MediaPolsat BOXZapowiedzi TV

Marzec miesiącem natury i zwierząt w Polsat JimJam

W marcu POLSAT JimJam uczy najmłodszych, że nasze środowisko jest niewyczerpanym źródłem odkryć i skarbów. W ramach cyklu „Natura i zwierzęta” najmłodsi widzowie będą mogli obejrzeć takie bajki jak: „Taina i strażnicy Amazonii”, „Jak borsuk z lisem” oraz „Leo, strażnik przyrody”. Programy w tym cyklu poświęcone są środowisku naturalnemu, zwierzętom i świadomości ekologicznej. Bajki w zabawny sposób edukują maluchy jak doceniać przyrodę i pokazują jej różnorodność. Na maraton bajek z odznaką „Natura i zwierzęta” zapraszamy codziennie od 17:10 w POLSAT JimJam.

 

POLSAT JimJam podkreśla, że wszystkie programy pojawiające się na kanale nie tylko bawią, ale też uczą. Towarzyszą najmłodszym w ich emocjonalnym i intelektualnym rozwoju, uczeniu się nowych słów, a także kształtowaniu empatii i wrażliwości. Programy opatrzone odznaką „Natura i zwierzęta” podkreślają, jak niezwykła jest przyroda wokół nas i jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

W bajce „Taina i strażnicy Amazonii” bohaterowie stawiają czoła wielu niebezpieczeństwom, pokazując widzom różnorodność fauny i flory Amazonii, która stanowi ponad połowę wszystkich lasów deszczowych oraz największy i najbogatszy gatunkowo obszar na naszej planecie. Taina wraz z przyjaciółmi stoi na straży bezpieczeństwa puszczy i jej mieszkańców. Ich przygody uczą dzieci szacunku dla zamieszkującej inne rejony ziemi ludności oraz imponującego królestwa zwierząt. Śledząc losy Tainy, najmłodsi widzowie poznają środowisko amazońskiej dżungli i tym samym poszerzą swoją wiedzę o tym wyjątkowym miejscu na świecie.

„Jak borsuk z lisem” jest uniwersalną opowieścią o adaptacji, akceptacji i roli rodziny w życiu każdego z nas. Borsuk Edmund samotnie wychowuje trójkę swoich dzieci. Ich codzienne życie jest zgodne i poukładane. Jednak spokój borsuków zostaje zakłócony, gdy niedaleko ich nory pojawiają się lisica Matylda i jej córka Róża… Borsuk i lisica wkrótce zakochują się w sobie i postanawiają stworzyć wspólną rodzinę. Co ciekawe, w przyrodzie lisy i borsuki często dzielą ze sobą schronienie. Bajka pokazuje życie leśnych zwierząt i przedstawia wiele ciekawostek dotyczących mieszkańców lasu – co jedzą, gdzie mieszkają i jak ze sobą współpracują.

Seria „Leo, strażnik przyrody” opowiada o przygodach wesołych i zaradnych młodych strażników przyrody – rodzeństwa Leo i Katie oraz ich wiernego szczeniaka Hero. Przyjaciele podróżują po świecie, aby pomagać innym młodym strażnikom w misjach ratunkowych i badawczych oraz odkrywać zabawne i interesujące fakty o zwierzętach. Seria uczy najmłodszych dbania o środowisko i dostrzegania różnorodności dzikiej przyrody wokół nas.

Na bajki z odznaką „Natura i zwierzęta” zapraszamy codziennie już od 1 marca od 17:10 w POLSAT JimJam. Odkryj, jak wiele możesz nauczyć się przez zabawę!

foto. Polsat 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *