MediaZapowiedzi TV

Marzec na kanale National Geographic Wild

Tymczasem na National Geographic Wild marzec będzie pełen sssssyczących gadów! Wszystko dzięki cyklowi Węże na National Geographic Wild. Długie, beznogie gady występują na wszystkich kontynentach z wyjątkiem Antarktydy. Niestety, w wielu miejscach na ziemi węże borykają się z problemem… wizerunkowym. Budzą w ludziach strach lub odrazę. Rzadziej wynika to z ich rzeczywistej agresji względem naszego gatunku, częściej ze względów kulturowych oraz liczby dotyczących ich mitów i półprawd. National Geographic Wild stara się ukazać prawdziwą naturę węży.

 

 

 

 


WĘŻE NA NATIONAL GEOGRAPHIC WILD

Niedziele od 8 marca od godz. 15:00

W tradycji judeochrześcijańskiej węże symbolizują pokusę i przebiegłość, są wręcz utożsamiane z szatanem. W innych kulturach nie zostały przedstawione aż tak źle, ale zazwyczaj poza podziwem budziły też lęk. Czy jest się czemu dziwić? Węże przez większość czasu pozostają poza zasięgiem ludzkiego wzroku, co nie oznacza, że nie są blisko. Żyją koło nas, często wśród ludzkich siedzib. I chociaż nie figurujemy w ich jadłospisie, część z nich potrafi zabić dorosłego człowieka.

A w kwestii zabijania – trudno o lepszych specjalistów. Potrafią powoli dusić i błyskawicznie atakować z wykorzystaniem trującego jadu. Różnorodność ich taktyk może budzić grozę. Jeśli jeszcze wyobrazimy sobie, że największe z anakond sięgają 9 metrów, strach wydaje się uzasadniony. W cyklu programów National Geographic Wild stara się jednak odczarować węże, pokazać nam, że choć są bezwzględnymi zabójcami, ich rola w ekosystemie jest niezmiernie ważna. A człowiek – zachowując ostrożność i szacunek dla terytoriów tych gadów – wcale nie musi się ich bać.

W ramach cyklu kanał National Geographic Wild wyemituje m.in.:

WĘŻE W MIEŚCIE
SNAKES IN THE CITY 6
Niedziele od 15 marca od godz. 15:00
(6×60 min)

“Węże w mieście” to dokumentalne reality show, w którym śledzimy codzienne życie łowcy węży, Simona Keyesa. To specjalista, który – jak nikt – wie, jak poradzić sobie z gadami, które trafiły do ludzkich siedzib południowoafrykańskiego Durbanu.

NIEZWYKŁE DUSICIELE

MONSTER CONSTRICTORS
Niedziela 8 marca o godz. 17:00
(1×60 min)

Potężni i cisi zabójcy bez skrupułów wyciskają życie ze swoich ofiar. Dzięki National Geographic Wild dowiemy się wszystkiego o niezwykłych dusicielach.

WYSPA WĘZY: ZABÓJCZE GADY

SNAKE ISLAND: WILD& DEADLY
Niedziela 15 marca o godz. 17:00
(1×60 min)

Na jałowej australijskiej ziemi populacja węży tygrysich się zwiększa, mimo że w okolicy mieszka także niebezpieczny drapieżnik atakujący te gady.

AMERYKAŃSKI SUPERWĄŻ
AMERICA’S SUPER SNAKE
Niedziela 22 marca o godz. 17:00
(1×60 min)

Samica grzechotnika teksaskiego musi sprostać wielu wyzwaniom, aby przetrwać pustynne lato i dać życie nowej generacji węży.

COMIESIĘCZNY CYKL PROGRAMÓW:

OBLICZA AMERYKI
LOCAL STUNTS
W soboty od 14 marca o godz. 14:00
(6×60 min)

W ramach serii Oblicza Ameryki, widzowie National Geographic Wild, będą mieli szansę poszerzyć swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych. Wyjrzymy daleko poza znane krajobrazy Nowego Jorku czy Los Angeles i poznamy liczne tajemnice skrywane przez ten ogromny kraj.

Produkcje, które będą emitowane w ramach serii:

„Olśniewająca Ameryka” – od mokradeł, które są domem ogromnych aligatorów, po stepowe ostępy, legendarne pogranicze znane jako Dziki Zachód. National Geographic Wild zabierze nas w miejsca, w których „amerykański klimat” po stokroć przebija ten znany nam z filmów!
„Dziki Park Yellowstone” – Park Yellowstone to raj dzikich zwierząt. Od bobrów, przez lisy i wilki, aż po niedźwiedzie – każdy gatunek ma swoje codzienne zmartwienia, które uchwyciła kamera.
„Dzikie oblicza Ameryki” – Poznamy dzikie rejony Ameryki, o których nie wspominają przewodniki turystyczne. Tam człowiek wciąż jest tylko gościem, a natura – władcą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *