Marzec na kanałach z portfolio BBC Studios

Marzec 2020 roku to przede wszystkim propozycje programowe kanałów BBC First, BBC Brit HD, BBC Earth HD, BBC Lifestyle HD oraz BBC CBeebies.

 

 

 

 

 

 

Milczący świadek
Od czwartku 26 marca, godz. 22:30
Sezon 23 (10 odcinków)

Przed błyskotliwą patolog dr Nikki Alexander i jej zespołem z centrum badawczego Lyell Centre pięć kolejnych spraw śledczych do rozwiązania.

Ciało zamurowane w betonowym słupie, zestrzelony samolot, błąd w badaniach naukowych – w sprawach, którymi zajmują się eksperci z Lyell Centre nie ma prostych odpowiedzi. Kolejne dowody wykluczają początkowe hipotezy, a Nikki i jej zespół muszą dołożyć wszelkich starań, by wreszcie odkryć prawdę.

Brexit
Czwartek 19 marca, godz. 22:30

Kulisy kampanii brexitowej przedstawione z obu stron – zwolenników wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej oraz działaczy opowiadających się za pozostaniem w UE.

Twórcy tego dramatu politycznego ukazują, jak od 2016 roku idea opuszczenia UE ewoluowała i jakie mechanizmy gry politycznej zastosowano, by osiągnąć cel, którego wynikiem była jedna z najbardziej kontrowersyjnych decyzji w histroii nie tylko Wielkiej Brytanii, lecz także całego świata.

Podczas walki o zyskanie poparcia brytyjskiego społeczeństwa wszystkie środki dozwolone. Wiadomo, kto wygrał, lecz nie każdy wie, w jaki sposób.

W roli Dominica Cummingsa, bezwzględnego i podstępnego stratega kampanii na rzeczy wyjścia Wielkiej Brytanii z UE, świetny Benedict Cumberbatch („Sherlock”, „The Avengers”).

Z Lark Rise do Candleford
Od wtorku 24 marca, godz. 22:30
Sezon 1 (10 odcinków)

Sympatyczny, ciepły i sentymentalny serial, którego akcja rozgrywa się pod koniec XIX wieku na angielskiej prowincji. Młoda Laura (w tej roli zdolna Olivia Hallinan) dostaje pracę na poczcie i przeprowadza się z rodzinnej wioski Lark Rise do pobliskiego miasteczka.

Przyglądamy się, jak w Candleford rozpoczyna nowe życie i zmaga z innymi problemami. Obserwujemy też codzienność dwóch różniących się od siebie społeczności z punktu widzenia młodej kobiety.

Rodzina Durrellów
Od niedzieli 15 marca, godz. 17:30
Sezon 4 (6 odcinków)

Kolejna seria spotkań z nieco ekscentryczną rodziną Durrelów mieszkającą na malowniczej greckiej wyspie Korfu. Luisa jest cały czas zajęta od kiedy otworzyła pensjonat. Chociaż jedynym gościem jest na razie kuzyn Basil, gospodyni się nie poddaje. Jej dzieci są coraz bardziej samodzielne, cieszy ją więc nowe zajęcie.

Larry, najstarszy syn, wyprowadza się z domu, by spokojnie pisać książkę i cieszyć się przyjemnościami życia oraz związkiem z dwoma tancerkami. Lesslie oddaje się pracy i marzy o założeniu rodziny. Tymczasem Gerry przygląda się zwierzętom z coraz bardziej naukowym zacięciem i planuje stworzyć własne zoo. Margo także chce być bardziej niezależna i postanawia otworzyć salon piękności.

 

 

W okowach mrozu
Od wtorku 10 marca, godz. 21:55
Sezon 7 (19 odcinków)

Najnowsze odcinki wyróżnionego nagrodą Emmy serialu dokumentalnego ukazującego codzienne życie pionierów zamieszkujących dzikie zakątki mroźnej Alaski. Życie w surowym arktycznym klimacie wymaga umiejętności ciągłego dostosowywania się do nieprzewidywalnych warunków panujących w tym rejonie świata.

Sue przygotowuje się na niepewną przyszłość. Jessie planuje po raz drugi wystartować w Iditarod – jednym z najtrudniejszych wyścigów psich zaprzęgów. Do pokonania ma ponad 1800 kilometrów. Tymczasem warunki pogodowe zagrażają zbiorom rodziny Hailstonów.

Simon Reeve w Ameryce Północnej
Od poniedziałku 2 marca, godz. 23:00
Sezon 1 (5 odcinków)

Dziennikarz i podróżnik Simon Reeve wybiera się w kolejną fascynującą podróż. Tym razem planuje odkryć rozległy i niezwykle zróżnicowany kontynent, jakim jest Ameryka Północna. To kraina kontrastujących ze sobą krajobrazów i społeczeństw, w której sąsiadują ze sobą zarówno pustynie i bujne lasy deszczowe, jak i bogactwo oraz przejmujące ubóstwo.

Podróżnik spotyka kowbojów z Montany, którzy stoją w obliczu niepewnej przyszłości, a także rdzennych mieszkańców Gwatemali migrujących na północ w poszukiwaniu lepszego życia. Meksykańskie upały oraz arktyczne temperatury – kontrasty uświadamiają Simonowi, jak fascynujący jest ten kontynent.

Niszczycielskie siły natury
Od niedzieli 29 marca, godz.16:00
Sezon 1 (4 odcinki)

Planeta Ziemia jest naszym domem, ale także miejscem, w którym czyhają na nas niezliczone niebezpieczeństwa. W najmniej oczekiwanym momencie potężne, niszczycielskie siły natury mogą zmienić nasze na pozór bezpieczne życie w najgorszy koszmar.

Program składa się z bezpośrednich relacji ludzi, którzy przeżyli ekstremalne kataklizmy – od największego pożaru w Ameryce po zatrucie całego miasta podziemnymi gazami. Materiały z pierwszej ręki zarejestrowane przez świadków wydarzeń mrożą krew w żyłach.

Tajemnice wielkich fabryk
Od środy 18 marca, godz. 23:00
Sezon 1 (8 odcinków)

Seria dokumentalna odkrywająca przed widzami tajemnice działania największych, najbardziej nowoczesnych i ekologicznych fabryk na świecie. Można je nazwać superfabrykami. Wytwarzane są bowiem w nich skomplikowane i innowacyjne produkty wykorzystywane codziennie na całym świecie.

Od baterii Tesli, przez soję, po ekskluzywne fortepiany Yamahy – proces produkcyjny niektórych przedmiotów codziennego użytku jest naprawdę pasjonujący.

Zaufaj lekarzowi
Od wtorku 24 marca, godz. 23:00
Sezon 9 (3 odcinki)

Najnowsze odcinki popularnego programu o tematyce medycznej, w którym dociekliwy lekarz Michael Mosley w towarzystwie zaprzyjaźnionych lekarzy, naukowców oraz ekspertów porusza najważniejsze kwestie dotyczące zdrowia. Prowadzący analizują aktualne trendy żywieniowe i krytycznie przyglądają się doniesieniom z nagłówków gazet.

W najnowszej serii zespół współpracuje z wiodącymi uniwersytetami w celu przeprowadzenia szeroko zakrojonych badań medycznych. Dowiemy się m.in.: czy jedzenie może poprawiać pamięć oraz czy możliwe jest wyleczenie trwającej całe życie fobii w ciągu zaledwie kilku godzin. Jak najlepiej uspokoić płaczące dziecko? Czy jedzenie może poprawić nastrój?

Doświadczeni eksperci z dziedzin genetyki, psychiatrii, pediatrii oraz medycyny ogólnej przekazują porady zdrowotne, którym możesz zaufać.

 

 

Jak oni to zbudowali?
(How Did They Build That?)
Od wtorku 24 marca, godz. 22:30
Seria 1 (8 odcinków)

Luksusowy podziemny hotel w Chinach, winda prowadząca na górski szczyt, pokryty miedzią drapacz chmur na Manhattanie oraz podniebne ogrody w Singapurze – m.in. te największe cuda inżynierii na świecie przedstawione zostały w ośmioodcinkowym serialu dokumentalnym. Na widok tych niesamowitych konstrukcji wielu zapewne zada pytanie: „Jak oni to zbudowali?”.

Twórcy programu podróżują po świecie i w poszukiwaniu szczegółowych odpowiedzi rozmawiają z architektami oraz budowniczymi współczesnych arcydzieł. Piękne, bezkompromisowe i śmiałe – te konstrukcje reprezentują inżynierię na niespotykanym dotąd poziomie.

Podróż po współczesnej Europie
(Ed Balls – Travels in Europe)
Poniedziałek 16 marca, godz. 22:30

Brexit zbliża się wielkimi krokami. Zmiany czekają nie tylko Wielką Brytanię. Były brytyjski polityk Ed Balls chce dowiedzieć się czy czeka nas katastrofa, czy po prostu nowy rozdział w historii Unii Europejskiej.

Podczas podróży po całym kontynencie rozmawia z Europejczykami o przeróżnych życiorysach: członkami duńskiego zespołu anty-brexitowego, polskimi górnikami oraz włoską gwiazdą Instagrama. Każdy z nich inaczej postrzega obecną sytuację polityczną. Pół żartem, pół serio – Ed stara się zrozumieć duszę dzisiejszej Europy.

Top Gear: samoloty, pociągi i inne pojazdy
(Top Gear: Planes, Trains and Automobiles)
Od soboty 14 marca, godz: 22:00
Seria 1(7 odcinków)

Starannie wyselekcjonowana kompilacja fragmentów klasycznych odcinków „Top Gear”, w których Jeremy Clarkson, Richard Hammond oraz James May podbijają wody, lądy oraz przestworza.

Z właściwym sobie zacięciem oraz zwariowanym poczuciem humoru prowadzący przemierzają świat i ścigają się wszystkimi możliwymi środkami transportu – zabytkowymi wyścigówkami, najwyższej klasy motocyklami, pojazdami parowymi, a nawet własnej konstrukcji poduszkowcem oraz latającym karawanem. Żadne wyzwaniem im nie straszne.

Ten program to istny motoryzacyjny cyrk z Clarksonem, Hammondem oraz Mayem w szczytowej formie.

 

Wielkie projekty
(Grand Designs)
Od czwartku 19 marca, godz. 19:55
Sezon 9 (12 odcinków)

Popularny brytyjski prezenter i projektant Kevin McCloud zaprasza na kolejną odsłonę inspirującego programu, w którym prezentuje nietuzinkowe projekty architektoniczne realizowane przez indywidualnych inwestorów.

W tym sezonie Kevin odwiedza m.in. polską parę. Ania i Stefan podjęli się renowacji oraz przebudowy starego młyna. Kevin towarzyszy im na wszystkich etapach budowy: od pomysłu, przez prace budowlane po dekoracje wnętrz. Z kolei Claire i Ian Farrow z Londynu wbrew wielu przeciwnościom uparcie realizują swoje marzenie o domu z prawdziwym parkietem tanecznym.

Tim oraz Philomena O’Donovan odrestaurowują i przebudowują starą stację łodzi ratunkowych w Tenby. Planują w niej zamieszkać, a przy okazji ocalić historyczny budynek. Kevin jest pod wrażeniem ich projektu.

Bake off: zawodowcy
(Bake Off – The Professionals)
Od środy 18 marca, godz. 21:55
Sezon 1 (10 odcinków)

Dwanaście zespołów profesjonalnych cukierników rozpoczyna rywalizację w kuchni Bake Off. Show prowadzą: komik Tom Allen oraz Liam Charles, młody i utalentowany uczestnik programu z 2017 roku.

W drodze po zwycięstwo zespoły przygotowują wykwintne puddingi, przepyszne desery i spektakularne wypieki! W roli sędziów występują doświadczeni i uznani cukiernicy: Cherish Finden oraz Benoit Blin.

Znów mam 21 lat
(21 Again)
Od niedzieli 15 marca, godz. 20:55
Sezon 1 (4 odcinków)

Jak obecnie wygląda codzienne życie dwudziestolatek? Czym się zajmują i interesują, jak o siebie dbają, jak przebiegają ich relacje społeczne? Zwariowany 21-dniowy eksperyment z udziałem 21-latek oraz ich mam, które – aby poznać skomplikowany świat córek – postanawiają do niego wejść. Najpierw jednak poddają się spektakularnej metamorfozie, by wyglądać na… 21 lat. Chwilę po wyjściu z salonu zostają rzucone na głęboką wodę, czyli do świata selfie, mediów społecznościowych oraz randek internetowych. Wszystko to pod czujną kontrolą własnych dzieci.

Jo i jej córka Devon wybierają się na podwójną randkę jako kuzynki, a Selena odważyła się na spotkanie z połowę młodszym facetem. Jak instynkt macierzyński wypadnie w starciu ze zjawiskiem o nazwie seksting, czyli przesyłaniem nagich zdjęć? Czy dojrzałe kobiety będą wiarygodne w roli dwudziestolatek, a córki dzielnie zniosą zawstydzenie podczas wspólnego randkowania z mamami? Eksperyment ma zbliżyć kobiety i sprawić, że lepiej się zrozumieją. Czy cel zostanie osiągnięty?

Masterchef: Zawodowcy
(MasterChef: The Professionals)
Od piątku 13 marca, godz. 20:55
Sezon 12 (25 odcinków)

12. seria popularnego show wyróżnionego nagrodą BAFTA. Greg Wallace przy wsparciu znakomitych szefów kuchni: Moniki Galetti oraz zdobywcy dwóch gwiazdek Michelin Marcusa Wareinga rozpoczyna poszukiwania największego talentu kulinarnego Wielkiej Brytanii. Przez siedem tygodni 48 kucharzy weźmie udział w kolejnych etapach rygorystycznych eliminacji, a do dalszej rywalizacji przejdą tylko najlepsi.

Wyzwania z tej serii to m.in. przygotowanie idealnych szkockich placków, sosu Suzette oraz własnej wariacji na temat cebuli. Krojenie, siekanie, ugniatanie, pieczenie – surowi sędziowie oceniają każdy etap prac. Dzięki ich drobiazgowości wyłoniony zostanie prawdziwy talent.

 

 

Andy i podwodny świat
(Andy’s Aquatic Adventures)
Od poniedziałku 2 marca, godz. 17:45
Sezon 1 (30 odcinków)

Andy Day podróżuje po całym świecie, by przyglądać się zwierzętom zamieszkującym morza, rzeki, jeziora oraz ich wybrzeża. Każda z wypraw w podwodny świat to ważna misja z parku przyrodniczego Safari World, w którym Andy na co dzień pracuje. W rozwiązaniu każdego z zdań pomocne okazuje się podpatrywanie zachowań różnorodnych zwierząt, co Andy czyni z ogromną przyjemnością i właściwym sobie zaciekawieniem.

Program powstał z wykorzystaniem fragmentów produkcji przyrodniczych Działu Historii Naturalnej BBC. Dzięki zastosowaniu efektów specjalnych oraz technologii CGI Andy może przenosić się w różne zakątki naszej planety, zmniejszać do rozmiarów dowolnego zwierzęcia i płynnie wtopić w akcję.

Brzękusie
(Clangers)
Od poniedziałku 9 marca, godz. 19:30
Sezon 3 (26 odcinków)

Brzękusie to różowe, ciekawskie, podobne do myszek stworzonka. Są mali i bardzo sympatyczni. Żyją na odległej, pokrytej kraterami planecie, gdzie przeżywają wiele przygód. W każdym odcinku pojawia się problem do rozwiązania, powstaje wynalazek, dochodzi do odkrycia i spotkania z nową postacią.

Emitowany obecnie program to nowa odsłona programu serii kultowej w latach 70. Skierowany jest do nieco młodszego widza niż oryginalne odcinki. Zachowuje jednak ich ciepły, nieco intrygujący nastrój, a przy tym nie brakuje w nim muzyki i koloru.

Pan Robótka
(Mister Maker)
Od poniedziałku 9 marca, godz. 16:30
Sezon 2 i 3 (40 odcinków)

Pan Robótka to sympatyczny majsterkowicz, który inspiruje dzieci do tworzenia pomysłowych prac plastycznych. W swoim artystycznym warsztacie potrafi stworzyć coś z niczego.

Wykorzystując zwykłe artykuły papiernicze oraz pozornie nieprzydatne przedmioty, uświadamia, że do stworzenia arcydzieła potrzebna jest przede wszystkim fantazja, a prace plastyczne to świetna zabawa.

W każdym odcinku prezentuje pomysły, które dzieci mogą samodzielnie wykorzystać w domu.

Pirackie potyczki
(Swashbuckle)
Od niedzieli 1 marca, godz. 17:05
Sezon 4 (26 odcinków)

Zwariowany teleturniej dla dzieci rozgrywający się na wraku pirackiego statku Scarlet Squid. Zamieszkuje go troje strasznych piratów.

W każdym odcinku ukrywają oni na statku zrabowane klejnoty, a grupa małych uczestników ma za zadanie je odnaleźć, biorąc udział w różnego rodzaju grach i konkursach. Dzieciom pomaga należąca do piratów papuga o imieniu Skrzek.

Jeśli uczestnikom uda się odnaleźć wszystkie skarby, jeden z piratów zostaje skazany na okrutną karę – musi skoczyć prosto do zbiornika z paskudną zieloną
papkę!

Andy i zwierzątka
(Andy’s Baby Animals – Growing Up Wild)
Od niedzieli 1 marca, godz. 06:00
Sezon 1 (20 odcinków)

Dorastanie w dziczy to świetna zabawa. Małe zwierzęta, podobnie jak my, muszą zdobyć wiele umiejętności. By przeżyć, muszą nauczyć się chodzić, wpinać, pływać, bawić się i zawierać przyjaźnie. W tej uroczej serii Andy prezentuje dzieciom zwierzątka, które rozpoczynają swoją przygodę na świecie.

Młodzi widzowie, którzy także są na etapie nauki nowych umiejętności, mają okazję podglądać swoich zwierzęcych rówieśników w tej samej sytuacji w ich naturalnym środowisku.
Andy, uwielbiany przez przedszkolaki, w każdym odcinku opowiada o innym talencie, który maluchy muszą zdobyć i obserwuje, jak radzi sobie z nim trójka wybranych zwierzątek.

Odlotowcy – Go Jetters!
(Go Jetters Heroes: Amelia Earhart)
Niedziela 8 marca, godz. 14:35

Odcinek specjalny serii przygodowej przedstawiającej misje i wyprawy grupy superbohaterów. Xuli, zainspirowana postacią amerykańskiej pilotki, która jako pierwsza kobieta przeleciała and Atlantykiem, podejmuje próbę samotnego lotu nad oceanem.

Jednak nowa kadetka Tala chce, by stary samolot był bardziej ekologiczny, a do tego zasypia na jego pokładzie. Powoduje to poważne komplikacje. Czy przyjaciele pomogą im bezpiecznie wylądować?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *