Mateusz Borek zadebiutuje w TVP Sport

Już 22 sierpnia dojdzie do arcyciekawie zapowiadającego się pojedynku Dilliana Whyte’a z Aleksandrem Powietkinem. Panowie skrzyżują rękawice w ogrodzie siedziby Matchroom Boxing, a studio do tej gali poprowadzi w TVP Sport Mateusz Borek. Transmisja w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.

 

2 czerwca na konferencji prasowej w Warszawie Marek Szkolnikowski, Mateusz Borek oraz Mariusz Grabowski poinformowali, że Telewizja Polska podpisała trzyletni kontrakt z MB Promotions i Tymex Boxing Promotion opiewający na co najmniej 18 gal.

Pierwszą z nich pokazaliśmy 20 czerwca – w Arłamowie na gali MB Boxing Night #7 Robert Parzęczewski pokonał Sladana Janjanina. Druga miała miejsce 10 lipca w Pionkach – w walce wieczoru gali Tymex Boxing Night #12 Damian Wrzesiński w efektowny sposób rozprawił się z Otto Gamezem.

Teraz współpraca się rozszerza i Mateusz Borek 22 sierpnia zaliczy dziennikarski debiut w TVP – poprowadzi studio przy okazji gali Fight Camp 4, na której Whyte zmierzy się z Powietkinem. Stawką tego pojedynku będzie tymczasowy pas mistrza świata federacji WBC w królewskiej wadzie ciężkiej.

Tego samego wieczoru zobaczymy jeszcze m.in. interesująco zapowiadające się starcie Martina Bakole z Siergiejem Kuzminem oraz walkę o prymat w wadze lekkiej kobiet. Na szali w batalii Katie Taylor z Delfine Persoon będą pasy czterech najważniejszych federacji – IBF, WBA, WBC i WBO.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *