Marzec na kanale SundanceTV

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza do oglądania seriali: „Hell on Wheels” (sezon 5.), „Rectify” (sezon 4.), „Deep Water” (sezon 1.), „Mad Men” (sezon 7.) oraz „Striking out”.

 

W marcu SundanceTV zaprasza na kontynuację cyklu filmowego „10 tygodni z Sundance” emitowanego z okazji zakończonego niedawno Festiwalu Filmowego Sundance w Park City w Utah. Do 22 marca na antenie SundanceTV będą pokazywane doskonałe, zróżnicowane gatunkowo, ambitne i niebanalne obrazy, które na przestrzeni lat zachwycały widzów festiwalu. W tym miesiącu zapraszamy do obejrzenia następujących produkcji: Legion Braci”„Tiny Furniture”„Nick Nolte: No Exit” oraz „A Flash of Green (AKA American Playhouse: A Flash of Green)”.

W tym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmów dokumentalnych „Dokumenty na SundanceTV”, w ramach którego wyemitowane zostaną między innymi następujące produkcje: „Świadkowie”Jamesa D. Salomona ukazujący kulisy prywatnego śledztwa prowadzonego przez brata brutalnie zamordowanej kobiety, „Above and Beyond” opowiadający historię pilotów z II wojny światowej, którzy walczyli o niepodległość Izraela, czy dokument „This Cold Life” zabierający widzów do wysuniętego najdalej na północ miasta na Ziemi, w którym niedźwiedzi polarnych jest więcej niż ludzi.

 

A FLASH OF GREEN (AKA AMERICAN
PLAYHOUSE: A FLASH OF GREEN)
Piątek, 22 marca o 22:00

Reżyseria: Victor Nunez

Lokalny reporter wdaje się w konflikt z miejscowym dygnitarzem.

WARRIORS
Niedziela, 3 marca o 22:00

Reżyseria: Barney Douglas

W cieniu góry Kenia grupa młodych masajskich wojowników zakłada drużynę krykietową. W społeczności głęboko zakorzenionej w tradycji, w której obrzezanie kobiet (FGM) jest nadal rytuałem przejścia, młodzi Masajowie wyrażają swoje frustracje z powodu nierówności społecznych uderzając w piłeczkę krykietową na równinach Kenii oraz marzą o życiu poza własną wioską.

Tak rozpoczyna się podróż do Anglii, miejsca narodzin krykieta. To wyprawa, która daje wojownikom odwagę, by stawić czoło starszyźnie w nadziei na zakończenie procederu kobiecych obrzezań.

ŚWIADKOWIE
Niedziela, 10 marca o 22:00

Reżyseria: James D. Solomon

Brat Kitty Genovese bada okoliczności jej zamordowania i sprawdza, czy rzeczywiście kilkadziesiąt mieszkających w sąsiedztwie osób było świadkami zbrodni, ale nie zrobiło nic, by pomóc ofierze.

ABOVE AND BEYOND
Niedziela, 17 marca o 22:00

Reżyseria: Roberta Grossman

W 1948 r. grupa pilotów z II wojny światowej zgłosiła się do walki o Izrael w Wojnie o Niepodległość. Jako członkowie „Machala” – ochotnicy z zagranicy – ta grupa ochotników nie
tylko odwróciła losy wojny, zapobiegając ewentualnej zagładzie Izraela w momencie jego narodzin, ale także położyła podwaliny pod izraelskie siły powietrzne.

„Above and Beyond” to pierwszy pełnometrażowy film dokumentalny opowiadający historię lotników. Aby zaprezentować w pełni niezwykłą i mało znaną historię w filmie zaprezentowano wywiady z uczestnikami tamtych wydarzeń oraz z czołowymi uczonymi i mężami stanu, w tym Shimonem Peresem.

PORTRAIT OF WALLY
Niedziela, 24 marca o 22:00

Reżyseria: Andrew Shea

Dokument przedstawia historię zagrabionego przez nazistów obrazu Egona Schiele „Portret Wally”, który został odkryty w 1997 roku w zbiorach Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku.

Ukazuje historyczną sprawę sądową wytoczoną jednemu z największych muzeów w Austrii i MoMA przez Prokuratora Okręgowego na Manhattanie, rząd Stanów Zjednoczonych i spadkobierców właściciela galerii w Wiedniu, z której obraz zaginął.

THIS COLD LIFE
Niedziela, 31 marca o 22:00

Reżyseria: Darren Mann

Film dokumentalny o życiu twardych mieszkańców wysuniętego najdalej na północ miasta na Ziemi — mroźnego, oddalonego od cywilizacji miejsca, gdzie niedźwiedzi polarnych jest więcej niż
ludzi

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *