Sport w TV

Mistrzostwa świata IRONMAN 2017 na Red Bull TV

Już w sobotę najlepsi na świecie zawodowcy i amatorzy po raz kolejny staną do walki podczas Mistrzostw Świata IRONMAN w Kona na Hawajach. Kto wygra na morderczym dystansie obejmującym 3,86 km pływania, 180,25 km jazdy na rowerze i 42,195 km biegu? Trwającą 10 godzin transmisję będzie można śledzić na bezpłatnej platformie Red Bull TV pod adresem http://www.redbull.tv/ironman

 

W 1977 roku rozgorzała dyskusja na temat tego, który ze sportów wymaga największej wytrzymałości. Małżeństwo Collinsów z Honolulu wpadło na pomysł rozegrania zawodów, które połączyłyby w jeden wyścig trzy najcięższe sprawdziany dla sportowców, jakie odbywały się w tym czasie na Hawajach: liczącego 2,4 mili Waikiki Roughwater Swim, 112-milowego Around-O’ahu Bike Race i Honolulu Marathon. 18 lutego 1978 roku narodziły się zawody IRONMAN.

15 zawodników, którzy wtedy stanęli na starcie, nie zdawało sobie sprawy, że tworzą historię jednej z najsłynniejszych imprez sportowych na świecie. Niemal 40 lat później w ich ślady idą tysiące ludzi, którzy przeszli niesamowitą drogę, żeby w ogóle móc się zakwalifikować na mistrzostwa. W ten sposób realizują swoje marzenia.

W 2017 roku wśród zawodowców tytułu po raz drugi będzie bronić Szwajcarka Daniela Ryf, która wygrała już dwa razy z rzędu i trzy razy z rzędu została mistrzynią świata IRONMAN 70.3 (na dystansie o połowę krótszym). Niesamowicie zapowiada się walka Niemców – Jana Frodeno i byłego mistrza świata Sebastiana Kienle.

Choć pula nagród dla prosów wynosi aż 650 tys. dolarów, możemy być pewni, że żaden z zawodników z szansami na mistrzostwo nie walczy o nie dla pieniędzy. Wśród tzw. „age grouperów” w Kona wystartuje 11 Polaków: Alicja Medak (jedyna kobieta), Dariusz Dąbrowski, Antoni Grzanka, Jarosław Grzelec, Rafał Herman, Marcin Konieczny (znany jako MKON), Marek Musiał (najstarszy z naszych), Mariusz Pirek, Arkadiusz Podziewski, Wojtek Szeliga i Michał Podsiadłowski (znany z mocy, jaką dysponuje na rowerze). Kolejność przypadkowa. Za wszystkich trzymamy kciuki!

Po dziś dzień IRONMAN w Kona na Big Island to jedne z najcięższych zawodów, w których najlepsi z najlepszych w swoich kategoriach walczą nie tylko ze sobą, ale także z dystansem, temperaturą i wilgotnością powietrza, które popychają ich do absolutnych granic wytrzymałości. Transmisję tej niesamowitej rywalizacji będzie można śledzić bezpłatnie na platformie Red Bull TV: http://www.redbull.tv/ironman.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *