MediaViaplayZapowiedzi TV

“Marzycielka – stając się Karen Blixen” najnowszy serial Viaplay (wideo)

Już 18 września platforma streamingowa Viaplay zaprezentuje widzom najnowszy międzynarodowy serial dramatyczny zatytułowany ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’.

 

Produkcja opowiada o życiu i twórczości Karen Blixen, duńskiej pisarki, która osiągnęła międzynarodową sławę. Najnowszy serial Viaplay z Connie Nielsen w roli głównej cieszył się dużym zainteresowaniem publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Seriali w Cannes, gdzie został zaprezentowany w kwietniu tego roku jako pierwszy duński serial w historii. Obraz powstał dzięki współpracy platformy Viaplay oraz Zentropa i ma wielką szansę być jednym z najlepszych seriali dramatycznych tej jesieni.

 

 

Postać jednej z największych duńskich pisarek stała się inspiracją do powstania serialu ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’. To opowieść o kobiecie, która mimo wielu niepowodzeń wciąż potrafiła wierzyć we własne możliwości. Jej historia pokazuje, że nigdy nie jest za późno, na wielkie marzenia i dążenie do ich spełnienia. Jednak każdy wybór wiąże się z określonymi konsekwencjami, o czym przekonała się również tytułowa bohaterka.

‘Marzycielka’ to inspirujący i wzruszający portret kobiety lat 30 XX wieku, która po długim pobycie we Wschodniej Afryce wraca do rodzinnej Danii. Sięga samego dna – jest zrujnowana, chora, odizolowana i zniechęcona, a wszystkie jej marzenia legły w gruzach. Jedyne co pozostało serialowej Karen to rodzina, do której wraca z wyraźną niechęcią zamieszkując w swoim domu Rungstedlund w Danii. Widzowie będą mogli śledzić losy pisarki, która stara się odbić od dna i spełnić swoje największe marzenie o zaistnieniu w świecie literatury. To również droga ku wolności finansowej, wielki konflikt rodzinny i ogromna rozpacz po stracie ukochanego. Serial pokazuje również retrospekcje związane z poszczególnymi momentami życia Karen w Afryce Wschodniej oraz przebłyski jej wewnętrznych refleksji zamieszczonych w książce ‘Marzyciele’ (‘Drømmerne’).

W rolę głównej bohaterki wcieliła się Connie Nielsen (‘Bracia’, ‘Close to me’, ‘Gladiator’, ‘Adwokat diabła’, ‘Nikt’). ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ to serial z kategorii Viaplay Originals współtworzony razem z duńską wytwórnią filmową Zentropa. Connie Nielsen, odtwórczyni głównej roli jest również jednym z producentów wykonawczych serialu. W ekranizacji wystąpił również Lars Mikkelsen, zdobywca nagrody Emmy za najlepszą rolę meską w serialu ‘Jeźdźcy burzy’. W pozostałych rolach wystąpią Hanne Uldal (‘Rejseholdet’), Joachim Fjelstrup (‘Steppeulvene’, ‘Kød og Blod’) , który w 2015 roku uzyskał tytuł ‘Shooting Star’ przyznany przez organizację European Film Promotion (EFP), Lena Maria Christensen (‘Zbaw nas ode złego’, ‘Freedom’), Solbjørg Højfeldt (‘Królestwo’, ‘Bracia’), Lochlann Ó Mearáin (‘Outlander’) i Johannes Kuhnke (‘The House That Jack Built’, ‘Force Majeure’).

Serial ‘Marzycielka – stając się Karen Blixen’ został stworzony przez Dunję Gry Jensen i wyreżyserowany przez Jeanette Nordahl na podstawie pomysłów Connie Nielsen i Karoline Leth. Inspiracją do powstania produkcji była biografia Karen Blixen, jej listy oraz fragmenty opowiadania ‘Marzyciele’. Producentem serialu jest Zentropa, Marie Cecile Gade, Karoline Leth i Charlotte Hjordt we współpracy z Belga i Stage 5 i wsparciem Public Service Pool, Nordisk Film &TV Fond, Wallimages oraz belgijskiego rządu federalnego Tax shelter dzięki Belga Films Fund, Wallimage i przy wsparciu Unii Europejskiej. Producentem wykonawczym z ramienia Viaplay jest Marlene Billie Andreasen.


Foto: Aske Alexander Foss

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *