Miesiąc luty na kanale SundanceTV

W lutym SundanceTV poleca uwadze serię dokumentalną „On the Spot: Smart World”. Kolejny sezon tej uznanej produkcji poświęcony jest wpływowi telefonii komórkowej, WiFi i smartfonów na lokalne społeczności w różnych zakątkach świata. W jednym z odcinków, dokumentaliści zadają pytanie czy mnisi buddyjscy mogą medytować, jeśli ciągle są na Instagramie? Podczas ekskluzywnego spotkania z Jego Świątobliwością Dalajlamą, twórcy serii dowiadują się o wspieranej przez niego finansowo aplikacji słownikowej, której celem jest zachowanie kultury tybetańskiej dla przyszłych pokoleń.

 

 

 

 

 

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza także do oglądania dwóch premier. Pierwszą z nich jest serial „The Son” będący adaptacją nominowanej do nagrody Pulitzera i znajdującej się na liście bestsellerów New York Timesa powieści Philippa Meyera o tym samym tytule. Akcja zrealizowanej z ogromnym rozmachem sagi rozgrywa się na przestrzeni 150 lat i śledzi losy trzech pokoleń rodziny McCulloughów. W pierwszym sezonie składającym się z dziesięciu odcinków, widzowie będą mogli poznać losy Eli’a McCullougha (Pierce Brosnan), charyzmatycznego nestora rodu przeobrażającego się z dobrodusznego i prostolinijnego człowieka w wyrachowanego ranczera, który nie stroni od przemocy budując dynastię o niezrównanym bogactwie i przywilejach. Serial pokazuje, jak bezwzględność i dążenie do władzy, kierujące postępowaniem bohatera, prowadzą do konsekwencji, które ukształtują całe pokolenia, a McCulloughów uczynią jedną z najbogatszych rodzin w Teksasie.

Drugą serialową premierą w lutym jest seria „Hap & Leonard”. Serial osadzony w realiach lat 80. opowiada o dwóch najlepszych kumplach, femme fatale, grupie przegranych rewolucjonistów, parze psychopatów-zabójców, zagubionej forsie i glinach. Oparta na powieściach Joe Lansdale’a sześcioodcinkowa historia przedstawia Hapa Collinsa, białego chłopaka ze wschodniego Teksasu ze słabością do kobiet z Południa, oraz Leonarda Pine’a, czarnoskórego geja i weterana wojny wietnamskiej o gorącym temperamencie. Kiedy ponętna była żona Hapa, Trudy, pojawia się z ofertą nie do odrzucenia, prosty plan na szybkie wzbogacenie się prowadzi do krwawego chaosu. Pełen ekscentrycznych bohaterów serial „Hap and Leonard” to wyśmienite połączenie absurdalnego humoru, sensacji i klasycznego dreszczowca.

W nadchodzącym miesiącu SundanceTV zaprasza także na cykl filmowy Sobotnie wieczory na SundanceTV. W sobotnie wieczory będzie można zobaczyć między innymi: „The Deep Blue Sea” film o namiętnym i burzliwym związku czterdziestoletniej Hester Collyer (Rachel Weisz) i młodego byłego pilota RAF-u, Freddiego Page’a (Tom Hiddleston) czy obraz „The Double” opowiadający o życiu nieśmiałego Simona (Jesse Eisenberg), które zmienia się diametralnie, gdy w jego firmie pojawia się nowy współpracownik – James (Eisenberg w podwójnej roli) będący sobowtórem głównego bohatera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *