Internet & Gry - Reklama

Microsoft zapowiada jesienną aktualizację Windows 10 Creators

Drugi dzień konferencji Build 2017 za nami. Firma Microsoft udostępniła pierwsze szczegóły dotyczące kolejnej, dużej aktualizacji systemu Windows: Windows 10 Creators Update, która pojawi się jesienią tego roku.

Dzięki niej użytkownicy ponad 500 mln urządzeń z systemem Windows 10 otrzymają zupełnie nowe możliwości: system stworzony według nowego projektu; kreatywne rozwiązania, podążające za użytkownikami systemów Windows, iOS oraz Android; nowe aplikacje w Sklepie Windows – w tym iTunes – oraz nowe narzędzia, dzięki którym system Windows stanie się ulubionym środowiskiem pracy wszystkich programistów. Pojawi się również pierwszy na świecie sterownik ruchu Windows Mixed Reality, który nie wymaga żadnych znaczników.

– Zaprojektowaliśmy system Windows 10, aby zainspirować i uaktywnić twórczy pierwiastek, który drzemie w każdym z naspowiedział Terry Myerson, wiceprezes wykonawczy grupy Windows and DevicesCieszymy się, że nasi klienci będą mogli korzystać z nowych funkcji w jesiennej aktualizacji Windows 10 Creators Update, które otworzą przed nimi całkiem nowe możliwości i pozwolą doświadczać tego systemu na zgoła nowe sposoby. Aktualizacja postała w oparciu o nowoczesny projekt, którego celem jest ujednolicenie doświadczeń użytkowników korzystających z różnych urządzeń. Jesienna aktualizacja Windows zaoferuje również łatwiejsze w obsłudze narzędzia dla programistów, którzy tworząc przyszłość komputerów – dodał Terry Myerson.

Wprowadzenie nowego systemu projektowania, który wywoła nową falę kreatywności na urządzeniach z systemem Windows

Microsoft Fluent Design System zapewni intuicyjne, harmonijne, elastyczne i realistyczne wrażenia oraz interakcje na różnych urządzeniach. Fluent Design został stworzony również po to, aby programiści mogli tworzyć bardziej wyraziste i wciągające aplikacje, działające na różnych urządzeniach i obsługujące wiele sposobów wprowadzania danych.
Rozwiązania, które podążają za użytkownikiem w systemach Windows, iOS oraz Android

Microsoft Graph to inteligentna struktura pozwalająca w łatwy sposób tworzyć połączenia między ludźmi, konwersacjami, projektami i treścią w obrębie chmury Microsoft, zapewniając płynny przepływ danych między urządzeniami z systemem Windows, iOS i Android. Jej najważniejsze funkcje to:

Oś czasu, która pozwala użytkownikom na prześledzenie swoich wcześniejszych aktywności i łatwo znajdować pliki, aplikacje oraz witryny internetowe w czasie rzeczywistym.

Schowek – to szybki i prosty sposób na kopiowanie i wklejanie praktycznie każdej treści pomiędzy podłączonymi urządzeniami. Umożliwia kopiowanie z pulpitu i wklejanie w telefonie.

Funkcja Pliki OneDrive na żądanie umożliwia dostęp do wszystkich plików w chmurze bez konieczności ich pobierania i wykorzystywania przestrzeni dyskowej na urządzeniu.

Windows Story Remix: nowy sposób przekształcania zdjęć i wideo

Program Windows Story Remix, opracowany na platformie .NET i dystrybuowany za pośrednictwem Windows Store to uniwersalna aplikacja Windows, która używa algorytmów sztucznej inteligencji (AI) oraz deep learning do porządkowania i przekształcania zdjęć oraz filmów użytkownika w barwne i spójne historie. Wykorzystuje program Microsoft Graph do łączenia użytkowników na różnych urządzeniach. Story Remix pozwala przywrócić i ożywić nasze wspomnienia, zdjęcia i filmy, tworząc opowieści ze ścieżką dźwiękową, motywem i przejściami filmowymi. Użytkownicy mogą również tworzyć rzeczywistość mieszaną, dodając obiekty 3D do swoich zdjęć i filmów, aby opowiadać historie w zupełnie nowy sposób lub przekształcić zdjęcia i filmy w obrazy na płótnie i rysować na nich za pomocą funkcji Windows Ink.

Sklep Windows zaoferuje pełną obsługę platformy UWP dla systemów Windows, iOS i Android – pojawi się w nim również iTunes

W tym roku w Sklepie Windows pojawią się kolejne popularne aplikacje:

iTunes trafi do Sklepu Windows przed końcem bieżącego roku. Użytkownicy Windows otrzymają pełną funkcjonalność w usłudze iTunes, w tym Apple Music oraz iTunes Store, a także wsparcie dla urządzeń iPhone i innych produktów firmy Apple na dowolnym komputerze z systemem Windows 10 lub Windows 10 S.

AutoDesk wprowadził swoją aplikację SketchBook dla platformy uniwersalnej systemu Windows latem ubiegłego roku. Stała się ona najszybciej rozwijającą się nowo wprowadzoną aplikacją na tę platformę, odnotowując przez cały 2017 r średnio 35-procentowy wzrost sprzedaży miesiąc do miesiąca. Autodesk SketchBook, aplikacja pomyślana de facto do malowania i rysowania, została stworzona od podstaw jako aplikacja platformy uniwersalnej systemu Windows (UWP), w której wykorzystano możliwości, jakie stwarza zastosowanie rysika i funkcji dotykowych systemu Windows 10. Autodesk będzie w dalszym ciągu poszerzać swoją ofertę aplikacji na platformę uniwersalną systemu Windows w Sklepie Windows, aby obejmowała ona obsługę systemu Windows Mixed Reality w Autodesk Stingray, silnik gier 3D i oprogramowanie do renderowania w czasie rzeczywistym.
W tym miesiącu firma SAP wprowadzi platformę SAP Digital Boardroom do Sklepu Windows. SAP Digital Boardroom jest jednym z najbardziej popularnych rozwiązań SAP. To portal nowej generacji, w którym wykorzystywane są dane z linii aplikacji biznesowych, aby zapewnić kierownictwu spójne źródło informacji do kierowania działalnością w czasie rzeczywistym. Aplikacja została przekazana do Sklepu Windows jako Progressive Web App. Pozwala to SAP na ponowne wykorzystanie treści internetowych i inwestycji, aby możliwe było wprowadzenie ich na wiele platform, jednocześnie wykorzystując głębszą integrację z systemem Windows 10.
System Windows domem dla wszystkich programistów
Microsoft chce uczynić z systemu Windows i Visual Studio najlepsze środowisko dla wszystkich programistów – nie tylko tych tworzących aplikacje w systemie Windows, lecz aplikacji obejmujących wszystkie platformy i wszystkie urządzenia. Dlatego podczas drugiego dnia konferencji Build ogłoszono udostępnienie kilku nowych narzędzi dla programistów tworzących aplikacje do systemu Windows.
.NET Standard 2.0 for UWP i XAML Standard pojawią się jeszcze w tym roku, aby twórcy witryn sieci Web, C++, .NET lub UWP naprawdę polubili tworzenie w systemie Windows.
Dzięki nowoczesnemu kodowi programiści mogą wykorzystać system Windows oraz Microsoft Graph, używając „Project Rome” dla platformy UWP oraz systemów Android i iOS.
Dzięki Xamarin Live Player programiści mogą tworzyć, testować i debugować swoje aplikacje z iPhone’a na komputerze z systemem Windows. Dzięki temu użytkownicy potrzebują tylko Visual Studio i swojego iPhone’a, aby zacząć tworzyć aplikacje natywne na system iOS.
Microsoft uprościł instalację Ubuntu, przenosząc ten system do Sklepu Windows. Firma Microsoft poinformowała również, że pracuje nad dystrybucjami SUSE Linux i Fedora Linux działającymi w podsystemie Windows dla systemu Linux, aby wprowadzić je do Sklepu Windows. Obecnie Windows jest jedyną platformą, na której równolegle mogą działać aplikacje systemu Windows i Linux.
Pierwszy na świecie sterownik ruchu: Windows Mixed Reality, który nie wymaga żadnych znaczników
Podczas drugiego dnia konferencji Build Cirque du Soleil zaprezentował, jak wykorzystuje Windows Mixed Reality, aby zmienić sposób, w jaki twórcy cyrku tworzą swoje przedstawienia. Aby zademonstrować decyzje, z jakimi muszą się zmierzyć, artyści odtwarzają wirtualną wersję sceny z pokazu Kurios, wraz ze słynną, ogromną mechaniczną ręką.
Dzięki jesiennej aktualizacji Windows 10 Creators Update użytkownicy będą mogli doświadczyć magii rzeczywistości mieszanej, z której skorzystają użytkownicy na całym świecie. Firma Microsoft współpracuje z programistami nad przesuwaniem granic w przetwarzaniu danych, a jej przedstawiciele chcą, aby każdy programista uzyskał pakiet Windows Mixed Reality dev kit. Ze względu na duże zainteresowanie środowiska programistycznego, ze Sklepu Microsoft w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie można już zamawiać w przedsprzedaży Windows Mixed Reality Headset Developer Edition w wersji Acer (299 dolarów) lub HP (329 dolarów).
Ponadto firma Microsoft zaprezentowała pierwszy na świecie sterownik ruchu Windows Mixed Reality, który nie wymaga żadnych znaczników. Sterowniki ruchu zapewniają precyzyjne i szybkie śledzenie ruchu w polu widzenia użytkownika, wykorzystując czujniki wbudowane w zestaw Windows Mixed Reality. Partnerzy Microsoft, którzy są producentami urządzeń, planują dostarczyć sterowniki do sprzedaży detalicznej jeszcze w te wakacje.
Firma Acer będzie sprzedawać pakiet obejmujący zestaw Windows Mixed Reality i sterownik ruchu o wartości 399 dolarów w sezonie wakacyjnym.
Więcej informacji na temat dzisiejszych komunikatów przekazywanych podczas Build 2017 można znaleźć w najnowszym wpisie Terry’ego Myersona na blogu Windows Devices Group.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *