Mecz Polska – Estonia w hokeju na lodzie o Puchar Trójmorza w TVP Sport

Przed naszą reprezentacją w hokeju na lodzie turniej o Puchar Trójmorza. Będzie to ważny etap przygotowań do sierpniowej walki o najbliższe igrzyska. Pierwsze spotkanie już w niedzielę 18 kwietnia.

 

Niedawno zakończył się sezon Polskiej Hokej Ligi. Mistrzem kraju zostało po raz pierwszy JKH GKS Jastrzębie. Zespół do największego sukcesu w historii poprowadził trener Robert Kalaber, czyli również selekcjoner reprezentacji Polski.

Przed słowackim szkoleniowcem i naszymi zawodnikami trudne zadanie. W sierpniu zagrają w decydującym turnieju kwalifikacyjnym do zimowych igrzysk w 2022 roku. Tylko jego zwycięzca wywalczy awans, a rywale są bardzo wymagający. Oprócz faworyzowanych gospodarzy – Słowaków – to Białorusini i Austriacy.

Reprezentacja Polski według pierwotnych planów miała na przełomie kwietnia i maja rozegrać w Katowicach mistrzostwa świata dywizji 1B w Katowicach. Podobnie jak w zeszłym roku impreza została odwołana z powodu pandemii.

Zamiast tego cztery zespoły będą rywalizować w turnieju o Puchar Trójmorza. Niestety w ostatniej chwili wycofali z występu Chorwaci.

Biało-czerwoni w pierwszym spotkaniu zagrają w niedzielę na lodowisku Jantor w Janowie-Katowicach z Estonią. O której początek meczu Polaków? Zacznie się o godzinie 20:15.

Nasz zespół ostatni raz grał pod koniec zeszłego roku. W listopadzie i grudniu aż czterokrotnie mierzył się z Węgrami. Odniósł jedno zwycięstwo i poniósł trzy porażki.

Z Estonią ostatni raz rywalizował dwa lata temu podczas MŚ dywizji 1B. Polacy wygrali wówczas 3:2, a dwie bramki zdobył Filip Komorski.

Nasza kadra w poniedziałek zagra z Litwą, a na zakończenie turnieju w środę z Łotwą. Wszystkie te spotkania pokaże Telewizja Polska.

Mecz Polska – Estonia w hokeju na lodzie o Puchar Trójmorza. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: niedziela, 18 kwietnia o godzinie 20:15

Transmisja: 19:55 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, TVP HBB

Kto skomentuje: Patryk Rokicki, Krzysztof Zapała

Prowadząca studio: Olga Rybicka

Reporterka: Anna Kozińska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *