Prasa - Ksiązka

Marta Błażejowska zastępczynią szefa działu Foto “Wyborczej”

“Wyborcza” ogłosiła dalsze zmiany w dziale Foto – od lutego 2023 r. Marta Błażejowska jest zastępczynią Sławomira Kamińskiego, szefa zespołu oraz Agencji Wyborcza.pl. Błażejowska zastąpiła Rafała Szczepankowskiego, który pozostał w zespole jako fotoedytor.

 

– Konsekwentnie zmieniamy dział Foto, by w jeszcze większym stopniu wspierał cyfrowy i subskrypcyjny rozwój “Wyborczej”. Marta Błażejowska ma doświadczenie zarówno fotoreporterskie, jak i fotoedytorskie. Jest sprawną organizatorką, potrafi pracować z ludźmi. Będzie wsparciem dla kierującego zespołem Sławka Kamińskiegokomentuje zmianę Mikołaj Chrzan, zastępca redaktora naczelnego „Wyborczej”, odpowiedzialny m.in. za obszar Foto.

Marta Błażejowska związana jest z “Gazetą Wyborczą” od 28 lat. Po ukończonym w 1995 r. policealnym studium fotograficznym w Katowicach rozpoczęła w pracę w katowickim oddziale “Wyborczej” jako fotoreporterka, jednocześnie zaczynając studia na kierunku Organizacja Produkcji Filmowej i Telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

W 2010 została redaktorką fotograficzną, odpowiedzialną za stronę graficzną dziennika – najpierw w katowickim oddziale, a następnie w pozostałych wydaniach lokalnych “Gazety Wyborczej”.

Obecnie codziennie przegląda setki zdjęć. Najlepsze z nich, najbardziej wymowne i unikalne, autorstwa fotoreporterów Agencji Wyborcza.pl oraz najlepszych światowych agencji fotograficznych ilustrują artykuły na Wyborcza.pl oraz wydania papierowe dziennika i jego magazynów.

Marta Błażejowska pracuje również przy fotoedycji książek dla Wydawnictwa Agora. Efekty jej pracy to m.in. „Kukuczka. Opowieść o najsłynniejszym polskim himalaiście”, „Cena nieważkości. Kulisy lotu Polaka w kosmos” czy „Wielicki. Piekło mnie nie chciało”.

Od lutego 2023 r. zespołem Foto “Gazety Wyborczej” i jednocześnie Agencji Wyborcza.pl kieruje Sławomir Kamiński. To uznany fotoreporter i laureat wielu prestiżowych konkursów fotografii prasowej, m.in. autor Zdjęcia Roku wybranego w konkursie Grand Press Photo 2019, związany z redakcją “Wyborczej” od 30 lat. Więcej informacji na ten temat – tutaj.

Agencja Wyborcza.pl, wcześniej Agencja Gazeta, powstała w 1994 r. Obecnie reprezentuje kilkudziesięciu fotoreporterów, zdobywców prestiżowych nagród w konkursach m.in. World Press Photo, Grand Press Photo, BZ WBK Press Foto i Konkursie Polskiej Fotografii Prasowej. Zdjęcia fotoreporterek i fotoreporterów “Wyborczej” ilustrują aktualne wydarzenia w Polsce i na świecie w papierowych wydaniach gazet i magazynów, zasilają serwisy informacyjne Wyborcza.plGazeta.pl i innych marek Agory, a także wielu newsowych mediów, w tym największej światowej agencji fotograficznej Reuters. 

Więcej informacji – na agencjawyborcza.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *