DVB-TMediaZapowiedzi TV

Maratony ulubionych produkcji w święta i Sylwestra w Fokus TV

Świąteczny okres to idealny czas, aby spędzić go z bohaterami ulubionych seriali, jak „Rolnicy. Podlasie” czy „Działkowcy” oraz obejrzeć ich premierowe odcinki. W oczekiwaniu na Sylwestra czas umilą także „Kryptonim Szef PL” czy „Miasto Wieś”. W ostatni dzień 2022 roku „Starożytni kosmici” oraz „Gwiazdy lombardu” także w maratonowym wydaniu.

 

Rolnicy. Podlasie

Po trzy odcinki dziennie od 19 do 25 grudnia od godz. 18:00

Dzisiaj Rolnik musi być nie tylko hodowcą, ale też mechanikiem, ekonomem, księgowym, biologiem, a nawet weterynarzem. Uprawa roślin wymaga nie tylko wiedzy na temat ich wzrostu i różnorodności odmian, ale również ogromnego nakładu pracy, którą trzeba wykonać w ściśle określonym czasie. Tłem opowieści jest wielobarwne Podlasie, region krzyżujących się kultur i kraina wspaniałych ludzi, kochających ziemię, kultywujących spuściznę po rodzicach, a nawet dziadkach.

Działkowcy

Codziennie od 19 do 25 grudnia o godz. 21:00

Program poświęcony życiu, które toczy się w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym na Śląsku – miejscu ukrytym pośród betonowych osiedli w zatłoczonych miastach. W otoczeniu przyrody czas płynie wolniej, można odpocząć od zgiełku, codziennych trosk. Działkowcy tworzą społeczność, w której wszyscy się znają. Wierzą, że dzięki ogrodowi dłużej utrzymają zdrowie i tężyznę fizyczną. Pobyt na działce to doskonała okazja, by spędzić czas z najbliższymi, porozmawiać na ważne i nieważne tematy. Tam realizować się mogą osoby, które marzą o własnym domu i podwórku, ale nie mają na nie pieniędzy.

Kryptonim Szef PL

Codziennie od 26 do 30 grudnia o godz. 19:00

W każdym odcinku Kryptonimu Szef Polska widzowie śledzą losy innej firmy i jej szefa, który zdecydował się na śmiały krok. Szef, działając pod przykrywką, sprawdza, co można zrobić, żeby jego biznes działał lepiej. Ma on też okazję poznać pracę swoich podwładnych, którzy wykonują różne zawody, ale zawsze w swoją pracę wkładają całe swoje serce – mimo niejednokrotnie trudnej sytuacji osobistej i ciężkich warunków pracy.

Miasto Wieś

Codziennie od 26 do 31 grudnia od godz. 20:00

Rodziny ze wsi i miasta zamieniają się miejscami. Osoby na co dzień pracujące na roli wierzą, że w ten sposób odpoczną wreszcie od swoich obowiązków. Opieka nad gospodarstwem trwa cały dzień i tylko w święta Bożego Narodzenia rolnicy pozwalają sobie na chwilę wytchnienia. Miastowi, którzy zastąpią ich w obowiązkach w kurniku czy stajni, przekonają się na własnej skórze, że zwierzętom należy okazywać dużo cierpliwości i uwagi. Zarówno uczestników programu, jak i widzów przed telewizorami czeka wiele niespodzianek.

„Zagadki wraku Titanica”

Emisja w Sylwestra o godz. 12:00

Po raz pierwszy w historii pięciu bohaterów eksploracji Titanica zaprasza widzów do ponownego przeżycia ich bajecznych przygód i misji, które miały na celu zachowanie ostatnich szczątków Titanica. James Cameron (reżyser filmowy i odkrywca), Lori Johnston (biolog badający atak bakterii na Titanic), Anatolij Sagalevich (inżynier, projektant łodzi podwodnych), Paul-Henry Nargeolet (dyrektor wypraw, który kierował siedmioma misjami na Titanica) i Jean-Louis Michel (współodkrywca wraku dla IFREMER) są bohaterami tej produkcji.

Starożytni kosmici

Emisja w Sylwestra od godz. 13:00 (7 odcinków)

Autorzy serii badają kontrowersyjne teorie paleoastronautyki – paranauki zakładającej, że obcy odwiedzają naszą planetę od milionów lat. Zwolennicy tej hipotezy szukają dowodów na obecność kosmitów na Ziemi w pozostałościach z ery dinozaurów, rysunkach jaskiniowców, zabytkach starożytnego Egiptu czy współczesnych opowieściach o UFO.

Gwiazdy lombardu

Emisja w Sylwestra od godz. 22:00 (9 odcinków)

Do połowy XX wieku głównym źródłem kredytu konsumpcyjnego w Ameryce był lombard. W programie ukazana została historia tej branży na przykładzie rodzinnego lombardu w Las Vegas. Trafiają tam różne rzeczy, od dziwacznych przedmiotów bez żadnej wartości, po te autentycznie zabytkowe i wartościowe.

 

Foto: Fokus TV

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *