Sport w TV

Majówka z ONE Friday Fights? W piątek kolejna gala organizacji na żywo w Fightklubie!

10 pojedynków w Muay Thai oraz dwie konfrontacje w MMA – karta kolejnej gali ONE Friday Fights znów zapowiada się niezwykle ciekawie. Całe wydarzenie zaplanowane na Lumpinee Boxing Stadium w piątek 3 maja na żywo na antenie Fightklubu!

 

Głównym wydarzeniem wieczoru na gali w Bangkoku będzie pojedynek Petsukumvita Boi Bangny z Duangsompongiem Jitmuangnonem w Muay Thai w wadze muszej. Pierwszy z nich to dwukrotny mistrz świata ze stadionu Rajadamnern, który karierę w ONE rozpoczął od trzech efektownych zwycięstw. Taj w pojedynkach tych imponował formą i przygotowaniem fizycznym, zamiast jednak kontynuować swój marsz ku szczytom, wyhamował. Zatrzymał go Jaosuayai Mor Krungthepthonbur, który dwukrotnie okazał się od niego lepszy – w czerwcu i grudniu 2023 roku. Później przyszła jeszcze porażka z Kongsukiem Fairtexem, co spowodowało, ze notowania Petsukumvita znacząco spadły.

W piątek w Bangkoku 25-latek będzie chciał udowodnić, że wciąż jest zawodnikiem światowej klasy, a żeby tak się stało w starciu wieczoru musi uporać się z Duangsompongiem, który również miewał w ONE lepsze i gorsze chwile. Fighter z Jitmuangnon Gym póki co na przemian wygrywa i przegrywa swoje walki, a ponieważ ostania – z Pettonglorem Sitluangpeenumfonem – zakończyła się jego porażką, zachowując prawo serii, teraz powinien triumfować. Obaj zawodnicy bardzo potrzebują wygranej, dlatego na Lumpinee możemy spodziewać się pierwszorzędnego widowiska.

O czwarte z rzędu zwycięstwo na ONE Friday Fight powalczy w piątek Abdallah Ondash. Fighter z Libanu na razie notuje świetny bilans w największej azjatyckiej organizacji, a respekt budzą nie tylko same zwycięstwa, ale i styl w jakim zostają odniesione. Ondash w swoim debiucie popisał się niezwykłym nokautem na Parnpecie Sor Jor Lekmuangnonie, znokautował go zresztą także w rewanżu, który miał miejsce w styczniu tego roku. Między tymi pojedynkami odniósł jeszcze przekonujące zwycięstwo z Palangboonem Wor Santaiem.

W piątek przed Libańczykiem teoretycznie łatwa przeprawa, bój z Suesatem Manop Gymem, który w ONE walczył tylko raz i był to występ mało udany, zakończony porażką. Czy w kolejnej walce Taj odwróci złą kartę, czy do bilansu strat będzie musiał dopisać kolejną pozycję?

Na gali w Bangkoku warto na pewno zwrócić uwagę także na mistrza świata Muya Thai ze stadionu Rajadamnern, Chalawana Ngorbangkapiego, który będzie chciał dopisać kolejny nokaut do swojego CV. Taj walczy na razie w ONE ze zmiennym szczęściem – dwa pojedynki wygrał, dwa przegrał – walki z jego udziałem zawsze są jednak bardzo efektowne, czym zaskarbił sobie sympatię fanów na całym świecie. Tym razem w wadze do 122 funtów jego rywalem będzie Petpattaya Silkmuaythai, który ma za sobą zwycięski debiut na ONE Friday Fights. W lutym znokautował on Gota Taipetburiego i w piątek będzie chciał zwyciężyć w ten sam sposób.

Tradycyjnie, całą galę otworzą pojedynki w MMA, w których tym razem zobaczymy w akcji Chloe Cooke i Hannę Palmquist w wadze atomowej oraz Ilyasa Eziyeu i Jojiego Goto w wadze koguciej.

Gala ONE Friday Fights 61 w piątek 3 maja o godz. 14:30 na żywo w Fightklubie! 

Main card gali ONE Friday Fights 61: 

Petsukumvit Boi Bangna vs Duangsompong Jitmuangnon

Suesat Manop Gym vs Abdallah Ondash

Brazil M Eakchat vs Samanchai Sor Sommai

Chalawan Ngorbangkapi vs Petpattaya Silkmuaythai

Petsaenchai M U Den KhonmaiBaowee vs Ruayjing Sor Wisetkit Sing

Ubon Or AudUdon vs Petnakian Phuyaiyunan Pichitchai

PK Saenchai vs Ramadan Ondash

Kabilan Jelevan vs Muga Seto

Chloe Cooke vs Hanna Palmquist

Anton Salchak vs Haryuki Tanitsu

Min Kyaw Za vs Ryohei Igado

Ilyas Eziyeu vs Joji Goto

foto, źródło. Materiały prasowe / Fightklub / ONE Championship

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *