Miss Supranational 2019 w piątek 6 grudnia w Polsacie

Która z najpiękniejszych kobiet na świecie tym razem sięgnie po koronę? To już 11. edycja jednego z najbardziej prestiżowych międzynarodowych konkursów piękności i jedynego, który odbywa się w Polsce. W tym roku po raz pierwszy kandydatki walczyć będą o tytuł na Śląsku. Gala odbędzie się w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

 

 

 

 

O koronę Miss Supranational 2019 ubiegać się będzie 79 dziewcząt. Zwyciężczyni konkursu otrzyma nagrody o wartości 50 tysięcy dolarów. Polskę reprezentować będzie Kamila Świerc. – Miss Supranational jest moim pierwszym konkursem międzynarodowym, podczas którego będę miała zaszczyt reprezentować biało-czerwone barwy. Dzięki tej szansie mogę przeżyć kolejną, wspaniałą przygodę. Od gali finałowej Miss Polski 2017 minęły już dwa lata i przyznam szczerze, że nie mogę się doczekać, aż ponownie stanę na scenie. Przyspieszone bicie serca, nieznikający z twarzy uśmiech, światła, muzyka i my… To adrenalina, której mi brakowało! – cieszy się nasza uczestniczka, Miss Polski 2017.

Intensywne przygotowania do konkursu Miss Supranational 2019 rozpoczęły się 18 listopada. Dwutygodniowe zgrupowanie zapewnił Hotel OSSA Congress & Spa w Rawie Mazowieckiej. Tam reprezentantki najróżniejszych zakątków świata (m.in. Jamajka, Dominikana, Republika Południowej Afryki czy Japonia) szlifują taneczne układy i choreografię pod czujnym okiem znakomitych choreografów – Macieja Zakliczyńskiego oraz Janji Lesar. Finalistki ubiegające się o koronę Miss Supranational 2019 wizytowały Warszawę, a mają także w planach wycieczkę do Łodzi. Poza zwiedzaniem miasta, słynącego z przemysłu włókienniczego i wyjątkowego industrialnego klimatu, będą miały przyjemność uczestniczyć w balu charytatywnym i odwiedzą łódzką Manufakturę.

Koncert finałowy Miss Supranational 2019 uświetnią znani na całym świecie artyści: Alice Merton z przebojem „No Roots” oraz Mikolas Josef z najnowszym singlem „Acapella”. Najpiękniejsze wydarzenie rozpocznie królowa polskiego muzycznego show-biznesu – Doda, która zapowiedziała na ten wieczór muzyczną niespodziankę. W jury konkursu zasiądzie m.in. Miss Universe – Leila Umenyiora, polska wokalistka Monika Lewczuk, która zdobyła tytuł Miss Supranational w 2011 roku.

Tegoroczna edycja Miss Supranational będzie transmitowana do ponad 140 krajów na całym świecie. Gospodarzem koncertu finałowego, stanowiącego część Festiwalu Piękna, jest Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego.

Festiwal Piękna 2019” od piątku 6 grudnia do niedzieli 8 grudnia w Katowicach.

Konkurs Miss Supranational 2019 w piątek 6 grudnia od godz. 20:05 w Telewizji Polsat

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *