Media

Michał Dworczyk: Nie ma żadnego projektu ustawy dot. repolonizacji mediów

Dzisiaj nie ma w ogóle mowy na ten temat, nie ma takich planów, nie ma żadnego projektu ustawy – zapewnił w piątek szef KPRM Michał Dworczyk odnosząc się do wcześniejszych wypowiedzi wicepremiera Jarosława Gowina na temat repolonizacji mediów w Polsce.

 

Wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin zapowiedział w środę w Kartuzach (Pomorskie), że w przypadku zwycięstwa Zjednoczonej Prawicy w jesiennych wyborach parlamentarnych jednym z zadań rządu będzie repolonizacja mediów.

Dworczyk pytany w piątek w Radiu Zet o tę wypowiedź powiedział, że nie wie, czy będzie jakakolwiek repolonizacja mediów.

Szef KPRM wskazał, że Gowin mówił, iż nadmierne skupienie w rękach jednej firmy, czy to polskiej czy zagranicznej, części rynku medialnego, nie jest dobre i że w związku z tym warto rozważać rozwiązania, które to uregulują.

– Gowin dodał przy tym, że takie rozwiązania funkcjonują czy to we Francji czy w Niemcach. Te rozwiązania polegają na tym, że jeden podmiot nie może skupiać zbyt wielu procent danego segmentu rynku medialnego – powiedział Dworczyk. 

Dopytywany czy na pierwszym miejscu „do odbicia” jest Onet, gdyż należy do niemieckiego wydawcy, Dworczyk odparł, że nie będzie spekulował „na temat niewypowiedzianych słów, czy nienapisanych ustaw”. – Dzisiaj nie ma w ogóle mowy na ten tematpodkreślił szef KPRM. 

Zwrócił jednocześnie uwagę, że Gowin jest szefem niezależnej partii – Porozumienia. – Może wypowiadać swoje zdanie, tak jak w każdym demokratycznym kraju każdy polityk, każdy obywatel – powiedział Dworczyk.

Nie ma takich planów, nie ma żadnego projektu ustawy, a co do tego, że warto rozmawiać o regulacji rynku medialnego, to oczywiste. Warto czerpać z dobrych wzorcówmówił szef KPRM podając jako przykład Francję i Niemcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *