Kultura, muzyka, kino

„Małomiasteczkowy” Dawida Podsiadły zwycięzcą plebiscytu na Płytę Roku “Wyborczej” 2018

8. edycja plebiscytu na Płytę Roku “Wyborczej” rozstrzygnięta – pierwsze miejsce w rankingu polskich płyt zajął album Dawida Podsiadły pt. „Małomiasteczkowy”, wyprzedzając „Bastę” Katarzyny Nosowskiej oraz „Dom z ognia” Barbary Wrońskiej. Z kolei zagraniczną płytą 2018 roku zostało „Double Negative” grupy Low. W tegorocznym głosowaniu wzięła udział rekordowa liczba 45 dziennikarzy z kilkudziesięciu redakcji mediów ogólnopolskich.

 

Obok reporterów mediów Agory – „Gazety Wyborczej”, „Co Jest Grane 24”, „Wysokich Obcasów” i Radia TOK FM, do głosowania w 8. edycji plebiscytu na Płytę Roku „Wyborczej” przyłączyli się dziennikarze muzyczni, m.in. z „Newsweeka”, „Polityki”, „Tygodnika Powszechnego”, Programu 2, 3 i 4 Polskiego Radia, TVP Kultury, Onet.pl, Interia.pl, Antyradia oraz portali muzycznych – NewOnce.net i Porcys.com.

Głosy jurorów ułożyły się w dwa rankingi – polski i zagraniczny. Nazwiska laureatów w ostatnich dniach stopniowo odsłaniane były na łamach „Gazety Wyborczej” oraz w serwisie Wyborcza.pl, gdzie można przeczytać m.in. rozmowę z Barbarą Wrońską (3. miejsce w rankingu polskim za album „Dom z ognia”), esej Natalii Waloch o ostatniej płycie Katarzyny Nosowskiej (miejsce 2. za album „Basta”), a także wywiad z grupą Low, która zwyciężyła w głosowaniu na płytę zagraniczną.

Natomiast o „Małomiasteczkowym” Dawida Podsiadły, czyli najlepszym polskim albumie 2018 roku można przeczytać w reportażu Jarka Szubrychta, który ukazał się dzisiaj, 22 grudnia br. w „Magazynie Świątecznym” – dodatku „Gazety Wyborczej”. Szubrycht opisuje w nim spędzone trzy dni i noce na warszawskim Torwarze wraz z Dawidem Podsiadłą i jego mamą, ekipą oraz publicznością podczas koncertów kończących rekordową trasę promującą album.

Więcej informacji na temat tegorocznej oraz dotychczasowych edycji plebiscytu na Płytę Roku „Wyborczej” znaleźć można na Wyborcza.pl/plytarokuwyborczej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *