Marzec na kanale TNT

W rozszerzeniu przedstawiamy propozycje programowe kanału TNT HD na zbliżający się miesiąc marzec 2019 roku.

 

PRZYGODOWE PIĄTKI

Każdy piątek o godz. 21:00

01.03. – Ostatni Mohikanin

08.03. – Ścigany

15.03. – Robin Hood: Książe złodziei

22.03. – Zabójcza broń 3

29.03. – Twierdza

W ramach marcowego cyklu „Przygodowe piątki”, stacja TNT wyświetli filmy, które pozwolą przeżyć ciekawe przygody siedząc wygodnie przed telewizorem. Pierwszą pozycją będzie „Ostatni Mohikanin” – porywająca historia walki Brytyjczyków i Francuzów o władze nad amerykańskimi koloniami. W konflikt niespodziewanie zostaną wplątani Mohikanie. Widzowie mogą spodziewać się spektakularnych scen walk i konfliktów, ale również chwytających za serce wątków miłosnych.

Kolejną pozycją przygotowaną w ramach serii jest, posiadający na swoim koncie wiele prestiżowych nagród (w tym Oscary), film „Ścigany” Andrew Davisa. Ceniony chirurg Richard Kimble (w tej roli Harrison Ford),  zostaje niesłusznie skazany za morderstwo żony. W trakcie transportu do więzienia konwój ulega wypadkowi, a bohaterowi udaje się uciec i podjąć desperacką próbę udowodnienia swojej niewinności. W pościg za zbiegiem rusza detektyw Samuel Gerard (Tommy Lee Jones).  Czy doktor Richard Kimble zdąży przekonać organy ścigania do swojej niewinności?

Tydzień później na ekranach TNT pojawi się znana postać odegrana przez Mela Gibsona – Martin Riggs. Główny bohater filmu „Zabójcza Broń 3”, razem ze swoim policyjnym partnerem Rogerem Murtaughem (w tej roli Danny Glover) wpadną na trop tajemniczej sprawy zaginięcia broni
z magazynów policyjnych. Okaże się ona znacznie bardziej niebezpieczna niż to się pierwotnie wydawało.

Cykl „Przygodowych piątków” zakończy historia odbywająca się w najbardziej znanym na świecie więzieniu – Alcatraz. Grupa zbuntowanych żołnierzy Marines, porywa turystów odwiedzających twierdzę i rząda gigantycznego okupu grożąc atakiem na San Francisco. W operację ratunkową zaangażowani są Stanley Goodspeed (Nicolas Cage) i John Patric Mason (Sean Connery), który jako jedyny zbiegł z legendarnego więzienia.

CZAS NA NAPAD

Każdy czwartek, o godz. 21:00

07.03. – Dzika banda

14.03. – Na fali

21.03. – Rybka zwana Wandą

28.03. – Drive

Drugi cykl prezentowany w marcu skupi się na nietypowych historiach napadów na banki. Bohaterowie tych filmów stosują różnego rodzaju metody, dostarczając widzom nietuzinkowej rozrywki. Serię otworzy western „Dzika banda” Williama Holdena. Tytułowa banda kierowana przez Pike’a Bishopa dokonuje wielu zbrodni na Dzikim Zachodzie. W pościg za złoczyńcami rusza nieustraszony Deke Thornton. Wkrótce okaże się, że bohaterów łączyła kiedyś przyjaźń.

Kolejna historia to także pojedynek dwóch mocnych postaci. W filmie „Na fali” zobaczymy znakomitych aktorów, Patricka Swayze (w roli przywódcy gangu – Bodhiego) oraz Keanu Reevesa (w filmie jako agent FBI Johnny Utah). Grupa przestępców dokonuje serii zuchwałych napadów na banki. Poszlaki wskazują, że mogą oni być fanami surfingu. Agent FBI Johnny Utah przenika do tego środowiska i zaprzyjaźnia się z przywódcą gangu.

Następna pozycja w cyklu „Czas na napad” jest znacznie lżejsza – „Rybka zwana Wandą” to doskonała komedia z rabunkiem w tle. Zuchwała ekipa dokonuje skoku na bank w Londynie. Bezwzględne działania bandy postawione są w kontrze do spokojnego trybu życia londyńskiego prawnika, Archiego Leacha (w tej roli John Cleese). Dlaczego te dwa światy zostały połączone? Jak zakończy się ta historia? Gdzie znajduje się łup z napadu? Na te pytania znajdziemy odpowiedzi już 21 marca. Warto zwrócić uwagę, że za scenariusz, reżyserię, a także jedną z głównych ról tego oscarowego filmu odpowiada wspomniany wcześniej John Cleese.

Marco seria „Czas na napad” zakończy się pokazaniem uznawanego za jeden z najciekawszych filmów ostatnich lat –  „Drive”. Specjalizujący się w wyczynowym prowadzeniu samochodu bohater (w tej roli Ryan Gosling) postanawia pomóc sąsiadce w anulowaniu długów jej męża. Zgadza się wziąć udział w napadzie na bank. Klimatyczna produkcja, oczarowała miliony widzów na całym świecie doskonałymi zdjęciami, muzyką i mistrzowsko zbudowanym napięciem.

WIELKIE KINO

Każda środa o godz. 21:00

06.03. – Żołnierze kosmosu

13.03. – Tylko jeden

20.03. – Ostatni samuraj

27.03. – Helikopter w ogniu

Kontynuacja cyklu niezapomnianych produkcji, które w każdą środę są emitowane na antenie TNT. Pierwszą marcową pozycją będą „Żołnierze kosmosu”, czyli filmowa interpretacja książki Roberta A. Heinleina. Oddziały kosmicznych wojsk ruszają na wrogą planetę, aby powstrzymać ataki wymierzone w planetę Ziemię. Pełny efektów specjalnych obraz fascynuje nagłymi zwrotami akcji, a także pozwala poznać mechanizmy propagandy przekonującej społeczeństwo do słuszności prowadzenia konfliktu.

Tydzień później zobaczymy film „Tylko jeden”, w którym główny bohater Gabriel podróżuje między wymiarami czasoprzestrzennymi dopuszczając się różnego rodzaju zbrodni. Sytuacja zmienia się gdy na jego drodze staje godny przeciwnik, policjant Gabe. Kto wyjdzie zwycięsko z tego starcia?

Następnym filmem cyklu Wielkie Kino będzie „Ostatni samuraj”, opowieść o kapitanie Nathanie Algrenie, weteranie wojny secesyjnej, który trafia do Japonii, by szkolić żołnierzy i pomóc cesarzowi zbudować od podstaw nowoczesną armię do walki z nieposłusznymi samurajami. Nie otrzymuje jednak wystarczającej ilości czasu, by dobrze przygotować wojskowych. Jego armia zostaje rozgromiona przez japońskich wojowników, a główny bohater trafia do niewoli. Z biegiem czasu oddanie samurajów tradycjom i ideałom zaczyna imponować Algrenowi.

Serię zamknie kultowy „Helikopter w Ogniu”, czyli oparty na faktach film w reżyserii Ridleya Scotta. Jest to opowieść o wydarzeniach, jakie miały miejsce w 1993 roku podczas operacji wojskowej ONZ w pogrążonej w wojnie domowej Somalii. Bohaterowie przedstawionej historii biorą udział w Bitwie w Mogadiszu, jednym z najważniejszych momentów  konfliktu. Wkrótce okazuje się, że dobre wyposażenie żołnierzy nie jest wystarczające w konfrontacji z liczniejszymi siłami somalijskiej milicji. Oglądając ten film warto zwrócić uwagę na genialne zdjęcia Sławomira Idziaka, za które polski operator w 2002 roku otrzymał nominację do Oscara.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *