MediaPlatforma Canal+Zapowiedzi TV

Majówka z Canal+ (wideo)

Majówka tuż, tuż! Wspaniale. Komu nie przyda się kilka dni wytchnienia? Nie ważne, czy zostajesz w domu z pilotem w zasięgu ręki, czy zamierzasz rozbijać namiot na środku leśnej polany. CANAL+ online możesz mieć zawsze przy sobie, a w nim ogrom filmów, seriali i programów w sam raz na majówkowe leniuchowanie. Wybieramy dla Was najlepsze z nich: nowa odsłona afery Watergate w serialu z udziałem Julii Roberts (GASLIT), wciągające dokumenty (AFERA WATERGATE. WIELKI SKANDAL W BIAŁYM DOMU, KRÓL KAROL III), komedie w najlepszym wydaniu (EMIGRACJA XD, MASZ CI LOS!) oraz przygodowe opowieści dla całej rodziny (UWOLNIĆ POLY, PIES W ROZMIARZE XXL).

 

Najpoważniejszy kryzys konstytucyjny w historii Stanów Zjednoczonych Ameryki, który doprowadził do ustąpienia ze stanowiska głowy państwa, a także głębokich zmian w funkcjonowaniu administracji. Ujawniony przez dziennikarzy „Wshington Post” skandal do dziś nazywany triumfem czwartej władzy. Bezprecedensową Aferę Watergate już w maju przypomną dwie fantastyczne produkcje dostępne w serwisie CANAL+ online. Film dokumentalny AFERA WATERGATE. WIELKI SKANDAL W BIAŁYM DOMU ujawnia kulisy wydarzeń, które pogrążyły republikańskiego prezydenta Richarda Nixona. Z kolei nominowany do Złotego Globu i Emmy serial GASLIT opowiada o słynnej aferze z innej, zapomnianej już niemal perspektywy. Jego główną bohaterką jest Martha Mitchell (brawurowo zagrana przez Julię Roberts), rzadko dziś wspominana żona lojalnego Nixonowi prokuratora generalnego (w którego wcielił się Shean Penn), która miała istotny wpływ na  ujawnienie głośnej afery. Premiery obu produkcji w środę 3 maja w CANAL+ PREMIUM i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

 

 

Skoro temperatura na zewnątrz nie będzie w tę majówkę rozpieszczać, w podgrzaniu atmosfery pomogą trzymające w napięciu filmy akcji. W NIE PATRZ W DÓŁ (premiera w poniedziałek 1.05 o godz. 21:00) w reżyserii Scotta Manna, dwie przyjaciółki zostaną uwięzione na szczycie masztu telewizyjnego 600 metrów nad ziemią. Z kolei w trzymającym w napięciu thrillerze DECYDUJĄCA GODZINA (premiera we wtorek 2.05 o godz. 21:00) Naomi Watts, jako samotna matka Amy Carr stoczy walkę z czasem o życie swojego dziecka. Niemniej emocji dostarczy dramat historyczny WOJNA KRÓLÓW (premiera w sobotę 6.05 o godz. 21:00), opowiadający o losach Jan Žižka –  XIV-wiecznego czeskiego bohatera narodowego, który zasłynął jako dowódca w czasie wojen husyckich. W roli głównej Ben Foster, któremu na ekranie towarzyszą m.in. Matthew Goode jako Król Zygmunt Luksemburski i zdobywca dwóch Oscarów® Michael Caine.

A jak już o królach mowa… 6 maja w Londynie na tronie Wielkiej Brytanii oficjalnie zasiądzie nowy władca. Sylwetkę monarchy wnikliwie przedstawia najnowszy dokument KRÓL KAROL III. Film opowiada o życiu 68. króla Anglii od dzieciństwa na oczach całego kraju, przez burzliwe życie uczuciowe, po – przez wiele lata wyśmiewane – zamiłowanie do ekologii. Premiera dokumentu na dzień przed koronacją, 5 maja o godz. 20:00 a antenie CANAL+ DOKUMENT oraz kolejnego w CANAL+ online.

W bogatej ofercie serwisu znajduje się również wiele fantastycznych produkcji familijnych. W długi weekend zasilą je dodatkowo dwa filmy ze zwierzakami w rolach głównych. UWOLNIĆ POLY to wzruszająca opowieść o niezwykłej przyjaźni dziesięcioletniej dziewczynki i cyrkowego kucyka. Kiedy Cecile odkrywa, że właściciel cyrku źle traktuje swoje zwierzęta, wykrada czworonoga i z postanawia znaleźć mu lepszy dom. Dla  obojga będzie to fascynująca przygoda. Bohaterem PSA W ROZMIARZE XXL jest natomiast Marmaduke, pies, który wyrósł poza rozmiary standardowej kanapy. Pewnego dnia filmy z jego wygłupami trafiają do sieci, a on sam nagle staje się gwiazdą.

Poniekąd familijną, bo o pewnej familii opowiadającą jest przezabawna komedia MASZ CI LOS! Członkowie rodziny, którzy zebrali się na stypie po pogrzebie ukochanego dziadka, orientują się, że w loterii padły właśnie liczby, którymi nestor rodu grał przez całe życie. Wygrany kupon znajduje się jednak w marynarce, w której właśnie pochowali staruszka… W koprodukcji CANAL+ wystąpiła plejada polskich gwiazd: Sonia Bohosiewicz, Izabela Kuna, Marian Dziędziel, Piotr Głowacki, Rafał Rutkowski i Robert Wabich. Film jest dostępny w serwisie PREMIERY CANAL+

Długi weekend to idealny moment na nadrobienie serialowych zaległości, albo jeszcze lepiej – maraton! W serwisie CANAL+ online dostępne są wszystkie odcinki EMIGRACJI XD, najnowszego serialu CANAL+, który przez dziennikarzy już został uznany za „jednego z kandydatów do najlepszego polskiego serialu roku” i „najlepszą polską komedię od lat”. W produkcji na podstawie bestsellerowej książki Malcolma XD w główne role wycielili się Tomasz Włosok i Michał Balicki.

Fanom skandynawskich kryminałów polecamy z kolei duński serial DNA opowiadający o policjancie, który walczy z mafią handlującą ludźmi. Jednocześnie mierzy się z bolesną przeszłością, zaginięciem córki, w które zamieszana jest młoda Polka — Julita. W tej roli Zofia Wichłacz. Na ekranie również nominowana do Oscara® ikona francuskiego kina, Charlotte Rampling. Premierowe odcinki sezonu drugiego w każdy piątek o godz. 21.00 na antenie CANAL+ PREMIUM i następnego dnia w serwisie CANAL+ online. Sezon pierwszy w całości jest dostępny w CANAL+ onlineMiłośnicy kina skandynawskiego znajdą wiele pozycji ze swego ulubionego gatunku, wystarczy zajrzeć do CANAL+ online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *