MediaZapowiedzi TV

Maj na kanale AMC

 W nadchodzącym miesiącu AMC szczególnie poleca uwadze premierę filmu dokumentalnego „Studio z zupełnie innej beczki” („An Accidental Studio”) – 5 maja o godz. 21:00.

 

W maju AMC zaprasza także na polską premierę 2. sezonu serialu „Syn” („The Son”) – 9 maja o godz. 22:00 oraz na kontynuację sezonu 3B serialu „Kraina bezprawia” („Into the Badlands”) – nowe odcinki w każdy poniedziałek o 22:00. Finał sezonu 20 maja o 22:00.

Z okazji premiery 2. sezonu „Syna” AMC poleca ponadto cykl filmowy „Sobota z westernem” – w ramach, którego w każdą majową sobotę o 22:00 zapraszamy na kultowe westerny.

 

STUDIO Z ZUPEŁNIE INNEJ BECZKI

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Polska premiera wyłącznie na AMC, niedziela 5 maja o 21:00

Studio z zupełnie innej beczki śledzi losy powstania wyjątkowego brytyjskiego studia filmowego – HandMade Films. Poprzez niepublikowane wcześniej wywiady z najważniejszymi postaciami zaangażowanymi w powstanie studia, program ukazuje wyjątkowy moment w historii filmu oczami filmowców i aktorów, jak również człowieka, od którego to wszystko się zaczęło – członka zespołu The Beatles i legendy muzyki – George’a Harrisona. Kiedy w ostatniej chwili wycofano fundusze na film Żywot Briana, George Harrison zastawił swój dom i biuro, żeby całkowite sfinansować przedsięwzięcie. Będąc zagorzałym fanem Monty Pythona, przypisywał produkcji zachowanie zdrowia psychicznego za czasów, gdy był jednym z Beatlesów, a pomoc finansową potraktował jako rewanż. Ogromny sukces filmu zaowocował założeniem firmy HandMade Films.

Wytwórnia HandMade zdominowała brytyjską scenę filmową etosem produkcji niesztampowych filmów, których nikt inny nie chciał produkować, co było ewenementem w branży filmowej. W portfolio HandMade znajdują się takie produkcje jak Żywot Briana, Długi Wielki Piątek, Bandyci czasu i Prywatne zajęcia (potrójny zdobywca nagrody BAFTA) Alana Bennetta, czy też Withnail i ja oraz nominowana do Oskara Mona Lisa. Dzięki hojności Harrisona związanej z chęcią pomagania innym w spełnianiu ich marzeń przy jednoczesnym pozostawianiu im wolnej ręki przy pracy, filmowcy mogli się rozwinąć i zabłysnąć. Jako że filmy wyprodukowane przez HandMade wygrywały nagrody i wykształciły wielu wybitnych filmowców, firma osiągnęła sukces, którego mało kto się spodziewał. Hołdowano tu zasadzie integralności i współpracy.

Poprzez niepublikowane dotąd wywiady i materiały z udziałem Harrisona, nowe i ekskluzywne wywiady z nagrodzonym BAFTĄ Michaelem Palinem, nominowanym do Golden Globe’a® i Oscara® Terrym Gilliamem, nominowanym do Oscara® Richardem E. Grantem, zdobywcą Oscara® Neilem Jordanem, zdobywcą Oscara® i nagrody Golden Globe® Bobem Hoskinsem, Studio z zupełnie innej beczki pokazuje na jak głębokie wody porwała się firma HandMade Studio oraz jakie ryzyko musiała ponosić produkując te niezwykle unikatowe
i inteligentne filmy.

Dokument zaprezentuje wywiady i materiały z udziałem: George’a Harrisona, Michaela Palina, Terry’ego Gilliama, Richarda E. Granta, Boba Hoskinsa

KRAINA BEZPRAWIA

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Kontynuacja sezonu 3B – nowe odcinki w każdy poniedziałek  o 22:00

Finał sezonu 20 maja o 22:00

 

Wkraczamy w ostatni rozdział „Krainy bezprawia”. Przebywający w niewoli Bajie ostrzega Sunny’ego, by nie ufał Pielgrzymowi. Na szali znajduje się życie syna Sunny’ego, dlatego bohater zmaga się z podjęciem decyzji o udzieleniu Pielgrzymowi pomocy. W tym samym czasie, M.K., który wciąż nie może pogodzić się z tym, że Sunny zabił jego matkę, jest zdecydowany, by się zemścić. Porwana przez Mistrzynię Wdowa jest zmuszona stawić czoła swojej przeszłości. Moon śpieszy się, by uratować Lydię przed niechybną śmiercią, po tym, jak zaryzykowała dla niego swoje życie. Ostatnie odcinki serii odsłonią palące sekrety, doprowadzą do zawarcia nowych sojuszy, a całość zakończy się epicką bitwą, która położy kres wszystkim wcześniejszym potyczkom.

Występują: Daniel Wu, Nick Frost, Emily Beecham, Aramis Knight, Lewis Tan, Sherman Augustus

SYN

PRODUKCJA WŁASNA AMC

Polska premiera 2. sezonu 9 maja o 22:00

Nowe odcinki w każdy czwartek o 22:00, kontynuacja w kolejnym miesiącu

  1. sezon „Syna”, będącego adaptacją nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule, zakończy historię „pierwszego syna Teksasu”. Eli McCullough (Brosnan) nie cofnie się przed niczym, by zabezpieczyć swoje dziedzictwo przed rodzącym się przemysłem naftowym z 1917 roku. W osiągnięciu celu ucieknie się do zdrady, oszustwa i mordu – narzędzi, którymi posługuje się bez trudu dzięki zdolnościom nabytym, gdy był jeszcze wojownikiem Komanczów. Jednak największym wyzwaniem, któremu stawi czoła, okaże się być wojna domowa pod jego własnym dachem, wywołana przez idealistycznego syna bohatera – Pete’a (Henry Garrett). Eli wie, że największa nagroda jest w zasięgu ręki, ale czas działa na jego niekorzyść. Tymczasem, w 1851 roku, młody Eli jest żonatym i szanowanym wojownikiem plemienia Komanczów. Tragedia zmusza go jednak do objęcia pozycji lidera rozpadającego się imperium Komanczów. Dodatkowo, do serialu wprowadzona zostaje trzecia perspektywa czasowa, przenosząca widza do 1988 roku. Bohaterką tej osi czasu będzie wnuczka Eli’a, Jeanne Anne, która w wieku 85 lat będzie musiała zmierzyć się z długo skrywaną rodzinną tajemnicą.

Występują: Pierce Brosnan, Jacob Lofland, Henry Garrett, Paola Nunez, Sydney Lucas, Carlos Bardem

FILMY

SOBOTA Z WESTERNEM

Z okazji premiery 2. sezonu „Syna” zapraszamy na kultowe westerny w każdą majową sobotę o 22:00

4 maja

BEZPRAWIE

Czterech mężczyzn postanawia odciąć się od swojej przeszłość – miejscem, gdzie można pozwolić sobie na prawdziwą wolność są bezdroża, a zajęciem – wypasanie bydła. Tutaj jedyne prawo stanowi natura. Bohaterów łączy kodeks Zachodu, według którego należy postępować właściwie i być lojalnym wobec najbliższych. Mężczyźni starają się także unikać przemocy. Niestety, gdy trafiają do miasta,w którym rządzą strach i tyrania, są zmuszeni do działania.

Występują: Kevin Costner, Robert Duvall, Diego Luna, Annette Bening

11 maja

RUBY JEAN I JOE

Joe Wade nie jest zwyczajnym kowbojem. Posiada trofea na potwierdzenie, że jest gwiazdą  rodeo, ale uważa, że najlepsze lata ma już za sobą. Mimo że nawykł do gburowatego zachowania, decyduje się podwieźć pewną autostopowiczkę. 17-letnia Ruby Jean uwielbia wędrówki. Nie ma jednak konkretnego celu. Wsiadając do jego ciężarówki jest gotowa jechać, gdzie tylko droga poprowadzi.

Występują: Tom Selleck, Rebekah Johnson, JoBeth Williams

18 maja                 

STRAŻNICY TEKSASU

Po wojnie domowej, Teksas jest na łasce bezwzględnych bandytów. Grupa młodych kowbojów jest zdeterminowana, by stanąć na straży porządku.  Przewodzi im nieustraszony Leander McNelly. Strażnikom brakuje broni i ludzi, ale za to mają pod dostatkiem odwagi
i determinacji.

Występują: James van der Beek, Dylan McDermott, Rachel Leigh Cook, Usher

25 maja

MŁODE STRZELBY II

Wyjęci spod prawa niewdzięcznicy z bandy Billy’ego The Kida zostali zamknięci jak zwierzęta w celach więzienia w hrabstwie Lincoln. Sam Kid został zatrzymany w pobliskim hotelu. Billy używając wrodzonego sprytu, uwalnia się z niewoli i odbija członków swojego gangu. Billy
i jego ludzie szukają schronienia w Meksyku – ich tropem podąża jednak były kompan, Pat Garrett, wynajęty do pojmania mężczyzny.

Występują: Emilio Estevez, Kiefer Sutherland, Christian Slater, Lou Diamond Phillips, Charlie Sheen, Dermot Mulroney

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *