MediaPolsatZapowiedzi TV

Marzec na kanale Polsat Viasat Nature

W nadchodzącym miesiącu Polsat Viasat Nature szczególnej uwadze poleca: – serię „Dzika praca” ukazującą losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do RPA, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków.

 

– program dokumentalny „Hipopotamy Escobara” opowiadający o żyjących dziko hipopotamach, które zostały sprowadzone do Kolumbii na życzenie barona narkotykowego, Pablo Escobara. Zwierzęta te rozmnażają się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie rozwiązania tego problemu.

– cykl „Dzika Europa”, w którym będziemy podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryjemy dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybierzemy się też do Walii i Niemiec.

– dwuczęściowy film dokumentalny „Walia: kraina dzikiej przyrody”, w którym dzięki najnowocześniejszej technologii odkryjemy tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody.

– program „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec” prezentujący niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody najbardziej wysuniętego na północ pasma górskiego w Niemczech – gór Harzu.

 

Dzika praca

Premiera, w dni powszednie od poniedziałku 1 marca, godz. 15:00

Sezon: 1
Liczba odcinków: 20 x 60 min
Gatunek: Dokument/ „reality TV”/ przyroda
Tytuł oryginalny: Work On The Wild Side
Rok: 2019

Program ukazuje losy weterynarzy i wolontariuszy, którzy porzucili pracę w Wielkiej Brytanii i przenieśli się do RPA, gdzie zajmują się ratowaniem, rehabilitowaniem, a także wypuszczaniem na wolność zagrożonych gatunków. W programie zobaczymy ich w akcji – będziemy świadkami transportu żyrafy, ratowania dwutygodniowego hipopotama czy resuscytacji geparda metodą usta-usta.

Weterynarze i wolontariusze na naszych oczach stają się także zastępczymi matkami dla osieroconych małp oraz asystują przy obcinaniu rogów nosorożcom. Ci bohaterowie dzikiej przyrody zapraszają nas do swojego życia i opowiadają o pasji ratowania zagrożonych wyginięciem zwierząt – od pingwinów i rekinów na wybrzeżach Prowincji Przylądkowej Zachodniej po zwierzęta należące do afrykańskiej „wielkiej piątki” na równinach leżących na północy kraju.

Hipopotamy Escobara

Czwartek 4 marca, godz. 21:05

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ historia/ przyroda
Tytuł oryginalny: The Hunt for Escobar’s Hippos
Rok: 2020

Okryty złą sławą baron narkotykowy, Pablo Escobar, zarobił miliardy dolarów na przemycie kokainy do USA. W trakcie swoich krwawych rządów rozkazał przywieźć sobie z Afryki cztery hipopotamy, które zostały dostarczone samolotem na jego słynne ranczo w Kolumbii. Hipopotamy miały być atrakcją dla innych członków kartelu. Niestety, w ten sposób Pablo Escobar nieświadomie wprowadził do kraju gatunek inwazyjny, nie zdając sobie sprawy z konsekwencji.

Hipopotamy zniszczyły ogrodzenia i wydostały się na wolność. Teraz żyją w Kolumbii, rozmnażając się w tempie dwukrotnie szybszym niż ich afrykańscy kuzyni. Kolumbijska weterynarz Gina Paola Serna Trujillo otrzymała od rządu zadanie rozwiązania tego problemu.

Cykl: Dzika Europa

W każdą niedzielę od 7 marca, godz. 15:00

Przez cały marzec będziemy podziwiać naturalne piękno Starego Kontynentu. Odkryjemy dzikie krajobrazy Rumunii, Szwajcarii i Norwegii, wybierzemy się też do Walii w 2. sezonie programu „Walia: kraina dzikiej przyrody”.

W marcu zapraszamy również na premierę filmu „Zaczarowane góry: w sercu Niemiec”, który pozwoli nam z bliska zobaczyć wspaniałe, choć mało znane góry Harzu.

Walia: kraina dzikiej przyrody

Nowe odcinki — premiera: niedziela 21 marca, godz. 15:00

Sezon: 2
Liczba odcinków: 2 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Wales: The Land of the Wild
Rok: 2020

W 2. sezonie programu, dzięki najnowocześniejszej technologii odkrywamy tajemnice nocnego życia walijskiej przyrody. Superczułe kamery rejestrujące w kolorze ujawniają nocne zachowania borsuków, ciem, jeży, ropuch i sów. W jednym z odcinków podążamy biegiem walijskich rzek od ich górskich źródeł aż do morza, odkrywając ukryte tajemnice dzikiej przyrody. Po drodze obserwujemy najbardziej znane zwierzęta.

Kamery w zwolnionym tempie rejestrują polowanie sokoła wędrownego, najnowszy sprzęt do zdjęć podwodnych pozwala nam zajrzeć w głąb morskich odmętów, gdzie rekiny kopulują i składają jaja, a w wodach rzeki Wye istnieje cały złożony i zaskakujący mikroświat. Oto Walia, jakiej jeszcze nigdy nie widzieliście…

Zaczarowane góry: w sercu Niemiec

Niedziela 28 marca, godz. 15:00

Liczba odcinków: 1 x 60 min
Gatunek: Dokument/ przyroda/ wyprawy
Tytuł oryginalny: Enchanted Mountains – In the Heart of Germany
Rok: 2019

Harz to najbardziej wysunięte na północ pasmo górskie w Niemczech. To prawdziwe królestwo natury: zimą szaleją tu śnieżne burze, a latem bujne lasy obmywają deszcze. Na tych wzgórzach żyją jedyne w Niemczech dwa dzikie gatunki kotów — ryś i żbik — oraz inne zwierzęta, takie jak jelenie
i dzikie owce, które wolą pozostawać w ukryciu.

By zrealizować ten wyjątkowy dokument przyrodniczy, filmowiec i znawca gór Harzu, Uwe Anders, podróżował po tych terenach przez ponad dwa lata. Udało mu się stworzyć niezwykle malowniczy portret dzikiej przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *