"Martyna na krańcu świata – Pakistan" w Travel Channel

Pakistan jest światem męskiej dominacji. Na szczęście żyją tu także odważne kobiety, które biorą sprawy w swoje ręce i zmieniają otaczającą je rzeczywistość. Już w najbliższą sobotę w dokumencie „Martyna na krańcu świata” na nowo opowiedziana historia Musarrat Misbah, która prowadzi niezwykły salon piękności dla kobiet poparzonych kwasem.
 

 

W filmie dokumentalnym z cyklu „Martyna na krańcu świata” podróżniczka odwiedzi jedyny w swoim rodzaju salon piękności, który mieści się w Lahaur w Pakistanie. Z jego usług korzystają kobiety, które w przeszłości zostały poparzone kwasem. Oblania i podpalenia, dotyczą w Pakistanie nawet kilku tysięcy kobiet rocznie. Butelka kwasu nie kosztuje nawet złotówki, a atak trwa kilka sekund. Substancja, przy pomocy której mężczyźni wymierzają kary kobietom jest łatwo dostępna. Tylko tyle potrzeba, by ofiara została naznaczona już na całe życie. Napastnikami najczęściej są mężowie, partnerzy, a nawet rodzina.   ​

Bohaterka dokumentu Martyny Wojciechowskiej, Musarrat Misbah pomogła już ponad 500 takim kobietom. Zapewnia ofiarom właściwą opiekę medyczną, chirurgię rekonstrukcyjną, opiekę psychologiczną, a także zatrudnia do pracy w swoim salonie.

PREMIERA: TRAVEL CHANNEL, 14 KWIETNIA, SOBOTA, GODZ. 22:20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *