Maj na kanale HISTORY2

W maju na HISTORY2 odkryjemy tajemnicę Nostradamusa w serii dokumntów poświęconych francuskiemu prorokowi, który w XVI w. przewidział wiele z współczesnych nam kataklizmów i katastrof.

 

 

 

 

 

Nostradamus: proroctwa na XXI wiek
Nostradamus: 21st Century Prophecies Revealed
We wtorek o 21:00 12 maja na HISTORY2

W jaki sposób żyjący w XVI-wiecznej Francji prorok przewidział tyle współczesnych nam kataklizmów i katastrof? Począwszy od tragicznych wydarzeń z 11 września, przez niedawne tsunami na Pacyfiku, aż po wybuch eboli w 2014 roku – jak jeden człowiek mógł wejrzeć w przyszłość z taką dokładnością? Wszystko dlatego, że posiadł pewien sekret, który teraz jest nam znany.

„Nostradamus: Przepowiednie na XXI wiek” to dokument, który prezentuje słynnego astrologa w zupełnie nowym świetle. Innowacyjne badania umożliwiają złamanie stosowanego przez niego kodu. Okazuje się, że faktycznie mógł on mieć dar przewidywania, ale być może i my jesteśmy w stanie z tego daru korzystać. Oczywiście pozostaje pytanie, czy skoro Nostradamus nie mylił się w sprawach już minionych, jaką prognozował dla nas przyszłość?

Efekt Nostradamusa
Nostradamus Effect
We wtorki 12, 19 i 26 maja od 23:00 na HISTORY2

W każdej kulturze na jakimś etapie jej historii pojawiały się mroczne przepowiednie zwiastujące nadejście końca świata. EFEKT NOSTRADAMUSA przedstawi najbardziej przejmujące z nich i przeanalizuje je na tle dzisiejszych globalnych wydarzeń. Eksperci szczegółowo omówią przepowiednie Nostradamusa, proroctwa biblijne oraz apokaliptyczne wizje zawarte w mitologii, hieroglifach czy innych starożytnych tekstach.

Wskażą elementy łączące wydarzenia, których jesteśmy świadkami, z zapowiadającą je konkretną przepowiednią. Nauka dostarczy dowodów na istnienie powiązań między dawnymi proroctwami a przyszłymi losami świata. Każdy z odcinków podejmie również temat podobieństw pomiędzy badaną przepowiednią a innymi, które – choć pochodzą z odmiennych kultur – przedstawiają podobny scenariusz końca naszych dni.

Nowy Nostradamus
The Next Nostradamus
We wtorek 19 maja od 23:00 na HISTORY2

Od wieków ludzie czynili starania, by poznać przyszłość. Stosowali przy tym rozmaite metody – od wpatrywania się w szklaną kulę po obserwację układu gwiazd. Czasem ich próby kończyły się powodzeniem, a precyzja przewidywań była wręcz zadziwiająca.

Nawet dziś, w XXI wieku, są osoby, które kontynuują tę tradycję, ale korzystają z bardziej konkretnego narzędzia – bezspornych dowodów naukowych. Czy przewidywanie przyszłości w obecnej erze technologii objawi nam nowego Nostradamusa?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *