MediaZapowiedzi TV

“Miesiąc z wielkimi kotami” na kanale National Geographic Wild

Na ten miesiąc niektórzy spośród widzów kanału National Geographic Wild czekają cały rok! Nie z powodu szczególnego uroku lutego. Po prostu kochają… koty. Coroczny „Miesiąc z wielkimi kotami” czas zacząć! Ogromna dawka wiedzy będzie jak zawsze wzbogacona niesamowitymi ujęciami. Widzów przerazi skuteczność polowań i wzruszy matczyna miłość do młodych.

 

 

 

 

 

W ramach cyklu obejrzymy „Dzikie koty Indii”, „Czarną panterę” oraz „Indyjskie lamparty”. Indie odwiedzimy nie tylko śledząc wielkie koty. National Geographic Wild zabierze nas tam także w serii „Ratownicy z indyjskiej dżungli”. Czy w tym ogromnym kraju, w którym z wieloma problemami borykają się ludzie, ktoś dba o los zwierząt? Okazuje się, że tak! Subkontynent indyjski to dom ponad miliarda ludzi i… wielu zagrożonych gatunków. Bez naszego wsparcia mają one niewielkie szanse w niemym sporze o życiową przestrzeń.

MIESIĄC Z WIELKIMI KOTAMI
BIG CAT MONTH
Niedziele od 2 lutego od godz. 15:00

W naszych domach żyją ich mniejsi krewni. Na co dzień udowadniają nam, że są czujne, szybkie, zwinne i nieustraszone. Każdy z tych kanapowych łowców to potencjalny… bezwzględny zabójca. Kim byłby, gdyby nie więź, jaką próbujemy z nim nawiązać? Odpowiedź zna National Geographic Wild. Kanał przez cały miesiąc będzie nam przybliżał życie dzikich kuzynów Puszka i Mruczka. „Miesiąc z wielkimi kotami” skradł serca widzów na całym świecie, nie tylko ze względu na wartość edukacyjną i doskonałe zdjęcia, ale również dlatego, że tygrysy i lamparty są tak podobne do naszych pupili.

Niestety, dziś wielu gatunkom wielkich, dzikich kotów grozi wyginięcie. Ich interesy bywają sprzeczne z interesami ludzi przesuwających granice swoich siedzib. National Geographic Wild zabierze nas m.in. do przeludnionych Indii, gdzie w wielu miejscach zarówno ludzie, jak i koty żyją w coraz gorszych warunkach, a dżungla jest polem ich rywalizacji.

„Miesiąc z wielkimi kotami” budzi tak duże emocje, bo kochamy i podziwiamy jego głównych bohaterów. Niestety ciepłe uczucia mogą nie wystarczyć, by niektóre gatunki tych wspaniałych łowców przetrwały. Oglądajmy serie o wielkich kotach ze świadomością, że jeśli ludzie nie okażą im większej troski, kolejne pokolenia nie zobaczą nowych ujęć z ich naturalnych środowisk.

W ramach „Miesiąca z wielkimi kotami” kanał National Geographic Wild wyemituje m.in.: „Dzikie koty Indii” , „Czarną Panterę” i „Indyjskie Lamparty” .

DZIKIE KOTY Z INDII
WILD CATS OF INDIA
Niedziela od 9 lutego od godz. 15:00
(2×60 min)

Dzikie koty od zamierzchłych czasów są w Indiach symbolem siły i władzy królewskiej. Teraz poznamy sekretne życie tych fascynujących zwierząt.

CZARNA PANTERA
THE REAL BLACK PANTHER
Niedziela 16 lutego o godz. 15:00
(1×60 min)

W lasach nad rzeką Kabini w Indiach pojawia się nowy pretendent do tronu – samiec czarnej pantery Saya. Oto historia jego drogi do władzy.

INDYJSKIE LAMPARTY
INDIA’S WILD LEOPARDS
Niedziela 23 lutego o godz. 15:00
(1×60 min)

Zapraszamy w podróż śladami operatora filmów przyrodniczych Sandesha Kadura. Dzięki niemu poznamy sekretne życie indyjskich lampartów.

RATOWNICY Z INDYJSKIEJ DŻUNGLI
JUNGLE ANIMAL RESCUE
Premiery w soboty od 8 lutego o godz. 13:00
(6×60 min)

Indie to niezwykła kraina, w której obok ponad miliarda ludzi, żyją słonie tygrysy, lamparty, niedźwiedzie i niezliczona liczba innych gatunków. Subkontynent to jedno z najbardziej zróżnicowanych biologicznie miejsc na ziemi. Ta różnorodność jest niestety zagrożona. Ludzie coraz częściej konkurują z dzikimi zwierzętami o przestrzeń do życia.

„Ratownicy z indyjskiej dżungli” to seria, która pokaże pracę grupy niezwykłych osób, które mają za zadanie ratować zwierzęta w niebezpieczeństwie i znaleźć sposób na harmonijne współistnienie ludzi i dzikiej przyrody w Indiach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *