ME U17: Polska – Irlandia w TVP Sport

W środę na Węgrzech zaczynają się mistrzostwa Europy do lat 17. Po raz drugi z rzędu w turnieju finałowym w tej kategorii wiekowej wystąpi nasza reprezentacja. Zainauguruje swój występ w jednym z pierwszych spotkań.

Maj to zmagania najlepszych drużyn na Starym Kontynencie o tytuły mistrzów Europy do lat 17. Najpierw zaczął się turniej młodych piłkarek. Polki w sobotę uległy Angielkom 1:2. Cztery dni później zaczyna się Euro U17 potencjalnych następców m.in. Roberta Lewandowskiego. Gospodarzem turnieju juniorów są Węgry. W mistrzostwach bierze udział 16 reprezentacji, podzielonych na cztery grupy.

Reprezentacja Polski do lat 17, prowadzona wówczas przed Dariusza Gęsiora, zagrała rok temu w Izraelu, po dekadzie nieobecności wśród najlepszych. W fazie grupowej przegrała z Francją oraz Holandią i zremisowała z Bułgarią.

Obecnym selekcjonerem kadry w tej kategorii wiekowej jest Marcin Włodarski. Celem awans do ćwierćfinału, chociaż trener ma większe aspiracje. Młodzi Polacy w finałowej części eliminacji zajęli drugie miejsce w grupie, za Portugalią, a przed Czechami i Słowacją.

W ostatnich miesiącach potrafili pokonać m.in. towarzysko Anglików i Belgów po 5:0 czy Szwedów 5:2. Większość zawodników kadry na turniej finałowy to przedstawiciele drużyn Ekstraklasy. Są też piłkarze z zagranicznych klubów jak Nico Adamczyk z Borussii Dortmund, Mike Huras z VfB Stuttgart czy Maksymilian Sznaucner z PAOK-u, syn Mirosława (dwukrotnego reprezentanta Polski).

Biało-czerwoni trafili do grupy A, z gospodarzami czy Walijczykami. W środę zagrają w jednym z dwóch inauguracyjnych spotkań turnieju z Irlandią. Rywale w kwalifikacjach w grupie zajęli pierwsze miejsce, przed Włochami.

Spotkanie zostanie rozegrane na stadionie im. Hidegkutiego Nandora w Budapeszcie.

Euro U17, mecz Polska – Irlandia. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy i o której mecz: środa, 17 maja o godzinie 16:30

Kto skomentuje: Aleksander Roj, Marek Wasiluk

Prowadzący studio: Mariusz Jankowski

Reporter: Hubert Bugaj

Goście/eksperci: Rafał Ulatowski, Tomasz Włodarek

Transmisja: studio od godz. 16:05 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, HbbTV, Smart TV