Sport w TVViaplay

Mistrz świata wraca do domu! Max Verstappen w Red Bull Homerun na Viaplay

Już w sobotę mistrz świata Formuły 1 Max Verstappen wraca do domu, do siedziby Red Bull Racing w Milton Keynes w Anglii, aby świętować podwójny sukces zespołu w minionym sezonie! Kierowcy Red Bull Racing spisywali się więcej niż znakomicie – Verstappen zdobył mistrzostwo świata, a Sergio Perez zajął trzecie miejsce. Zespół sięgnął po tytuł mistrzowski w klasyfikacji konstruktorów i będzie celebrować ten fakt wysokooktanowym pokazem Red Bull Homerun w obecności dziesiątek tysięcy kibiców!

Polscy widzowie będą mogli zobaczyć na żywo to niezwykłe wydarzenie tylko w serwisie streamingowym Viaplay. Red Bull Homerun 2022 skomentują Maciej Jermakow i Jan Olejniczak. Początek sobotniej transmisji o godzinie 13:15.

Wyścig otwierający sezon 2022 Formuły 1 nie był dla Red Bull Racing zbyt udany. Max Verstappen i Sergio Perez nie dojechali do mety, ale incydent ten sprawił, że cały zespół i kierowcy byli jeszcze bardziej zmotywowani. Ostatecznie Verstappen wygrał aż 15 wyścigów i zdobył 454 punkty, co w obu przypadkach jest nowym rekordem w historii F1. Co więcej, przynajmniej jeden z kierowców Red Bulla był w pierwszej dwójce w 19 kolejnych wyścigach, a co za tym idzie, zespół w znakomitym stylu sięgnął po tytuł mistrza świata konstruktorów w ostatnim sezonie.

W sobotę Red Bull Racing będzie świętować te niezwykłe osiągnięcia, w swoim domu w angielskim Milton Keynes. Na Midsummer Boulevard w centrum miasta, gdzie Verstappen i Perez przejadą dwa okrążenia i udzielą wywiadów w formacie studyjnym, spodziewanych jest nawet 50 tysięcy fanów. Oprócz zespołu F1, Red Bull zaoferuje kibicom również wyścigi z serii Nascar, a także samochodów rajdowych, motocykli oraz drifting.

Trzygodzinne show będzie dostępne dla polskich widzów tylko na Viaplay już w sobotę 10 grudnia od godziny 13:15