MediaZapowiedzi TV

Kwiecień na kanale CBS Reality

W kwietniu szczególnej uwadze polecamy premierę 2. sezonu serii kryminalnej produkcji własnej „Kryminalne śledztwa PRL”. W nowym sezonie powrócimy do śledztw z lat 70. i 80. – z czasów, gdy najważniejszymi narzędziami pracy milicji i dochodzeniowców były spryt, wnikliwość, obserwacja i wytrwałość.

 

Każdy odcinek to historia innej zbrodni i wykrycia jej sprawcy. Bohaterami programu są ci, którzy do tego doprowadzili: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej. Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci: prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka.

W nadchodzącym miesiącu polecamy także premierę produkcji własnej CBS Reality „Pierwsi na miejscu zbrodni”. Seria true crime ukazuje cały proces śledczy – od momentu odkrycia zbrodni aż do chwili, gdy sprawcy trafiają za kratki. Program ukazuje przebieg prawdziwych dochodzeń w sprawach o morderstwo, odkrywając ich zawiłości i przedstawiając pomysłowe metody stosowane w celu schwytania zabójcy.

W kwietniu polecamy także premierę serii „Maniakalni zbieracze”. Nowy serial dokumentalny dokładnie opisuje i bada potrzebę ekstremalnego gromadzenia ton niepotrzebnych przedmiotów, która sprawia, że życie ludzi staje się udręką. Widzowie przekonają się, że za każdym „chomikiem” kryje się fascynująca i bardzo osobista tajemnica. Seria spróbuje również odpowiedzieć na najtrudniejsze pytanie: dlaczego patologiczni zbieracze nie są w stanie niczego wyrzucić?

KRYMINALNE ŚLEDZTWA PRL
Sezon 2.
PREMIERA
SERIA KRYMINALNA PRODUKCJI WŁASNEJ

W poniedziałki o 22:00 od 11 kwietnia do 9 maja 2. sezon dokumentalnej serii powraca do śledztw z lat 70. i 80. – z czasów, gdy najważniejszymi narzędziami pracy milicji i dochodzeniowców były spryt, wnikliwość, obserwacja i wytrwałość. Każdy odcinek to historia innej zbrodni i wykrycia jej sprawcy. Bohaterami programu są ci, którzy do tego doprowadzili: emerytowani milicjanci, prokuratorzy, adwokaci, lekarze medycyny sądowej.

Niektórzy po raz pierwszy publicznie opowiadają o swojej pracy. Obok nich pojawiają się eksperci: prof. Zbigniew Lew-Starowicz, Jan Gołębiowski, Łukasz Wroński i Marcin Myszka.
Wśród przedstawianych śledztw są te wszczęte po zaginięciach dzieci oraz takie, które zaczęło się od znalezienia walizek z fragmentami ciała. Dochodzenia prowadzone w miastach wielkoprzemysłowych i na wsiach. Śledztwo, które przy dzisiejszej technologii skończyłoby się schwytaniem sprawcy znacznie szybciej – i takie, które zostało utrudnione przez strajki sierpniowe.

PIERWSI NA MIEJSCU ZBRODNI
Sezon 1.
PREMIERA
SERIA KRYMINALNA PRODUKCJI WŁASNEJ
Niedziele o 22:00 od 3 kwietnia do 5 czerwca

Seria true crime ukazuje cały proces śledczy – od momentu odkrycia zbrodni aż do chwili, gdy
sprawcy trafiają za kratki. Program ukazuje przebieg prawdziwych dochodzeń w sprawach o morderstwo, odkrywając ich zawiłości i przedstawiając pomysłowe metody stosowane w celu
schwytania zabójcy.

Każdy odcinek rozpoczyna się od odnalezienia ciała i przedstawienia miejsca zbrodni. Dzięki
rekonstrukcjom miejsca zbrodni i relacjom z pierwszej ręki, widzowie mają okazję śledzić zwroty akcji w sprawie oczami specjalistów – od detektywów, techników kryminalistyki i lekarzy sądowych po ekspertów ds. bezpieczeństwa cybernetycznego, entomologów i prokuratorów. Ten cały proces to
walka z czasem trzeba zdążyć zidentyfikować i przebadać zwłoki, znaleźć i zachować kluczowe
dowody, a w końcu ująć i skazać zabójcę.

MANIAKALNI ZBIERACZE
Sezon 1.-2.
PREMIERA
Weekendy od 14:00 od 16 kwietnia do 7 maja (po dwa odcinki)

Patologiczne zbieractwo osiąga w Wielkiej Brytanii rozmiary epidemii. Ponad milion osób w całym
kraju jest uznawanych za maniakalnych zbieraczy. Co tak naprawdę skłania ludzi do gromadzenia
przedmiotów i jak niszczycielski wpływ może to mieć na ich życie?

Nowy serial dokumentalny dokładnie opisuje i bada potrzebę ekstremalnego gromadzenia ton niepotrzebnych przedmiotów, która sprawia, że życie ludzi staje się udręką. Widzowie przekonają się, że za każdym „chomikiem” kryje się fascynująca i bardzo osobista tajemnica. Seria spróbuje również odpowiedzieć na najtrudniejsze pytanie: dlaczego patologiczni zbieracze nie są w stanie niczego wyrzucić?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *