MediaPlatforma Canal+/ Canal+ PolskaZapowiedzi TV

Maria Antonia już od 20 stycznia w Canal+ online (wideo)

MARIA ANTONIA to zrealizowany z niezwykłym rozmachem ośmioodcinkowy serial kostiumowy o kobiecie przekraczającej swoje czasy, nienawidzonej za życia, pokochanej przez kulturę po śmierci, ikonie mody, pierwszej influencerce Francji. Za scenariusz odpowiedzialna jest Deborah Davis, scenarzystka nominowanej do Oscara „Faworyty”, reżyserzy to Pete Travis („Pola krwi”) i Geoffrey Enthoven („Hasta la vista”). W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Emilia Schüle. Dwa nowe odcinki serialu co piątek od 20 stycznia w CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM.

 

Maria Antonia to królowa mody oraz prawdziwa „it girl”. Pierwsza w historii kobieta, która miała własną stylistkę, kochała luksus i wystawne życie. Uwielbiała hazard i imprezy do samego rana, szczególnie te poza Wersalem, w jej własnym pałacu Le Petit Trianon. W oczach dworzan i mieszkańców Francji była skrajnie nieodpowiedzialną skandalistką, która zupełnie nie interesowała się polityką. Podczas Rewolucji Francuskiej została oskarżona o zdradę stanu i ścięta na gilotynie. MARIA ANTONINA to serial pokazujący początki młodej żony Ludwika XVI na wersalskim dworze.

 

 

Maria Antonia była bardzo wielowymiarową postacią, żyjącą według niezrozumiałej dla niej francuskiej etykiety. Moim zdaniem była nowoczesną kobietą, która nieustannie broniła swojego prawa do wolności i prywatności. Nie mając głosu w sprawach decyzji politycznych, postanowiła zostać ikoną w świecie mody. Była fascynującą kobietąpowiedziała odtwórczyni głównej roli Emilia Schüle.

Serial opowiada o wyzwaniach, z jakimi musiała zmierzyć się Maria Antonina, by zaznaczyć swoją obecność i zaistnieć w świecie, który był jej wrogi od momentu przybycia do Wersalu. Powstało już wiele filmów i programów telewizyjnych poświęconych ikonicznej królowej, jednak celem twórców serialu było przedstawienie świeżej wizji Marii Antoniny – dalekiej od jej wizerunku frywolnej, próżnej i zepsutej młodej kobiety. Świetnie oddany przez Deborah Davis obraz pogłębia skomplikowaną psychikę, intymne marzenia i lęki słynnej postaci, przeniesionej z Austrii do obcego kraju w ramach zaaranżowanego małżeństwa z delfinem Francji, późniejszym królem Ludwikiem XVI. Deborah Davis, w typowym dla siebie dowcipnym i zadziornym stylu, stworzyła wybitny i oryginalny dramat oparty na autentycznych postaciach i wydarzeniach. Wspierana przez pisarki Louise Ironside, Chloe Moss i Avril E. Russell dała nam nowe i świeże spojrzenie na życie bohaterki, prowadzące do upadku francuskiej monarchii.

Maria Antonia jest naszym dwudziestopierwszowiecznym okiem, przez które odkrywamy mroczny, manipulacyjny i mizoginiczny świat Wersalu. Ona uosabia nasze poglądy na temat wolności osobistej, indywidualności, równości i samostanowienia. Te właśnie cechy, w połączeniu z jej absolutną determinacją, by żyć tak, jak chciała, pozwoliły jej wrogom ją podkopać i ostatecznie zniszczyć. W czasach ancien regime, żadna kobieta wyznająca współczesne wartości nie mogła zmierzyć się z Wersalem. Fakt, że Maria Antonina próbowała, był niezwykły! A my jesteśmy tym, kim jesteśmy dzisiaj, dzięki temu, kim ona była wtedymówi Deborah Davis.

Maria Antonina to Królowa ruchu „Girl Power”!PARIS MATCH

W każdym z nas jest trochę Marii Antoniny. POINT DE VUE

To serial, który wprawi widzów w drżenie! LE PARISIEN

Wielkie zaskoczenie! Poprzez tę słodko-gorzką opowieść, Deborah Davis „rehabilituje” Marię Antoninę i pozostawia nam wiele miejsca na obiektywizm. Jej punkt widzenia jest fascynujący. TELE LOISIRS

Trzy powody, dla których warto obejrzeć serial Maria Antonia? Oryginalny, feministyczny i nowoczesny portret, pokazujący ikoniczną postać historii, w innym, nieznanym nam świetle. Portret, w którym dodatkowym atutem jest wizualne piękno XVIII-wiecznych wnętrz.
TELE 2 SEMAINE

Epoka, w której żyła Maria Antonina to epicentrum przepychu, kultury i mody. Aby oddać to na ekranie, twórcy musieli sprostać sporemu wyzwaniu, dlatego zwrócili się do najlepszych przedstawicieli branży filmowej. Wielokrotnie nagradzana projektantka kostiumów, Madeline Fontaine („Bardzo długie zaręczyny”, „Jackie”) wraz z Marie Frémont i ekipą 65 artystów, stworzyli kostiumy z wyjątkową precyzją, wykorzystując przy tym znajomość epoki. Dzięki współpracy z domem mody Dior powstały dwie przepiękne suknie. Nad scenografią do serialu pracował Pierre Quefféléan, zdobywca Cezara za najlepszą scenografię do filmu „Do zobaczenia w zaświatach”. Pierre wraz z wybitną ekipą ponad 100 ekspertów zaprojektował i zbudował (w przestronnych pomieszczeniach studia Bry-sur-Marne) królewskie apartamenty Wersalu. Zdjęcia były kręcone m.in. na terenie pałacu królewskiego w Wersalu, pałacu Vaux-le-Vicomte i w miejscowości Lésigny. Na ekranie oprócz Emili Schüle pojawią się: Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, Marthe Keller, Roxane Duran, Crystal Shepherd-Cross, Caroline Piette, Oscar Lesage, Liah O’Prey, Jonas Bloquet, Nathan Willcocks, Paul Bandey, Laura Benson i Yoli Fuller. Na ekranie pojawi się także polski aktor: Philippe Tłokiński!

Premiera serialu MARIA ANTONINA już 20 stycznia w CANAL+ online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *