NC+Zapowiedzi TV

Miejski street art w stolicy: Warszawa z lotu ptaka na graffiti

Od 23 lipca na warszawskich bulwarach wiślanych podziwiać można graffiti 3D, przedstawiające stolicę z nietypowej perspektywy. Projekt powstał w ramach kampanii promocyjnej programu „Polska z góry” stacji Planete+.

 

 

Pałac Kultury i Nauki, Sala kongresowa,  Wisła i Most Poniatowskiego na jednym planie – Planete+ przygotowało  niestandardową atrakcję dla widzów programu „Polska z góry”,  zamieszkujących Warszawę. W ramach akcji specjalnej na jednym z  najpopularniejszych miejskich deptaków, konkretnie na Bulwarze S.  Grzymały-Siedleckiego, pojawiły się grafiki w formie graffiti 3D.  Malunek został zaprojektowany jako obraz-iluzja, który oglądany z  odpowiedniej perspektywy, pozwoli zobaczyć Warszawę z lotu ptaka. Styl  graffiti nawiązuje do konceptu całego programu, w którym pokazywane są  najpiękniejsze lokacje w Polsce, sfilmowane z góry, przy pomocy drona.

Projekt został zrealizowany w Dzielnicy  Wisła we współpracy z Biurem Marketingu Miasta m.st. Warszawy. Grafikę  wykonała firma Ideamo, zajmująca się profesjonalnie malowaniem  artystycznym.

„Polska z góry” to serial dokumentalny  cieszący się dużą popularnością na antenie stacji. Pierwszy sezon serii  okazał się hitem oglądalności na antenie Planete+. Najchętniej oglądany  odcinek zgromadził przed telewizorami ponad 100 000 osób. Program łączy  walory rozrywkowe z edukacyjnymi. Podstawą koncepcji kreatywnej jest  chęć ukazania inspirujących, ciekawych miejsc w Polsce, o których Polacy  mało wiedzą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *