MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Magiczne Podlasie i Rytuały Szeptuch – nowe materiały wideo od CANAL+ promujące serial Kruk. Czorny Woron nie śpi (wideo)

Drugi sezon serialu opowiadającego o walce komisarza Adama Kruka z białostocką przestępczością zadebiutuje już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM. W nowej odsłonie podobnie jak w pierwszej ogromną rolę odegrają pełne mistycznej aury podlaskie plenery oraz motyw szeptuchy, która zmierzy się z demonami przeszłości nękającymi głównego bohatera.

 

Scenarzysta Jakub Korolczuk oraz antropolog kultury, Małgorzata Charyton, która pełniła rolę konsultantki w serialu zaznajamiają widzów z działalnością podlaskich szeptuch. Jakie choroby społeczeństwa leczą? Skąd się wzięły? Jaką rolę w lokalnej kulturze pełnią? I przede wszystkim – jak ważna jest Szeptucha dla tytułowego bohatera serialu KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI? Jej nieoceniona pomoc Krukowi i motyw odprawianych przez nią rytuałów będzie w drugim sezonie jeszcze wyraźniejszy. To właśnie u lokalnej znachorki Adam Kruk będzie szukał rozwiązania swoich problemów, zakorzenionych głęboko w przeszłości.

 

 

Szeptucha jest lokalną wersją psychologa, czyli to ktoś do kogo przychodzę i ma wyleczyć moją duszę mówi Jakub Korolczuk scenarzysta serialu.

W tradycji ludowej choroba jest personifikowana i to do niej zwraca się szeptucha. Trochę jak egzorcystamówi Małgorzata Charyton, etnolog i antropolog kultury.

Na Podlasie wrócą bohaterowie znani z pierwszego sezonu, ale pojawią się również nowe postaci – w roli ambitnej policjantki Justyny wystąpi Magdalena Koleśnik, w roli komisarza Kołeckiego – Leszek Lichota. Aktorzy opowiadają o swoich wrażeniach związanych z wyjątkowymi plenerami Podlasia, które jest nie mniej istotnym bohaterem serialowej opowieści.

 

 

Podlasie to jeden z bohaterów serialu Kruk. Przyroda Podlasia jest skromna, ale jednocześnie ta skromność jest bardzo piękna. Wydaje mi się, że przez to Podlasie jest szczere i konfrontuje Cię z prawdąMagdalena Koleśnik.

Ta inność tego miejsca, przebłyski mistycyzmu, coś magicznego – to wszystko przenosi się przez ekran i to jest duża wartość i Podlasie w tym pomagamówi Leszek Lichota, odtwórca roli komisarza Kołeckiego.

Fabuła serialu

Na Podlasiu trwa wojna mafii o kontrolę nad biznesem tytoniowym. Policja organizuje nalot na dziuplę lokalnego gangu. Adam Kruk (Michał Żurawski) w drodze na akcję poznaje intrygującą, bardzo pewną siebie policjantkę Justynę (Magdalena Koleśnik). Gdy chwilę później kobieta znajduje się w niebezpieczeństwie, to on ratuje jej życie. Ich więź zacieśnia się – Kruk pomaga Justynie w trudnej sprawie zabójstw rudowłosych kobiet. Porozumienia nie potrafi jednak znaleźć z komisarzem Kołeckim (Leszek Lichota), który do tej pory prowadził śledztwo dotyczące mafijnych interesów. Niechęć i napięcie na komendzie rośnie.

Premiera drugiego sezonu KRUK. CZORNY WORON NIE ŚPI już 9 lipca w serwisie CANAL+ online na canalplus.com oraz na kanale CANAL+ PREMIUM dostępnym przez satelitę i sieci kablowe

Cały pierwszy sezon KRUK. SZEPTY SŁYCHAĆ PO ZMROKU można oglądać online na canalplus.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *