MediaPolsatZapowiedzi TV

Marzec na kanałach Polsat Viasat

Wybrane najciekawsze marcowe propozycje programowe kanałów, Polsat Viasat Explorer HD, Polsat Viasat History HD oraz Polsat Viasat Nature HD.

 

 

 

 

 

 

Australijscy poławiacze homarów
Premiera: czwartek 5 marca, godz. 21:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 8 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ rybołówstwo / wędkarstwo
Tytuł oryginalny: Aussie Lobster Hunters
Rok: 2020

W drugiej serii programu śledzimy na żywo pracę załóg pięciu kutrów poławiających homary w czasie zimowego sezonu połowów tych skorupiaków. Ocean Południowy to najbardziej niebezpieczne wody Australii, ale dla bohaterów programu może to być ostatnia szansa na zarobek przed końcem sezonu. Załogi pracują w dzień i w nocy, zmagając się ze sztormową pogodą i wzburzonym morzem, wciągając na śliski pokład setki kilogramów tego najbardziej cenionego morskiego przysmaku.

W takich warunkach nawet najmniejszy problem może się okazać śmiertelnie niebezpieczny — a od najbliższego portu dzieli rybaków nawet kilkaset kilometrów. Naturalnymi przeciwnikami są nie tylko wypadki, awarie sprzętu, sztormy i wodne drapieżniki, ale także stale zmieniająca się cena homarów na rynku. Jeśli kapitan podejmie właściwe decyzje, może zbić fortunę — ale też jeden błąd może oznaczać stratę wszystkiego. Ten program to historia ryzyka, strategii i umiejętności, ale także ekonomicznego bytu konkretnych ludzi i ich rodzin.

Na ryby, po przygodę
Premiera: sobota 21 marca, godz. 20:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 16 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ rybołówstwo / wędkarstwo
Tytuł oryginalny: Fishing Adventurer
Rok: 2009

Program opowiada o przygodach młodego, charyzmatycznego wędkarza, Cyrila Chauqueta. Razem z nim odwiedzimy najdalsze zakątki naszej planety, odkrywając nie tylko egzotyczne gatunki ryb, ale także miejscową kulturę, krajobrazy i fascynujących ludzi, którzy otworzą przed nami drzwi swoich domów i opowiedzą własne historie.

„Na ryby, po przygodę” to opowieść o wędkarstwie i wędkarzach z całego świata — o ludziach, którzy łowią dla sportu albo by zapewnić byt swoim rodzinom. W każdym odcinku wyruszymy do nowego miejsca, usłyszymy wiele opowieści i anegdot, spotkamy ciekawych ludzi i spróbujemy złowić rybę, na której najbardziej zależy Cyrilowi.

 

 

Ameryka: cztery pory roku
Premiera: niedziela 1 marca, godz. 15:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: America’s Wild Seasons
Rok: 2019

Jak zmienia się amerykańska dzika przyroda w czasie czterech pór roku? Najlepsi filmowcy-przyrodnicy dokumentują rok z życia kontynentu: na ziemi i w powietrzu, na wybrzeżach i pośród fal oceanów. Kiedy Ziemia krąży wokół Słońca, jej dzicy mieszkańcy muszą mierzyć się z wielkimi wyzwaniami. Pacyfik uderza w wybrzeża Kalifornii potężnymi falami, utrudniając życie mirungom (słoniom morskim), która latem mają tam swoje tereny godowe. Straszliwe upały zagrażają kojotom na pustyni w Arizonie.

Na Alasce jesienią zmieniają kolory nie tylko liście, ale także łososie, które na czas tarła przybierają szkarłatne barwy. Zimowe śnieżyce zasypują wschodnie lasy i szczyty gór na zachodzie kontynentu. Gęste futro wydr rzecznych i pióra kruków chronią je przed lodowatymi podmuchami wiatru. Wiosną zaczynają kwitnąć kwiaty, pojawiają się kolibry, gady zaczynają swoje gadzie zaloty. W każdym odcinku zobaczymy wyjątkowe zwierzęta i ich zmagania z codziennymi wyzwaniami, dojrzewaniem i wychowaniem potomstwa.

Zmutowana pogoda
Premiera: piątek 20 marca, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: Mutant Weather
Rok: 2019

Program skupia się na szokujących, nowych zjawiskach pogodowych, które zmieniają otaczający nas świat szybciej, niż jesteśmy w stanie się do tego dostosować. Dowiemy się w jaki sposób powstają tak przerażające zjawiska, jak suche burze, zimowe burze z piorunami, wiry polarne, ogniste tornada, fale mrozów czy tak zwane rzeki atmosferyczne.

Poznamy relacje naocznych świadków i analizy ekspertów, zobaczymy znakomite nagrania, precyzyjne grafiki i dokładne rekonstrukcje wydarzeń.

Rzeczne potwory
Premiera: poniedziałek 2 marca, godz. 20:00

Sezon: 4
Liczba odcinków: 7 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda
Tytuł oryginalny: River Monsters
Rok: 2011

Jeremy Wade, wielki miłośnik wędkarstwa, ponownie podejmuje podróż do najdalszych rejonów naszej planety w poszukiwaniu słodkowodnych potworów.

Tym razem trafi między innymi do Mongolii, gdzie zapoluje na ogromną rybę, tak rzadką, że przez wielu uważaną jedynie za legendę; zbada sprawę pewnego rosyjskiego drapieżnika, który może ważyć nawet tonę i mierzyć ponad pięć metrów długości; będzie także poszukiwać niewidzialnego drapieżcy, który wciąga rybaków w otchłań.

Jeremy zapoluje także na pewnego prehistorycznego potwora na własnym podwórku — w USA.

Dzika Ameryka
W każdą niedzielę od 1 marca, godz. 15:00

Od pokrytych lodem szczytów Kanady przez centralne rejony Stanów Zjednoczonych aż po lasy deszczowe Brazylii: zapraszamy na podróż przez Amerykę Północną i Południową.

Odkryjemy piękno, niespodzianki i wyzwania, jakie kolejne pory roku stawiają przed zwierzętami.

 

 

Pierwsi Amerykanie
Niedziela 8 marca, godz. 21:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: The First Americans
Rok: 2017

Najnowsze sensacyjne znaleziska w Brazylii pokazują, że pierwsi ludzie przybyli na kontynent amerykański znacznie wcześniej, niż dotąd sądzono. Naukowcy przez lata byli zgodni co do tego, że pierwsi łowcy przywędrowali tu z Azji po przesmyku lądowym około 12 tysięcy lat temu — jednak najnowsze odkrycia dokonane w jednym z regionów Brazylii dowodzą, że w tym czasie mieszkali tam już ludzie!

W kilku miejscach odkryto rysunki naskalne sprzed co najmniej 30 tysięcy lat, a więc
o 18 tysięcy lat starsze od rysunków z Clovis w Nowym Meksyku, które stanowiły podstawę dotychczasowych teorii. Oznacza to, że Ameryka Południowa nie została skolonizowana z terenów Ameryki Północnej. Skąd zatem przybyli pierwsi Amerykanie? Jak i dlaczego migrowali? I dlaczego zniknęli niemal bez śladu?

Skarby przeszłości i ich tajemnice
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 2 marca, godz. 20:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 6 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia
Tytuł oryginalny: Treasures Decoded
Rok: 2014

Poznamy sześć największych i najbardziej tajemniczych skarbów świata starożytnego: piramidę Cheopsa, posągi z Wyspy Wielkanocnej, popiersie Nefertiti, statek Czarnobrodego, Arkę Przymierza i Włócznię Przeznaczenia. Obiekty te zostaną przebadane z użyciem najnowszych technik — także kryminalistycznych — które pomogą poznać je w zupełnie nowy sposób.

Dzięki współpracy z archeologami, historykami i innymi naukowcami będziemy mogli poznać szczegółową historię każdego z tych przedmiotów i odkryć jego nieujawnione dotąd sekrety.

Militarny ranking
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 16 marca, godz. 22:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 10 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna
Tytuł oryginalny: Top Ten Warfare
Rok: 2015

Historia nowoczesnej techniki wojskowej — od myśliwca Spitfire po „niewidzialne” bombowce
z czasów drugiej wojny w Iraku. W każdym odcinku zobaczymy dziesięć historii z różnych konfliktów zbrojnych XX i XXI w., uszeregowane ze względu na wpływ, jaki wywarły na losy wojen.

Bogate materiały archiwalne i współcześnie przeprowadzone rozmowy z ekspertami pomogą nam zagłębić się w ten fascynujący obszar współczesnej historii.

Tajemnice machiny wojennej nazistów
Premiera: dni powszednie od poniedziałku 23 marca, godz. 21:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 4 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ wojna
Tytuł oryginalny: Secrets of the Nazi War Machine
Rok: 2019

Uznany historyk James Holland bada cztery główne obszary funkcjonowania niemieckiej machiny wojennej w czasie II wojny światowej: działania powietrzne, lądowe, morskie i technikę wojskową. Jamesowi towarzyszyć będą inżynierowie i mechanicy z całej Europy, którzy pomogą mu odrestaurować i wyremontować najbardziej znane maszyny bojowe z tamtych czasów.

Dowiemy się, w jaki sposób postęp technologiczny nazistów zdopingował Aliantów do jeszcze bardziej wytężonej pracy. James sprawdzi także, na ile niemiecka broń z czasów wojny odpowiada legendom tworzonym przez hitlerowską propagandę, która przedstawiała ją jako przełomową i niemal niezniszczalną.

Broń i uzbrojenie
W dni powszednie od poniedziałku 9 marca, godz. 22:00

Jaka armia była najlepsza w historii? Czy to prawda, że kule wystrzelone z AK-47 zabiły więcej ludzi niż bomby atomowe? Czym różnią się niemieckie czołgi z czasów II wojny światowej od brytyjskiego Challengera 2?

Który z wynalazków związanych z wojną uratował najwięcej istnień ludzkich — chirurgia plastyczna, penicylina, GPS czy Internet? Na wszystkie te pytania odpowiemy w tym miesiącu na kanale Polsat Viasat History.

Spotkania z pierwszymi ludźmi
W każdą niedzielę od 8 marca, godz. 21:00

Skąd przybyli pierwsi mieszkańcy Ameryki — i dlaczego zniknęli? Kim byli denisowianie i jak blisko byli spokrewnieni z pierwszymi Amerykanami i ze współczesnymi rdzennymi mieszkańcami Ameryki?

W marcu postaramy się odpowiedzieć na te pytania w oparciu o najnowsze odkrycia naukowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *