Marcowe hity kanału National Geographic

Marzec nie może się obyć bez wielkich telewizyjnych premier, dlatego kanał National Geographic przygotował na ten miesiąc dwa hitowe tytuły z wyjątkowymi prowadzącymi. Na antenie zagości na dłużej, uwielbiany przez widzów Bear Grylls, który pokaże gwiazdom, co zrobić, by przetrwać w dziczy. Jeśli byliście przekonani, że ludzie znani z kolorowych magazynów boją się spocić lub wykonać ryzykowne zadania, byliście w poważnym błędzie.Pod koniec marca na kanale National Geographic pojawi się natomiast chyba najbardziej wyczekiwana przez widzów premiera – nowa seria programu „Kosmos”. Astrofizyk Neil deGrasse Tyson tym razem zabierze nas w przyszłość i pokaże nam… inne światy. Tych premier na pewno nie możesz przegapić!

 

 

 

 

 

PRZYGODA Z BEAREM GRYLLSEM
RUNNING WILD WITH BEAR GRYLLS 5
Premiery w niedziele od 1 marca o godz. 12:00
(10×60 min)

Król surwiwalu nareszcie na antenie National Geographic! W programie „Przygoda z Bearem Gryllsem” idol telewidzów wyrusza w dzikie i nieprzyjazne rejony świata. Tym razem nie będzie sam. Na dwudniowe wypady, będące absolutnym przeciwieństwem pobytów w 5-gwiazdkowych hotelach, Bear Grylls zaprosi gwiazdy, które znamy z czerwonych dywanów. Zamiast smokingów i połyskujących sukien będą sportowe ubrania, a dopracowane makijaże ustąpią miejsca grubej warstwie błota. Program ukaże zupełnie nowe oblicze laureatów Oscara, superbohaterów Marvela i znanych sportowców.

W każdym odcinku Bear Grylls pokaże widzom techniki przetrwania w innych warunkach – od lodowatej Islandii po parną dżunglę w Panamie. Na „Przygodę z Bearem Gryllsem” wyruszą m.in. Channing Tatum („Magic Mike”, „21 Jump Street”), Brie Larson („Pokój”, „Kapital Marvel”), modelka i aktorka Cara Delevigne („Legion samobójców”), a także dobrze znany widzom kanału National Geographic Alex Honnold, bohater filmu „Free Solo: ekstremalna wspinaczka”. Surwiwalowy mistrz nie będzie ich oszczędzał – będą jedli robaki, spali wśród tarantul, spacerowali po moczarach pełnych krokodyli, a także wspinali się w naprawdę trudnych warunkach. Zobacz, jak osoby znane z pierwszych stron gazet poradzą sobie z wyzwaniami, które zazwyczaj wykonują kaskaderzy!

KOSMOS
COSMOS: POSSIBLE WORLDS
Premiery w niedziele od 29 marca o godz. 14:00
(13×60 min)

To świetna wiadomość dla wszystkich fanów nauki! Na ekrany powraca uwielbiana przez widzów, najpopularniejsza na świecie seria popularnonaukowa „Kosmos” z charyzmatycznym gospodarzem – Neilem deGrasse Tysonem. Znany jest on z tego, że nawet najbardziej skomplikowane zjawiska potrafi wyjaśnić w przystępny sposób. Nowe odcinki „Kosmosu” to podróż przez przeszłość, teraźniejszość i przyszłość ludzkiej cywilizacji, podczas której odwiedzimy nieznane miejsca, poznamy złożone naukowe zagadnienia i przeżyjemy niezwykłą przygodę przekraczającą granice wyobraźni.

Seria przedstawi widzom wizję przyszłości, istniejącego od około 13,8 miliardów lat, wszechświata. Nowy sezon serialu jest jego najbardziej wizjonerską odsłoną. Wybierzemy się do zaginionych światów i nowych przyczółków cywilizacji w odległej przyszłości. Przejdziemy także przez wrota, które odgradzają nasz świat od innych rzeczywistości. Kierunek wyprawy będzie wyznaczać naukowa wiedza, która zyska wspaniałą oprawę dzięki efektom specjalnym na najwyższym poziomie.

POZOSTAŁE PREMIERY MARCA:

PRZECIWNOŚCI LOTU
WORLD’S WORST FLIGHTS
Premiery w poniedziałki od 9 marca o godz. 22:00
(6×60 min)

Co się dzieje, gdy samolot rozpada się podczas lądowania? Co myśli i czuje człowiek, który nagle znalazł się w wodzie po awarii silnika samolotu? Oto sześcioodcinkowa seria ukazująca losy pasażerów pechowych lotów, wykorzystująca zarejestrowane przez nich materiały wideo i zeznania tych, którym udało się przeżyć.

Każdy odcinek skupia się na konkretnym zagrożeniu – od awarii mechanicznych, poprzez nieudane lądowania, błędy ludzkie, aż po złą pogodę, incydenty z udziałem pasażerów i terroryzm.

WOJNA DWÓCH ŚWIATÓW
APOCALYSPE: WAR OF WORLDS
Premiery w piątki od 20 marca o godz. 21:00
(6×60 min)

Przypomnienie niewiarygodnej epoki lat 1945-1991, zdominowanej konfrontacją dwóch światów i dwóch systemów wartości – kapitalistycznego Zachodu pod wodzą wszechpotężnych Stanów Zjednoczonych oraz komunistycznego Wschodu pod hegemonią ZSRR.

Obie strony konfliktu dysponują bronią ostateczną – bombą jądrową – lecz nie mogą jej użyć, nie ryzykując podobnego ataku odwetowego. Paradoksalnie, równowaga osiągnięta na krawędzi wojny owocuje półwieczem spokoju i prosperity na Zachodzie.

URATOWANI
RESCUED
Premiery w środy od 25 marca o godz. 21:00
(6×60 min)

Seria pokazująca pracę ratowników z całkiem nowej perspektywy. Dzięki filmom nakręconych przez uczestników dramatycznych akcji ratunkowych na całym świecie, możemy zobaczyć, jakie emocje towarzyszą walce o życie ludzi w najróżniejszych warunkach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *