Marzec na kanale SundanceTV

W marcu SundanceTV zabiera widzów w podróż dookoła świata śladami niezwykłych kobiet i ich równie niezwykłych historii. W ramach cyklu „W kobietach siła” będzie można zobaczyć między innymi: film „It Ain’t Pretty” opowiadający o wyzwaniach i sukcesach surferek walczących z seksizmem; obraz „Soufra” śledzący losy grupy uchodźczyń żyjących w obozie w Bejrucie, które wbrew wszelkim przeciwnościom stworzyły odnoszącą sukcesy firmę cateringową; dokument „Go Against the Flow” opowiadający historie kobiet z branży technologicznej czy „Historia miłości i rewolucji” – film przedstawiający walkę o wolność Timoru Wschodniego, opowiedzianą z perspektywy aktywistki, Kirsty Sword.

 

Z kolei w środowe wieczory zapraszamy do oglądania cyklu muzycznego „Noce z muzyką”, w ramach którego stacja pokaże koncerty największych gwiazd muzyki, jak również programy dokumentalne z muzykami w rolach głównych. Widzowie będą mogli przenieść się na koncerty takich wykonawców jak: Toto, Katy Perry czy KISS, a także poznać fascynującą historię legendarnego producenta muzycznego – Sir George’a Martina.

4 MARCA IT AIN’T PRETTY (2017)

Reżyseria: Dayla Soul
Występują: Easkey Britton, Bianca Valenti, Savannah Shaughnessy

Film dokumentalny opowiadający o wyzwaniach i sukcesach surferek walczących z seksizmem na wodzie, w sportowej rywalizacji, mediach i branży surfingowej, wspieranych przez zżytą społeczność podobnie myślących kobiet. Obraz przedstawia historię Bianki Valenti, surferki z Ocean Beach, śledząc jej drogę od dziecięcej gwiazdy surfingu do światowej klasy pogromczyni wielkich fal. Skłaniający do refleksji i zapadający w pamięć film przenosi widza w głąb rosnącego ruchu kobiet, które walczą z płytkim i seksualizowanym wizerunkiem kobiet surferek w mediach.

Dokument zawiera wywiady z czołowymi sportsmenkami oraz zapierający dech w piersiach materiał zrealizowany w lodowatych wodach Ocean Beach, San Francisco i Mavericks Beach – miejscach, w których występują najwyższe fale na świecie. Film pokazuje nowemu pokoleniu dziewcząt, że mogą podążać za swoimi marzeniami i pokonywać wyzwania, które pojawiają się na ich drodze.

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOBIET 8 MARCA OD 17:20

SundanceTV zabiera widzów w podróż dookoła świata śladami niezwykłych kobiet i ich równie niezwykłych historii. Dokument „Soufra” podąża za grupą uchodźczyń żyjących w obozie w Bejrucie, które wbrew wszelkim przeciwnościom założyły odnoszącą sukcesy firmę cateringową. W USA kobiety prowadzące firmy technologiczne zmagają się z całkiem innymi problemami, co ukazuje „Go Against the Flow”. Dokument „Historia miłości i rewolucji” przedstawia z kolei walkę o wolność Timoru Wschodniego, opowiedzianą z perspektywy Kirsty Sword – aktywistki, która zmieniła historię tego kraju. Za to filmy fabularne „Claire poruszona” i „El Camino de Santiago” ukazują kobiety, które walczą o to, co kochają najbardziej – swoje rodziny. Każda z tych historii, ukazana poprzez dokument, film fabularny lub krótkometrażowy, składa hołd nieustępliwym kobietom.

SOUFRA (2018) 17:20

Reżyseria: Thomas Morgan
Producent wykonawczy: Susan Sarandon
Występują: Mariam Shaar

HISTORIA MIŁOŚCI I REWOLUCJI 18:40

(Alias Ruby Blade, 2012)
Reżyseria Alex Meillier
Występują: Kirsty Sword Gusmão, Xanana Gusmão, José Ramos Horta

CLAIRE PORUSZONA (Claire in motion, 2016) 20:05

Reżyseria: Annie J. Howell i Lisa Robinson
Występują: Betsy Brandt, Chris Beetem, Zev Haworth

EL CAMINO DE SANTIAGO (2018) 21:35

Reżyseria: Mario Monzó
Występują: Maruchi León, Lucía Monzó, Josep Maria Alejandre, Néstor del Barco

GO AGAINST THE FLOW (2016) 22:00

Reżyseria: Raeshib Aggerwhil, Charu Sharma

W KOBIETACH SIŁA

Włącz SundanceTV w każdy czwartek o 22:00 i poczuj niezwykłą siłę oraz niezłomnego ducha kobiet z całego świata.

11 MARCA o 22:00 ALEX Z VENICE (Alex of Venice, 2015)

Reżyseria: Chris Messina
Występują: Mary Elizabeth Winstead, Don Johnson, Katie Negra, Chris Messina

Uzależniona od pracy Alex musi od nowa zbudować sobie życie po nagłym odejściu męża. Stawiając czoła monotonnej codzienności przeplatanej tragicznymi wydarzeniami, Alex odkrywa w sobie zarówno wrażliwość, jak i wewnętrzną siłę, której do tej pory nie znała. Jednocześnie stara się poskładać w całość swoją rozbitą rodzinę.

18 MARCA o 22:00 JA NIE WRACAM (I won’t come back, 2014)

Reżyseria: Ilmar Raag
Występują: Polina Pushkaruk, Victoria Lobacheva

Młoda nauczycielka ucieka, by uniknąć bezpodstawnego oskarżenia o popełnienie przestępstwa. Towarzyszy jej osierocona dziewczynka, która szuka swojej dawno zaginionej babci.

25 MARCA o 22:00 GO AGAINST THE FLOW (2016)

Reżyseria: Raeshib Aggerwil, Charu Sharma

Najlepsze przedsiębiorczynie z branży technologicznej dzielą się historiami swojego sukcesu, a nowemu pokoleniu udzielają bezcennych rad na temat podejmowania ryzyka, budowania firmy od podstaw, a także radzenia sobie z porażkami.

NOCE Z MUZYKĄ

Przeżyj dreszczyk muzycznych emocji w SundanceTV w każdą środę marca o 22:00

3 MARCA LET THE MUSIC PLAY: BARRY WHITE (2006)

Intymny obraz życia i twórczości legendarnego Barry’ego White’a, opowiedziany dzięki obszernym wywiadom archiwalnym z samym artystą oraz rozmowom z jego rodziną, przyjaciółmi i kolegami po fachu.

10 MARCA TOTO: LIVE IN POLAND (2013)

Zapis spektakularnego koncertu z łódzkiej Atlas Areny z 2013 roku, który był częścią światowej trasy celebrującej 35-lecie formacji. Widowisko łączy w sobie kunszt, pasję i zapał do gry, które przez całą karierę były znakiem rozpoznawczym Toto. Podczas występu zespół wykonał swoje największe hity pochodzące z albumów, które zdążyły już przejść do klasyki rocka.

17 MARCA KATY PERRY: THE PRISMATIC WORLD TOUR (2015)

Koncert Katy Perry to zrealizowane z rozmachem widowisko pełne wizualnych doznań, efektownych scen i chwytliwych utworów pop, które zapewniły wokalistce miejsce wśród topowych wykonawców muzyki współczesnej. Zapis koncertu to oszałamiająca produkcja, która oddaje radosną twórczość Katy i jej artystyczny urok.

24 MARCA PRODUCED BY GEORGE MARTIN (2012)

Pełnometrażowy film o Sir George’u Martinie, najsłynniejszym brytyjskim producencie muzycznym. Obraz opowiada o jego dzieciństwie, doświadczeniach wojennych oraz wczesnych latach spędzonych na nauce w szkole muzycznej. Na początku lat 50. Martin dołączył do wytwórni EMI/Parlophone, gdzie pracował nad realizacją zapisów muzyki symfonicznej, nagrań komediowych i płyt dla dzieci. Dekadę później, w 1962 roku, Martin podpisał kontrakt z zespołem The Beatles.

31 MARCA KISS: ROCKS VEGAS (2015)

W listopadzie 2014 roku, w ramach rezydentury w Las Vegas, będący w szczytowej formie zespół KISS wystąpił ze swoim legendarnym show w The Joint w Hard Rock Hotel and Casino. „KISS Rocks Vegas” to widowisko pokazane w całej swojej pirotechnicznej chwale. Podczas koncertu grupa wykonuje hit za hitem ku uciesze wielbiącej ją publiczności – Armii KISS. Żaden wykonawca nie potrafi dać takiego show, jak właśnie KISS.

* PREMIERY *

PIĄTEK, 5 MARCA o 22:00 NORTHERN BORDERS (2014)

Reżyseria: Jay Craven
Występują: Bruce Dern, Genevieve Bujold, Seamus DaveyFitzpatrick, Jessica Hecht

Film oparty na bestsellerze autorstwa Howarda Franka Moshera. Poruszająca opowieść o dojrzewaniu chłopca, który musi zamieszkać ze swoimi dziadkami (w jednej z ról nominowany do Oscara Bruce Dern) na farmie w Vermont, gdzie odkrywa rodzinny sekret.

NIEDZIELA, 14 MARCA o 22:00 THE KING OF NEW ORLEANS (2015)

Reżyseria: Allen Frederic
Występują: Scott Alexander, Paul Aubert, Bahadir, Erik Beelman

Larry Shirt jest taksówkarzem, którego pasażerami są miejscy naciągacze, turyści, salonowi bywalcy, muzycy, gosposie, dziwacy i dziennikarze. Jednym z nich jest przeżywający kryzys Bobby Cohn – student, który właśnie przyjechał do domu w odwiedziny. Okoliczności łączące chłopaka i kierowcę prowadzą do zbudowania między nimi nietypowej więzi, którą huragan Katrina wywraca do góry nogami.

WTOREK, 16 MARCA o 22:00 WHAT CHILDREN DO (2017)

Reżyseria: Dean Peterson
Występują: Grace Rex, Nicole Rodenberg, Josh Ruben

Dwie siostry od dłuższego czasu nie rozmawiały ze sobą, ale muszą nawiązać kontakt, gdy ich babcia zaczyna chorować. Po powrocie do osobliwego rodzinnego miasteczka, dzięki dawnym ukochanym oraz nadgorliwym duszpasterzom, między siostrami rodzi się więź.

WTOREK, 23 MARCA o 22:00 DARLING (2015)

Reżyseria: Mickey Keating
Występują: Lauren Ashley Carter

Samotna młoda kobieta przeprowadza się do starej i tajemniczej posiadłości na Manhattanie. Wkrótce odkrywa niepokojącą przeszłość rezydencji – historie, które powoli stają się scenerią dla jej gwałtownego i brutalnego pogrążenia się w szaleństwie.

WTOREK, 30 MARCA o 22:00 OPENING NIGHT (2015)

Reżyseria: Jack Henry Robbins
Występują: Anthony Rapp, Cheyenne Jackson, Jessica Richards, Mitchell Jarvis

Akcja filmu rozgrywa się podczas premiery wystawianego przez licealistów przedstawienia według „Snu nocy letniej” Szekspira. Obraz jest zapisem scenicznych katastrof i zakulisowych dramatów grupy studentów, ich nauczyciela oraz ich gościa – aktora telewizyjnego klasy B.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *