DVB-TMediaZapowiedzi TV

Majowe „Głośne Hity” w Stopklatce

Trzymające w napięciu kino akcji, doskonała francuska komedia i oscarowa produkcja z Leonardo DiCaprio w roli głównej. W sobotnie majowe wieczory, w ramach pasma „Głośne Hity”, widzowie Stopklatki zobaczą filmy: „Con Air – lot skazańców”, „Wilk z Wall Street”, „Za jakie grzechy, dobry Boże?” i „Air Force One”.

 

Stopklatka rozpocznie majowe pasmo filmem „Con Air – lot skazańców” w sobotę, 7 maja o godz. 20:00. W obrazie Simona Westa zagrały największe gwiazdy światowego kina, Nicolas Cage, John Cusack i John Malkovich. To historia warunkowo zwolnionego więźnia Camerona Poe (Nicolas Cage) wracającego do domu pilnie strzeżonym samolotem, na którego pokładzie są też najniebezpieczniejsi przestępcy w kraju. Kryminaliści pod dowództwem psychopatycznego Cyrusa Grissoma (John Malkovich) przejmą maszynę, a Poe znajdzie się w śmiertelnej pułapce, której rozwiązanie będzie do ostatniej minuty filmu nieznane… „Con Air – lot skazańców” zyskał fanów na całym świecie i zarobił ponad 220 milionów dolarów na sprzedaży biletów. Produkcja może pochwalić się również dwiema nominacjami do Oscara, doceniono ją także na galach wręczenia Grammy i Saturnów.

Na widzów czeka także wielki przebój kinowy „Wilk z Wall Street” z Leonardo DiCaprio. Stopklatka pokaże go w sobotę, 14 maja o godz. 20:00. „Wilk z Wall Street” w reżyserii Martina Scorsese to zrealizowana z lekkością i rozmachem prawdziwa historia milionera-aferzysty Jordana Belforta (w tej roli Leonardo DiCaprio) i jego domu maklerskiego Stratton Oakmont. Jordan Belfort był złotym dzieckiem świata amerykańskich finansów. Szybki i oszałamiający sukces przyniósł mu fortunę, władzę i poczucie bezkarności. Pokusy czaiły się wszędzie, a Belfort lubił im ulegać i robił to w wielkim stylu. Miał wszystko, oprócz umiaru. Film otrzymał aż pięć nominacji do Oscara. Złoty Glob trafił natomiast do Leonardo DiCaprio, który w sposób brawurowy zagrał rolę miliardera.

W majowej odsłonie pasma „Głośne Hity” znajdzie się też przebojowa francuska komedia „Za jakie grzechy, dobry Boże?”, którą stacja wyemituje 21 maja o godz. 20:00. To pełna ciętego humoru historia małżeństwa, Marie i Claude, i ich czterech córek. Na nieszczęście konserwatywnych rodziców, córki nie spełniły marzeń o idealnym zięciu, bowiem wyszły kolejno za żyda, muzułmanina i Chińczyka, zaś najmłodsza właśnie zaręczyła się z pochodzącym z Afryki Charlesem. Czy uda się pogodzić wszystkich ze sobą i nie zwariować, gdy każdy pochodzi z innej kultury, ma swoje obyczaje, wierzenia i religię?

W ostatnią sobotę maja o godz. 20:00 Stopklatka pokaże klasyk kina sensacyjnego „Air Force One” z Harrisonem Fordem w roli prezydenta USA. Akcja filmu toczy się w powietrzu, gdy grupa rosyjskich terrorystów porywa samolot rządowy, na pokładzie którego znajduje się prezydent Stanów Zjednoczonych wraz z rodziną. Świat paraliżuje widmo globalnego konfliktu, tymczasem od odwagi i sprytu prezydenta zależy przetrwanie jego i jego najbliższych. Produkcja zdobyła dwie nominacje do Oscara.

Kiedy oglądać?

„Con Air – lot skazańców” – sobota, 7 maja, godz. 20:00

„Wilk z Wall Street” – sobota, 14 maja, godz. 20:00

„Za jakie grzechy, dobry Boże?”– sobota, 21 maja, godz. 20:00

„Air Force One” – sobota, 28 maja, godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *