MediaZapowiedzi TV

Miniserial „Alguien tiene que morir” w serwisie Netflix

Trzyodcinkowy miniserial twórcy „Domu kwiatów” będzie miał w 2020 r. światową premierę w serwisie Netflix.

 

 

 

 

„Alguien tiene que morir” to trzyodcinkowy miniserial nakręcony w Hiszpanii, w którym zagrają wyróżniona czterema nagrodami Goi Carmen Maura („Kamienica w Madrycie”, „Volver”, „Rodzina zawsze z tobą”), Cecilia Suárez („Dom kwiatów”, „Perfectos desconocidos”), Ernesto Alterio („Po drugiej stronie łóżka”, „Narcos: Meksyk”, „Telefonistki”), meksykański aktor Alejandro Speitzer („Królowa południa”) i nagradzany tancerz Isaac Hernández („El Rey de todo el mundo”). W pozostałych rolach występują Ester Expósito („Szkoła dla elity”, „Syn zemsty”), Pilar Castro („Grubasy”, „To dla twojego dobra”), Mariola Fuentes („Arde Madrid”, „Instinto”), Eduardo Casanova („Dom kwiatów”, „Señor, dame paciencia”), Manuel Morón („Malaka”), Juan Carlos Vellido („Telefonistki”) i Carlos Cuevas („Merlí”).

Fabuła serialu „Alguien tiene que morir” rozpoczyna się w chwili, w której młody mężczyzna zostaje wezwany przez rodziców do powrotu z Meksyku do ojczyzny, gdzie ma poznać narzeczoną. Niespodziewanie dla wszystkich mieszkańców swojej rodzinnej miejscowości zjawia się jednak w towarzystwie Lazara — tajemniczego tancerza baletu.

Cała historia rozgrywa się w latach 50 XX. wieku w Hiszpanii, która w tym czasie jest niezwykle konserwatywnym krajem, gdzie liczą się przede wszystkim pozory i więzi rodzinne. W swoim nowym dziele Caro uderza w zupełnie nieznane tony, odmalowując rzeczywistość i trawiące ją problemy społeczne z bardzo nietypowego punktu widzenia.

„Praca nad serialem »Alguien tiene que morir« to dla mnie wspaniałe wyzwanie. Jest to pierwszy projekt, jaki realizuję w Hiszpanii, i pierwsze dzieło, które nie ma charakteru komediowego. Z tego powodu jestem bardzo przejęty. Dzięki wspaniałej obsadzie wszystko idzie jednak jak z płatka. Moje marzenia stały się rzeczywistością” — opisuje Manolo Caro.

Manolo Caro jest nie tylko twórcą i reżyserem tego nowego serialu, ale również — obok Fernando Péreza i Moniki Revilli — współautorem jego scenariusza. Producentami są Rafael Ley, María José Córdova, Carlos Taibo i sam Manolo Caro. Za produkcję serialu „Alguien tiene que morir” odpowiada wytwórnia Noc Noc Cinema.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *