Mecz Polska-Włochy z rekordową oglądalnością

6,9 mln widzów obejrzało wg MOR w niedzielę, 11 października w momencie najwyższej oglądalności, mecz Polska – Włochy na trzech antenach Telewizji Polskiej (TVP1, TVP Sport i TVP Polonia). Średnia widownia spotkania wyniosła 6 mln osób. Według Nielsena TVP1 była liderem dnia z udziałami 10,1%.

 

Według NAM wczorajszy mecz polskiej reprezentacji przyciągnął przed telewizory najwięcej widzów w tym sezonie. Na antenach TVP obejrzała go rekordowa liczba widzów – 4,1 mln osób, a w piku 4,9 mln osób. W TVP1 widownia kształtowała się na poziomie 3,1 mln widzów i była to najliczniej oglądana propozycja weekendu. Łączne udziały transmisji na antenach TVP wyniosły 31%.

Także rekordową widownię w jesiennej ramówce zgromadziły w niedzielę, 11 października „Wiadomości”. Główny program informacyjny TVP obejrzało 2,6 mln widzów, a udziały wyniosły 17,4%. To najlepszy wynik programu od maja 2020 r.

Szczególnym zainteresowaniem widzów cieszył się w sobotę, 10 października program „The Voice of Poland – przesłuchania w ciemno”. Muzyczne show Dwójki obejrzało ponad 2 mln widzów, a udziały wyniosły 16,3%. Był to najliczniej oglądany odcinek przesłuchań od października 2016 r.

Rośnie też oglądalność „Szansy na sukces, Opole 2021”. Drugi odcinek obejrzało 1,4 mln widzów, przy udziałach 13,1%. Także „Postaw na milion” w TVP2 zgromadził najliczniejszą widownię w sezonie. Teleturniej przyciągnął ponad 1 milion widzów i uzyskał 7,2% udziałów.

Rekordowe wyniki odnotowały również trzy kanały tematyczne Telewizji Polskiej: TVP Historia, 11 października uzyskała udziały 0,9%, najwyższe od sierpnia 2020 r., TVP Sport, odnotowało w niedzielę udziały 2,1%, najwyższe od sierpnia 2020 r. oraz TVP3 w sobotę z udziałami 1,4%, które były najwyższe od czerwca br.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *