Sport w TVTVP

ME w amp futbolu, Polska – Hiszpania w TVP Sport

To będzie dzień zmagań Polaków o finały mistrzostw Europy. Jeszcze przed spotkaniem siatkarzy, warto zobaczyć w akcji naszych reprezentantów w amp futbolu. W Krakowie zmierzą się w półfinale z zespołem, z którym grali już w fazie grupowej.

 

Polskim zawodnikom udało się po raz drugi z rzędu awansować do półfinału mistrzostw Europy w amp futbolu. Po zajęciu pierwszego miejsca w grupie, w piątkowym ćwierćfinale zmierzyli się z Francją. Wygrali 2:0, a dwie bramki zdobył Kamil Grygiel. Zwycięstwo mogło być jeszcze wyższe.

Biało-czerwoni tym samym powtórzyli sukces sprzed czterech lat. Wtedy w Turcji przegrali w półfinale, ale spotkanie o brązowy medal skończyło się po ich myśli. W sobotę na stadionie Cracovii zagrają o poprawienie rezultatu z 2017 roku.

Podopieczni Marka Dragosza z półfinałowym rywalem grali już w fazie grupowej. Reprezentacja Hiszpanii prowadziła od piątej minuty. Dzięki trafieniu Krystiana Kapłona spotkanie zakończyło się wynikiem 1:1, co pozwoliło biało-czerwonym wygrać grupę.

Drużyna z Półwyspu Iberyjskiego w ćwierćfinale wyeliminowała wicemistrzów Europy Anglików po rzutach karnych (1:1, k. 7-6). W sobotę będzie mogła się zrewanżować za porażkę 1:3 w starciu o brąz ME 2017. Dwa gole wtedy strzelił Bartosz Łastowski.

W drugim półfinale zagrają na stadionie Cracovii broniący tytułu Turcy z Rosją. Spotkanie zacznie się o godzinie 17:30. W niedzielę zakończenie turnieju. Potyczki o złoty i brązowy medal pokażemy w Telewizji Polskiej.

Mistrzostwa Europy w amp futbolu, półfinał Polska – Hiszpania. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: sobota, 18 września o godzinie 15:00

Transmisja: od 14:55 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilnaSmart TV

Kto skomentuje: Maciej Iwański, Wojciech Piela

Prowadzący studio: Maciej Barszczak

Reporterka: Mateusz Jarecki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *