Sport w TVTVP

Mecz otwarcia MŚ 2022: Katar – Ekwador w TVP Sport, TVP 4K i TVP1

Tradycyjnie w spotkaniu otwarcia mistrzostw świata w piłce nożnej wystąpią gospodarze mundialu. Czy w debiucie w tej imprezie odniosą zwycięstwo nad zespołem z Ameryki Południowej?

 

Po ponad czterech latach oczekiwania znów czas na emocje związane z walką 32 reprezentacji o tytuł najlepszej drużyny globu. Po raz pierwszy mistrzostwa świata w piłce nożnej są rozgrywane na Bliskim Wschodzie. Przez miesiąc zostanie rozegranych 64 spotkań. Finał zaplanowano na 18 grudnia.

Pierwszego dnia mundialu odbędzie się tylko jedno starcie. Dopiero w sierpniu doszło do zmiany w terminarzu, dzięki czemu w meczu otwarcia zagrają gospodarze imprezy. Reprezentacja Kataru nie musiała się kwalifikować. Będzie to jej debiut w turnieju finałowym. Zespół prowadzony od pięciu lat przez Hiszpana Felixa Sancheza. W 2019 roku po raz pierwszy w historii został najlepszą drużyną kontynentu w Pucharze Azji.

Reprezentacja Ekwadoru jest bardziej doświadczona, bo będzie to już jej czwarty występ w historii MŚ. Piłkarzom ze Ameryki Południowej najlepiej poszło w 2006 roku, gdy kosztem m.in. Polaków awansowali do 1/8 finału. W tej rundzie ulegli Anglii 0:1. Cztery lata temu zabrakło ich w Rosji.

Awans do tegorocznych mistrzostw wywalczyli w przedostatniej kolejce eliminacji w strefie CONMEBOL. Zawodnicy argentyńskiego selekcjonera Gustavo Alfaro zajęli czwarte miejsce, ostatnie bezpośrednio gwarantujące grę w Katarze.

Wszystkie spotkania mundialu w Katarze będzie można zobaczyć w Telewizji Polskiej. Zaczynamy od ceremonii otwarcia i inauguracyjnego meczu. Transmisja na żywo od godziny 15:00 w TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV, HbbTV oraz od 15:30 w TVP 1. W internecie są możliwe cztery ścieżki dźwiękowe: polska, angielska, z audiodeskrypcją oraz bez komentarza.

Piotr Sobczyński zasiądzie przed mikrofonem podczas ceremonii otwarcia. Mecz Kataru z Ekwadorem skomentują Jacek Laskowski oraz Robert Podoliński.

Mundial 2022, mecz Katar – Ekwador w grupie A i ceremonia otwarcia MŚ. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela, 20 listopada o godzinie 17:00, ceremonia otwarcia o 15:45

O której i gdzie transmisja: od 15:00 w TVP Sport, TVP 4K, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV, HbbTV, od 15:30 w TVP 1

Kto skomentuje mecz: Jacek Laskowski, Robert Podoliński; ceremonia otwarcia: Piotr Sobczyński

Prowadzący studio: Maciej Kurzajewski

Goście/eksperci: Łukasz Gikiewicz, Bartłomiej Rabij, Marek Szkolnikowski

Ekspert sędziowski: Michał Listkiewicz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *