Polsat BOXSport w TV

Mecz towarzyski: Polska – Niemcy w Polsacie Sport i Polsat Box Go

Czas na pierwszy mecz Biało-Czerwonych w tegorocznym sezonie reprezentacyjnym. W czwartek w legendarnym katowickim “Spodku” Polacy rozegrają towarzyskie spotkanie z drużyną narodową Niemiec.

 

Jeszcze nie opadły emocje po zakończeniu rozgrywek klubowych, zwieńczonych polskim finałem Ligi Mistrzów, a do gry wkracza już reprezentacja Polski siatkarzy. Drużyna trenera Nikoli Grbicia sezon reprezentacyjny rozpocznie od towarzyskiego meczu z Niemcami, który odbędzie się w katowickim “Spodku”.

W tym roku Biało-Czerwoni wezmą udział w trzech dużych imprezach. Oprócz Ligi Narodów i Mistrzostw Europy będzie to również turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku.

Pierwszy turniej VNL siatkarze rozegrają w dniach 6-11 czerwca w Nagoi. Przed wylotem do Japonii Polacy sprawdzą się w meczach z drużyną Niemiec, prowadzoną przez Michała Winiarskiego. Grbiċ do szerokiej kadry na sezon 2023 powołał 30 siatkarzy. W Katowicach zabraknie jednak zawodników Jastrzębskiego Węgla i Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, którzy po finale Ligi Mistrzów dostali kilka dni wolnego, a także Bartosza Kwolka i Pawła Zatorskiego.

Do dyspozycji trenera będą już jednak Jakub Kochanowski, Bartosz Kurek, Wilfredo Leon i Kamil Semeniuk, którzy dołączą do pozostałych szesnastu zawodników, trenujących w Spale od 8 maja.

Transmisja meczu Polska – Niemcy w Polsacie Sport i na Polsat Box Go. Początek o godzinie 20:30. Przedmeczowe studio o godz. 20:00

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *