Marzec na kanale Polsat Viasat Nature

W nadchodzącym miesiącu Polsat Viasat Nature szczególnej uwadze poleca: – serię „Dzika praca” ukazującą losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do RPA, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków.

 

– program dokumentalny „Hipopotamy Escobara” opowiadający o żyjących dziko hipopotamach, które zostały sprowadzone do Kolumbii na życzenie barona narkotykowego, Pablo Escobara. Zwierzęta te rozmnażają się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie rozwiązania tego problemu.

– cykl „Dzika Europa”, w którym będziemy podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryjemy dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybierzemy się też do Walii i Niemiec.

– dwuczęściowy film dokumentalny „Walia: kraina dzikiej przyrody”, w którym dzięki najnowocześniejszej technologii odkryjemy tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody.

– program „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec” prezentujący niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody najbardziej wysuniętego na północ pasma górskiego w Niemczech – gór Harzu.

 

Dzika praca

Premiera, w dni powszednie od poniedziałku 1 marca, godz. 15:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 20 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ przyroda
Tytuł oryginalny: Work On The Wild Side
Rok: 2019

Program ukazuje losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do RPA, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków. W programie zobaczymy ich w akcji – będziemy świadkami transportu żyrafy, ratowania dwutygodniowego hipopotama czy resuscytacji geparda metodą usta-usta.

Weterynarze i wolontariusze na naszych oczach stają się także zastępczymi matkami dla osieroconych małp oraz asystują przy obcinaniu rogów nosorożcom. Ci bohaterowie dzikiej przyrody zapraszają nas do swojego życia i opowiadają o pasji ratowania zagrożonych wyginięciem zwierząt – od pingwinów i rekinów na wybrzeżach Prowincji Przylądkowej Zachodniej po zwierzęta należące do afrykańskiej „wielkiej piątki” na równinach leżących na północy kraju.

Hipopotamy Escobara

Czwartek 4 marca, godz. 21:05

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Hunt for Escobar’s Hippos
Rok: 2020

Okryty złą sławą baron narkotykowy, Pablo Escobar, zarobił miliardy dolarów na przemycie kokainy do USA. W trakcie swoich krwawych rządów rozkazał przywieźć sobie z Afryki cztery hipopotamy, które zostały dostarczone samolotem na jego słynne ranczo w Kolumbii. Hipopotamy miały być atrakcją dla innych członków kartelu. Niestety, w ten sposób Pablo Escobar nieświadomie wprowadził do kraju gatunek inwazyjny, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

Hipopotamy zniszczyły ogrodzenia i wydostały się na wolność. Teraz żyją w Kolumbii, rozmnażając się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie rozwiązania tego problemu.

Cykl: Dzika Europa

W każdą niedzielę od 7 marca, godz. 15:00

Przez cały marzec będziemy podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryjemy dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybierzemy się też do Walii w 2. sezonie programu „Walia: kraina dzikiej przyrody”.

W marcu zapraszamy również na premierę filmu „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”, który pozwoli nam z bliska zobaczyć wspaniałe, choć mało znane góry Harzu.

Walia: kraina dzikiej przyrody

Nowe odcinki — premiera: niedziela 21 marca, godz. 15:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Wales: The Land of the Wild
Rok: 2020

W 2. sezonie programu, dzięki najnowocześniejszej technologii odkrywamy tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody. Superczułe kamery rejestrujące w kolorze ujawniają nocne zachowania borsuków, ciem, jeży, ropuch i sów. W jednym z odcinków podążamy biegiem walijskich rzek od ich górskich źródeł aż do morza, odkrywając ukryte tajemnice dzikiej przyrody. Po drodze obserwujemy najbardziej znane zwierzęta.

Kamery w zwolnionym tempie rejestrują polowanie sokoła wędrownego, najnowszy sprzęt do zdjęć podwodnych pozwala nam zajrzeć w głąb morskich odmętów, gdzie rekiny kopulują i składają jaja, a w wodach rzeki Wye istnieje cały złożony i zaskakujący mikroświat. Oto Walia, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście…

Zaczarowane góry: w sercu Niemiec

Niedziela 28 marca, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Enchanted Mountains – In the Heart of Germany
Rok: 2019

Harz to najbardziej wysunięte na północ pasmo górskie w Niemczech. To prawdziwe królestwo natury: zimą szaleją tu śnieżne burze, a latem bujne lasy obmywają deszcze. Na tych wzgórzach żyją jedyne w Niemczech dwa dzikie gatunki kotów — ryś i żbik — oraz inne zwierzęta, takie jak jelenie
i dzikie owce, które wolą pozostawać w ukryciu.

By zrealizować ten wyjątkowy dokument przyrodniczy, filmowiec i znawca gór Harzu, Uwe Anders, podróżował po tych terenach przez ponad dwa lata. Udało mu się stworzyć niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *