Sport w TVTVP

Mecze towarzyskie piłkarzy ręcznych: Szwecja – Polska w TVP Sport

Do rozpoczęcia mistrzostw Europy w piłce ręcznej mężczyzn pozostały mniej niż trzy miesiące. W styczniu 2022 roku Polacy będą rywalizować w turnieju rozgrywanym na Słowacji i na Węgrzech. Pierwsze dwa spotkania przygotowawcze zawodnicy Patryka Rombla rozegrają na wyjeździe z wicemistrzami świata.

14 stycznia reprezentacja Polski rozegra swój pierwszy mecz na mistrzostwach Europy. W sumie w ramach przygotowań do turnieju czeka ją siedem meczów kontrolnych. Pierwsze ze zgrupowań odbędzie na początku listopada w Szwecji. Zawodnicy rozpoczną je od konsultacji szkoleniowej w Pruszkowie.

Dwa sparingi zostaną rozegrane z tamtejszą reprezentacją. Pierwszy 4 listopada w Malmoe, a drugi dwa dni później w Kristianstad. Transmisja obu spotkań w TVP Sport, TVPSPORT.PL i naszej aplikacji. O której początek meczów? Czwartkowy zacznie się o godzinie 19:00. Dwa dni później, w sobotę, start o 16:00.

Spotkanie sztabu z kadrowiczami będzie jednym z ostatnich akcentów przygotowań do styczniowego Euro 2020, które odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Grupowymi rywalami biało-czerwonych będą Austriacy, Białorusini oraz Niemcy.

Selekcjoner Patryk Rombel na najbliższe mecze powołał trzech debiutantów: Mateusza Zembrzyckiego (Azoty Puławy), Wiktora Tomczaka (Torus Wybrzeże Gdańsk) oraz Melwina Beckmana (HK Aranaes), mieszkającego od urodzenia w Szwecji. W kadrze zabrakło za to Tomasza Gębali, który z powodu kontuzji kolana prawdopodobnie nie wystąpi w ME.

Polska i Szwecja wspólnie zorganizują w 2023 mistrzostwa świata. Skandynawowie podczas ostatniej edycji tej imprezy – na początku tego roku – sięgnęli po srebrny medal. W finale przegrali z Duńczykami. Biało-czerwoni zostali sklasyfikowani na 13. pozycji.

Szwecja vs. Polska. Mecze towarzyskie piłkarzy ręcznych. Szczegóły transmisji

Kiedy i o której 1. mecz: czwartek, 4 listopada, 19:00

Gdzie oglądać: 18:55 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Komentatorzy: Maciej Iwański, Michał Matysik

Kiedy i o której 2. mecz: sobota, 6 listopada, 16:00

Gdzie oglądać: 15:55 TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacja mobilna, Smart TV

Komentatorzy: Maciej Iwański, Michał Matysik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *