Mecz towarzyski Polska – Łotwa w TVP1i TVP Sport

Zakończyła się przygoda reprezentacji Polski w grupie eliminacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Biało-czerwoni po starciu z Czechami stracili szanse na bezpośredni awans. Nadal mogą jednak zrealizować swój cel poprzez zwycięstwo w barażach, jednak zanim ponownie przystąpią do rywalizacji o europejski czempionat, czeka ich mecz towarzyski z Łotwą. Czy Polacy poprawią nastroje po nieudanych meczach el. Euro 2024?

Polacy musieli wygrać swój ostatni mecz fazy grupowej eliminacji z Czechami, aby zachować nadzieje na awans do Euro 2024 prosto z fazy grupowej. Zaczęło się dobrze, bowiem na przerwę schodzili z przewagą jednego gola. Niestety, na początku drugiej połowy Czesi wyrównali, a biało-czerwoni nie zdołali znów trafić do siatki.

Nie zachwycił także Robert Lewandowski, który wrócił na mecz z Czechami po tym, jak w październiku pauzował z powodu kontuzji. Dla kapitana biało-czerwonych pod względem indywidualnego dorobku to najsłabsze eliminacje od dawna. “Lewy” strzelił tylko trzy gole, czym wyrównał rezultat z kwalifikacji do mistrzostw świata w 2014 roku.

Taki rezultat sprawia, że stracili szanse na bezpośredni awans na mistrzostwa Europy i pozostaje im tylko gra w barażach. Zanim do tego dojdzie, we wtorek zmierzą się towarzysko z Łotwą. Czy podopieczni Michała Probierza poprawią nastroje po nieudanych eliminacjach?

– Kluczem było to, że nie potrafiliśmy zamknąć tego spotkania. Przy 1:0 mogliśmy kilka razy lepiej dograć. Stracona bramka to nasz brak organizacji, za wolno to robiliśmy. Pokazaliśmy jednak, że ten zespół potrafi grać w piłkępowiedział selekcjoner po piątkowym meczu.

Trener dodał, że sytuację mocno utrudniły kontuzje. W przerwie do szpitala odwieziono Karola Świderskiego, później z powodu urazu boisko opuścił Paweł Bochniewicz.

– Splot okoliczności, który nam dzisiaj towarzyszył – jeden uraz, drugi uraz, trzeci uraz, i tak nam powypadali zawodnicy… ale nie ma co się usprawiedliwiać. Weszli piłkarze, którzy chcieli grać i pokazali, że potrafią grać. Są nadzieje na dobrą grę w następnych meczach zaznaczył.

Kolejne mecze już w marcu. Oby znów baraże zakończyły się sukcesem, podobnie jak to było w przypadku spotkania o mundial 2022.

Mecz towarzyski Polska – Łotwa. Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy mecz: wtorek, 21 listopada, godzina 20:45

Gdzie i o której transmisja: studio od 20:10 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej, Smart TV oraz HbbTV, a od godz. 20:25 w TVP 1

Kto skomentuje: Mateusz Borek, Robert Podoliński

Prowadzący studio: Jacek Kurowski

Goście/eksperci: Michał Pazdan, Łukasz Trałka, Adrian Mierzejewski oraz Kazimierz Węgrzyn (analiza)

Reporterzy: Patryk Ganiek, Kacper Tomczyk, Aleksandra Pika