ME siatkarzy: półfinał Słowenia – Polska w TVP1 i TVP Sport

Po ograniu Niemiec 3:0 polscy siatkarze są już o krok od podium mistrzostw Europy. Na sukces w turnieju tej rangi czekają od ośmiu lat. Droga do medalu wiedzie w tym roku przez Słowenię i Francję. Transmisje fazy finałowej w Telewizji Polskiej.

 

 

 

 

SZCZEGÓŁY TRANSMISJI

Mecz: czwartek, godz. 20:30, TVP 1, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Studio: czwartek, godz. 19:30, TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna

Komentatorzy: Piotr Dębowski, Radosław Panas

Reporterzy: Filip Czyszanowski, Aleksandra Rajewska

Prowadzący studio: Maciej Jabłoński

Tegoroczne mistrzostwa rozgrywane są w aż czterech krajach. Polacy mieli sporo szczęścia, bo do tej pory mecze rozgrywali jedynie w Holandii. Rotterdamie ograli Estonię (3:1), Holandię (3:0) i Czechy (3:0), a w Amsterdamie Czarnogórę (3:0) i Ukrainę (3:0). Po zakończeniu fazy grupowej przenieśli się do Apeldoorn, gdzie w 1/8 finału ograli Hiszpanię (3:0), a następnie bez straty seta uporali się z wicemistrzami Europy z 2017 roku, Niemcami.

Wraz z początkiem fazy finałowej rozpoczną się podróże i prawdziwe wyzwania. Biało-czerwoni na półfinał muszą dolecieć do Lublany, a finał i mecz o trzecie miejsce rozegrane zostaną w Paryżu. Pierwszym rywalem mistrzów świata na drodze do upragnionego złota, na które polska siatkówka czeka od dekady, będą Słoweńcy.

Zespół Alberto Giulianiego w ćwierćfinale był sprawcą sporej niespodzianki, bo świetnym meczu eliminując obrońców tytułu, Rosjan. Wielu kibiców ostrzyło sobie zęby na rywalizację polsko-rosyjską. Zespół Vitala Heynena będzie jednak musiał zmierzyć się z drużyną, która wyeliminowała ich w ćwierćfinale mistrzostw Europy 2015 i w 1/8 finału dwa lata później. Słoweńcy nie sprostali natomiast Polakom w Gdańsku, podczas kwalifikacji do igrzysk olimpijskich w Tokio.

Obie reprezentacje wciąż nie widzą, kto dołączy do nich w finałowej „czwórce”. We wtorek swoje mecze ćwierćfinałowe rozegrają dwa pozostałe pary. W Nantes Francuzi zagrają z Włochami, a w Antwerpii Serbia zmierzy się z Ukrainą. Mistrzostwa wydają się ułożone pod tych pierwszych, którzy – w przypadku awansu do półfinału – nie będą musieli wyjeżdżać poza granicę swojego kraju.

Jak wygląda terminarz mistrzostw Europy siatkarzy 2019? Gdzie obejrzeć mecze mistrzostw Europy siatkarzy 2019?

Półfinały:

26 września, godz. 20:30 (Lublana): Słowenia – Polska (mecz w TVP 1. Transmisja studia przed meczem od 19:30 w TVP Sport, TVSPORT.PL i aplikacji mobilnej)

27 września, godz. 20:45 (Paryż): Francja – Serbia

Mecze medalowe:

28 września, godz. 18:00 (Paryż): o trzecie miejsce (transmisja w przypadku meczu z udziałem Polaków)

29 września, godz. 17:30 (Paryż): finał (transmisja od 17:15 w TVP Sport, TVPSPORT.PL i aplikacji mobilnej)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *