Marzec na kanale Discovery Science

Od początku istnienia świata gwiazdy, planety i galaktyki nie tylko żyją własnym życiem, ale wspólnie tworzą wszechświat, który nas otacza i który dziś tak bardzo nas fascynuje.

 

JAK DZIAŁA WSZECHŚWIAT?

(HOW THE UNIVERSE WORKS 7)

Od niedzieli, 17 marca, godzina 14.00

Od początku istnienia świata gwiazdy, planety i galaktyki nie tylko żyją własnym życiem, ale wspólnie tworzą wszechświat, który nas otacza i który dziś tak bardzo nas fascynuje. Jak wygląda i na czym polega współpraca ciał niebieskich? Jaki wpływ mają układy gwiazd na życie człowieka?

Znani eksperci i naukowcy z pomocą nowatorskich technik animacji komputerowej odsłonią tajemnice współczesnej astronomii. Zobaczymy, co dzieje się w przestrzeni kosmicznej. Dowiemy się, jak procesy zachodzące w kosmosie wpływają na nasze życie na ziemi. Dzięki najnowszym zdobyczom wiedzy poznamy największe sekrety wszechświata.

 

ZWYKŁE RZECZY – NIEZWYKŁE WYNALAZKI

(HOW DO THEY DO IT? 16)

Od poniedziałku, 18 marca, godzina 21.00

Współczesny świat staje się coraz bardziej zautomatyzowany i zmechanizowany, a my jako właściciele czy użytkownicy różnego rodzaju przedmiotów i sprzętów coraz mniej wiemy o produkcji rzeczy, które otaczają nas na co dzień. Zapraszamy na kolejną porcję programów z fantastycznej serii, która przedstawia wielkie osiągnięcia inżynierii i techniki.

Przekonamy się, że wiele przedmiotów, z których korzystamy w XXI wieku, jest wynikiem bardzo skomplikowanych procesów produkcji i wymaga zaawansowanych technologii. Zajrzymy do fabryk i prześledzimy, jak przebiega produkcja z pozoru bardzo prostych, ale niezbędnych w codziennym życiu rzeczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *