Maj na kanale CBS Reality
W maju CBS Reality szczególnej uwadze poleca 2. sezon serii kryminalnej produkcji własnej „Kryminalne śledztwa PRL”. W tym sezonie serial powraca do śledztw z lat 70. i 80. – z czasów, gdy najważniejszymi narzędziami pracy milicji i dochodzeniowców były spryt, wnikliwość, obserwacja i wytrwałość. Każdy odcinek to historia innej zbrodni i wykrycia jej sprawcy. Bohaterami programu są ci, którzy do tego doprowadzili: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci: prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka.
W nadchodzącym miesiącu CBS Reality poleca także premierę serii true crime „Zrozumieć seryjnego mordercę”. W programie dzięki trzymającym w napięciu opowieściom detektywów próbujących zrozumieć działania seryjnych morderców, poruszającym historiom świadków oraz materiałom z pokojów przesłuchań, wnikliwie przeanalizowane zostaną wszystkie przyczyny, które doprowadziły do popełnienia zbrodni przez każdego z przestępców.
W maju CBS Reality poleca także premierę 2. sezonu serii „W niewoli zwierząt” będącego intymnym portretem ludzi dotkniętych syndromem zbieractwa zwierząt oraz wyzwań związanych z tym rzadkim zaburzeniem.
KRYMINALNE ŚLEDZTWA PRL Sezon 2.
PREMIERA
SERIA KRYMINALNA PRODUKCJI WŁASNEJ
W poniedziałki o 22:00, do 9 maja
Drugi sezon dokumentalnej serii powraca do śledztw z lat 70. i 80. – z czasów, gdy najważniejszymi narzędziami pracy milicji i dochodzeniowców były spryt, wnikliwość, obserwacja i wytrwałość. Każdy odcinek to historia innej zbrodni i wykrycia jej sprawcy. Bohaterami programu są ci, którzy do tego doprowadzili: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci: prof. Zbigniew LewStarowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka.
Wśród przedstawianych śledztw są te wszczęte po zaginięciach dzieci oraz takie, które zaczęło się od znalezienia walizek z fragmentami ciała. Dochodzenia prowadzone w miastach wielkoprzemysłowych i na wsiach. Śledztwo, które przy dzisiejszej technologii skończyłoby się schwytaniem sprawcy znacznie szybciej – i takie, które zostało utrudnione przez strajki sierpniowe.
ZROZUMIEĆ SERYJNEGO MORDERCĘ
Sezon 1.
PREMIERA
W dni powszednie o 22:00, od 23 maja do 3 czerwca
Co sprawia, że seryjni mordercy popełniają swoje zbrodnie? Każdy z dziesięciu przedstawionych w serii zabójców miał na to pytanie gotową odpowiedź. Najmłodszy z seryjnych morderców Ameryki uważał, że posiadanie głośnego psa wystarczy, by usprawiedliwić zabicie jednej ze swych ofiar, a pewna kobieta twierdziła, że ze względu na jej cierpienia w młodości, ma prawo uśmiercać mężczyzn.
Dzięki trzymającym w napięciu opowieściom detektywów próbujących zrozumieć działania seryjnych morderców, poruszającym historiom świadków oraz materiałom z pokojów przesłuchań, w programie wnikliwie przeanalizowane zostaną wszystkie przyczyny, które doprowadziły do popełnienia zbrodni przez każdego z przestępców.
To seria, która pomoże zrozumieć, co sprawia, że ktoś zabija raz za razem.
W NIEWOLI ZWIERZĄT
Sezon 2.
PREMIERA
Weekendy od 14:00, od 8 do 29 maja (po dwa odcinki)
Intymny portret ludzi dotkniętych syndromem zbieractwa zwierząt oraz wyzwań związanych z konfrontacją z tym rzadkim zaburzeniem. Program stara się zajrzeć do umysłów i serc osób dotkniętych tym problemem, członków ich rodzin oraz przyjaciół, którzy chcą zapobiec dalszemu
wymykaniu się ich bliskich spod kontroli. W serii odkrywamy trudne warunki oraz wyzwania, jakie stoją przed osobami, które próbują opiekować się wieloma zwierzętami domowymi naraz.
W programie zobaczymy jak weterynarze, eksperci zajmujący się dobrostanem zwierząt oraz psychologowie, przy wsparciu rodziny i przyjaciół, przeprowadzają niezbędne interwencje oraz
proponują bezpieczne rozwiązania i plan wyjścia z toksycznej sytuacji. Eksperci starają się dojść do sedna problemu, który zwykle leży w głębokiej i kompulsywnej potrzebie miłości, dawania opieki
i obawy przed stratą.
W większości przypadków problem gromadzenia zwierząt nie był poruszany, dopóki nie nosił znamion przestępstwa… aż do teraz.