Ministerstwo Sprawiedliwości broni Fundację Lux Veritatis

Ministerstwo Sprawiedliwości oświadcza, że nieprawdą są informacje opublikowane przez portale Gazeta.pl i Oko.press dotyczące dotacji dla Fundacji Lux Veritatis.

 

Redakcja Oko.press opublikowała artykuł: „Rydzyk uczy o bezpieczeństwie. Za 416 tys. złotych z Ministerstwa Sprawiedliwości”, a Gazeta.pl artykuł: „Resort Ziobry dał o. Tadeuszowi Rydzykowi 416 tys. zł na portal o <współczesnych zagrożeniach>”. To nieprawda – w rzeczywistości na utworzenie portalu Ostrzegamy.online fundacja otrzymała 15 tys. zł.

 

 

Portal ten stworzony został w ramach autorskiego projektu przygotowanego przez Fundację Lux Veritatis, który polega na ogólnopolskiej kampanii informacyjnej, głównie telewizyjnej, służącej poprawie bezpieczeństwa i szeroko rozumianego przeciwdziałania przyczynom przestępczości. Celem jest podniesienie świadomości społecznej w zakresie bezpieczeństwa. W ramach projektu zostaną wyprodukowane i wyemitowane audycje telewizyjne z udziałem prawników, psychologów i specjalistów z zakresu bezpieczeństwa. Portal Ostrzegamy.online jest tylko niewielką częścią całego projektu i na jego utworzenie kosztorys projektu przewiduje nie 416 tys. zł, jak podają portale Gazeta.pl i Oko.press, tylko 15 tys. zł.

Projekt otrzymał dofinansowanie z Funduszu Sprawiedliwości w ramach V otwartego konkursu ofert, w którym w sumie 28 różnego rodzaju stowarzyszeń, fundacji i organizacji społecznych otrzymało dofinansowanie w wysokości prawie 10 mln zł.

Ministerstwo Sprawiedliwości uznaje publikację redakcji Oko.press za celowe i świadome wprowadzenie w błąd opinii publicznej. Redakcja ta otrzymała bowiem z Ministerstwa Sprawiedliwości odpowiednie wyjaśnienia, ale ich nie zamieściła w artykule.

Ministerstwo Sprawiedliwości podejmie wobec obu redakcji odpowiednie kroki prawne. Ministerstwo zwraca się też do innych redakcji o niepowielanie nieprawdziwych treści portali Gazeta.pl i Oko.press.

Biuro Komunikacji i Promocji
Ministerstwo Sprawiedliwości

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *