MediaZapowiedzi TV

Maj na kanale HISTORY2

W HISTORY2 z kolei udamy się na północ – program Zaginieni na Alasce próbuje wyjaśnić, co stało się z ponad 20 tysiącami ofiar tzw. “trójkąta alaskiego”. Poznamy również Tajemnice egejskiej apokalipsy oraz Siedem oznak końca świata.

 

Zaginieni na Alasce
Missing In Alaska
W piątki o 22:00 od 7 maja na HISTORY2
13×60

W północno-zachodnim rejonie Alaski obejmującym obszar 777 000 km2 w tajemniczych okolicznościach zaginęło ponad 20 tysięcy ludzi. Do większości tych zdarzeń doszło w okolicy, którą miejscowi nazywają “trójkątem alaskim”. Niektóre osoby przepadły pośród surowej przyrody, inne – lecąc samolotem. Jedynie w nielicznych przypadkach odnaleziono zwłoki zaginionych.

Nie wiadomo dlaczego i w jaki sposób zniknęli. Niektórzy twierdzą, że padli ofiarą drapieżników, inni przypominają o mitycznych stworzeniach takich jak kusztaka czy potwór z jeziora Iliamna. Jeszcze inni uważają, że stało się tak za sprawą nadprzyrodzonej siły zwanej “vile vortex” – złym wirem.

Tajemnice egejskiej apokalipsy
​Secrets Of The Aegean Apocalypse
W sobotę 1 maja o 21:00 na HISTORY2
1×60

1 200 lat przed Chrystusem po okresie imponującego bogactwa i postępu doszło do upadku cywilizacji mykeńskiej, która dominowała na terenie Grecji kontynentalnej. Kraj został kompletnie zniszczony. Zapanował głód, zarazy i szabrownictwo. Jak do tego doszło? Nowe dowody wskazują na najbardziej prawdopodobne przyczyny: katastrofę ekologiczną, kryzys gospodarczy, najazd najemnych wojowników i piratów, którzy wylądowali u wybrzeży.

Kim byli tajemniczy “ludzie morza”, którzy później zaatakowali również Egipt? Skąd przybyli? Odwiedzamy stanowiska archeologiczne na Krecie, gdzie badacze znajdują dowody rzucające nowe światło na tajemnicę egejskiej apokalipsy, a także wraz z polskim naukowcem, Krzysztofem Nowickim, wspinamy się na szczyt górskiej twierdzy.

Siedem oznak końca świata
The Seven New Signs Of The Apocalypse
W sobotę 29 maja o 21:00 na HISTORY2
1×120

Każdego dnia nasza planeta staje w obliczu kataklizmów, które zagrażają ludzkiej egzystencji. Powodowane przez naturę czy też będące skutkiem działań człowieka wszędzie sieją zniszczenie. Wydaje się że doświadczamy ich ostatnio częściej niż kiedykolwiek wcześniej. Niektórzy uważają, że to znaki zwiastujące zbliżającą się Apokalipsę, jedynie potwierdzające proroctwa Księgi Objawienia. Nawet osoby niewierzące nie mogą zaprzeczyć rosnącej liczbie zagrażających Ziemi klęsk.

Czy faktycznie nadchodzi koniec świata? A jeśli tak – jak do niego dojdzie? Za sprawą Boskiej interwencji czy ludzkiego błędu? Program prezentuje niektóre z najbardziej prawdopodobnych apokaliptycznych scenariuszy w obliczu jakich staje dzisiejszy świat, a także ich naukową oraz biblijną historię.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *