Medonet rusza z trzecią edycją Narodowego Testu Zdrowia Polaków

Narodowy Test Zdrowia Polaków to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny serwisu Medonet, mający na celu zwiększenie świadomości na temat stanu zdrowia i sposobów na jego poprawę. Na zakończenie akcji serwis Medonet opublikuje raport podsumowujący stan zdrowia Polaków. Każda osoba biorąca udział w ankiecie otrzyma indywidualny Indeks Zdrowia oraz spersonalizowane rekomendacje dot. profilaktyki zdrowotnej. Badanie ruszyło 3 lutego br.

 

Główną częścią akcji Narodowego Testu Zdrowia Polaków jest ankieta. Po jej uzupełnieniu użytkownik otrzyma swój indywidualny Indeks Zdrowia oraz spersonalizowane zalecenia prozdrowotne dotyczące obszarów takich, jak: dieta, zdrowie psychiczne czy profilaktyka kardiologiczna i onkologiczna. Ankieta, Indeks Zdrowia oraz rekomendacje zostały opracowane przez redakcję Medonet.pl przy udziale specjalistów wchodzących w skład Rady Naukowej Narodowego Testu Zdrowia Polaków. Projekt został objęty patronatem rektora ds. Collegium Medicum UJ. Partnerem strategicznym projektu jest Nationale Nederlanden.

– Poprzednia edycja NTZP wyraźnie pokazała, że pandemia nie tylko mocno nadszarpnęła nasze zdrowie, ale też negatywnie wpłynęła na nasz styl życia i codzienne prozdrowotne zachowania. A to właśnie od tych ostatnich w dużej mierze zależy ryzyko zapadnięcia m.in. na choroby sercowo-naczyniowe, nowotwory czy cukrzycę. Dlatego zachęcam każdego, komu zależy na zdrowiu swoim i swoich najbliższych do wzięcia udziału w Narodowym Teście Zdrowia Polaków 2022, by sprawdzić stan zdrowia i poznać swój Indeks Zdrowia. Wierzę, że dzięki spersonalizowanym rekomendacjom przygotowanym przez specjalistów, lepiej zadbamy o swoje zdrowie i będziemy nie tylko żyć dłużej, ale i w lepszym zdrowiumówi dr Anna Zimny-Zając, redaktor naczelna Medonetu.

Na podstawie danych zebranych w Narodowym Teście Zdrowia Polaków powstanie raport z kluczowymi rekomendacjami dotyczącymi profilaktyki zdrowotnej Polaków.

– W ostatnim czasie o zdrowiu myśli i mówi się coraz więcej. Zachęcamy wszystkich, aby poszli krok dalej i zaczęli również działać. Udział w Narodowym Teście Zdrowia Polaków to świetna okazja, aby właśnie zacząć działać w tym kierunku. W pierwszym kroku sprawdźmy, jaki jest nasz Indeks Zdrowia, a następnie wdróżmy w życie rekomendacje, które specjalnie dla nas przygotowała Rada Naukowa złożona ze znamienitych ekspertów. W tym roku w ankiecie i rekomendacjach zostały wyróżnione poszczególne zagadnienia, takie jak np. dieta, zdrowie psychiczne czy profilaktyka kardiologiczna i onkologiczna – dzięki temu jeszcze łatwiej będzie można odnosić konkretne zagadnienia do obszarów, na jaki mają wpływ mówi Diana Żochowska, head of  Medonet.pl

Ankieta Narodowego Testu Zdrowia Polaków będzie aktywna przez kilka tygodni. Na podstawie zebranych informacji w maju zostanie opublikowany raport z badania.

– Zauważamy, że Polacy mają coraz większą świadomość tego, że należy dbać o siebie i badać się profilaktycznie. Jednak jeśli nic niepokojącego się nie dzieje, odwlekają umówienie wizyty i odkładają profilaktykę „na później”. Zależy nam, aby przekuli teoretyczną wiedzę o konieczności badań w działanie „tu i teraz”. Dlatego też Nationale-Nederlanden po raz kolejny zostało partnerem Narodowego Testu Zdrowia Polaków. Jest to unikatowy projekt, który wpisuje się w realizowane przez nas działania edukacyjne w zakresie profilaktyki zdrowia. Przez cały luty, w ramach kampanii „Nie prześpij badań”, będziemy zachęcać do regularnych badań, również obejmujących samobadanie. Wierzymy, że ta wiedza oraz wyniki uzyskane w teście zachęcą Polki i Polaków do zadbania o zdrowie. Im więcej i głośniej będziemy o tym mówić, tym więcej osób zacznie działaćmówi Marta Maszewska-Danielewicz, dyrektor ds. komunikacji marketingowej i marki w Nationale-Nederlanden.

Promocja akcji jest przewidziana we wszystkich kanałach Ringier Axel Springer Polska, w tym w prasie drukowanej i online oraz radiu i telewizji poprzez udział zaangażowanych w akcję ekspertów i znanych osobowości w audycjach i programach poświęconych zdrowiu i zdrowemu stylowi życia.

Link do ankiety: https://narodowytestzdrowia.medonet.pl/

Link do materiałów powiązanych z Narodowym Testem Zdrowia: https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow,kategoria.html

Skład Rady Naukowej Narodowego Testu Zdrowia Polaków: https://www.medonet.pl/narodowy-test-zdrowia-polakow/rada-naukowa,rada-naukowa-narodowego-testu-zdrowia-polakow,artykul,96964831.html

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *