Mistrzostwa Europy w Amp futbolu w TVP Sport

Już 12 września w Krakowie ruszają mistrzostwa Europy w amp futbolu. Weźmie w nich udział oczywiście reprezentacja Polski, która w poprzednim Euro zdobyła brązowy medal.

 

Będzie to druga oficjalna edycja zmagań najlepszych ampfutbolistów Europy. W 2017 roku w Turcji najlepsi okazali się gospodarze, którzy w finale ograli 2:1 Anglię. Wcześniej, w półfinale, Turcy ograli Polskę. Biało-czerwoni sięgnęli po brąz dzięki wygranej 3:1 nad Hiszpanią.

W 2020 roku ME miała zorganizować Polska, ale turniej został przełożony o rok ze względu na pandemię koronawirusa. Areną mistrzostw będą obiekty krakowskich klubów – Prądniczanki, Garbarni oraz Cracovii. To właśnie przy ul. Kałuży zmagania zainaugurują biało-czerwoni. W meczu otwarcia zmierzą się z Ukrainą. Następnie Polacy zagrają z Izraelem, który zastąpił Szkocję, a także z Hiszpanią.

W Euro miało wziąć udział 16 drużyn, ale ostatecznie, wobec nieobecności reprezentacji Holandii i Azerbejdżanu, oglądać będziemy 14 zespołów podzielonych na cztery grupy. Po dwa najlepsze awansują do ćwierćfinałów. Turniej potrwa do 19 września.

Amp futbol, ME. Terminarz meczów reprezentacji Polski:

12 września, godz. 18:00: Polska – Ukraina  transmisja od 17:30 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV

14 września, godz. 18:00: Polska – Izrael  transmisja od 17:35 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV

15 września, godz. 18:00: Polska – Hiszpania  transmisja od 17:35 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i Smart TV

Kadra reprezentacji Polski w amp futbolu:

BRAMKARZE: Łukasz Miśkiewicz (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała), Jakub Popławski (Legia Warszawa), Igor Woźniak (Wisła Kraków).

OBROŃCY: Kamil Rosiek (Wisła Kraków), Przemysław Świercz (Wisła Kraków), Jakub Kożuch (Legia Warszawa), Przemysław Fajtanowski (Wisła Kraków), Piotr Mizera (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała).

POMOCNICY/NAPASTNICY: Krystian Kapłon (Wisła Kraków), Tomasz Miś (Podbeskidzie Kuloodporni Bielsko-Biała), Kamil Grygiel (Wisła Kraków), Bartosz Łastowski (Legia Warszawa), Mariusz Adamczyk (Legia Warszawa).

Amp futbol Euro 2021. Grupy turnieju w Krakowie:

Grupa A
Polska
Hiszpania
Izrael
Ukraina

Grupa B
Grecja
Anglia
Francja

Grupa C
Rosja
Irlandia
Niemcy
Belgia

Grupa D
Włochy
Gruzja
Turcja

Wszystkie mecze do obejrzenia na stronie TVPSPORT.PL, w aplikacji mobilnej i Smart TV. Spotkania reprezentacji Polski także na antenie TVP Sport

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *