Mistrzostwa świata w kolarstwie od niedzieli w Eurosporcie 1 i Eurosport Player

W niedzielę w Innsbrucku rozpoczną się mistrzostwa świata w kolarstwie szosowym. Polacy największe szanse na medale wiążą z występami Katarzyny Niewiadomej, Macieja Bodnara, Michała Kwiatkowskiego, Rafała Majki, a także Marty Jaskulskiej oraz Filipa Maciejuka i Kamila Maleckiego. Transmisje z komentarzem Dariusza Baranowskiego, Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego od niedzieli w Eurosporcie 1 i Eurosport Player.
 

 

Mistrzostwa świata w kolarstwie zainauguruje niedzielna drużynowa jazda na czas kobiet. Tego samego dnia na starcie staną także drużyny mężczyzn. W barwach brytyjskiego zespołu Sky ogromne szanse na medal będzie miał Michał Kwiatkowski. Zwycięzca Tour de Pologne ma w tym sezonie w nogach dwa wielkie toury – Tour de France i Vueltę, ale polscy kibice mogą mieć nadzieje, że zachował jeszcze siły na wyścig ze startu wspólnego, który odbędzie się 30 września. Obok „Kwiato” liderem reprezentacji Polski w kończącym mistrzostwa wyścigu będzie Rafał Majka, który także jechał w dwóch wspomnianych tourach. Trasa w Innsbrucku jest bardzo wymagająca, ale obaj Polacy bez wątpienia mają szanse na podium.

Na medal w jeździe indywidualnej na czas może z kolei liczyć Maciej Bodnar. Ten wyścig zaplanowano na środę. W sobotę 29 września w wyścigu ze startu wspólnego pojedzie Katarzyna Niewiadoma, która przed paroma dniami zwyciężyła w dobrze obsadzonym Tour de l’Ardeche. Nie bez szans na medale jest także Marta Jaskulska, która w poniedziałek wystartuje w jeździe indywidualnej na czas, a w czwartek w wyścigu ze starty wspólnego juniorek. W piątkowym wyścigu ze startu wspólnego mężczyzn do lat 23 o dobre miejsca powalczą Filip Maciejuk i Kamil Malecki.

Mistrzostwa świata z Innsbrucka skomentują Dariusz Baranowski, Tomasz Jaroński i Krzysztof Wyrzykowski. Transmisje codziennie, od niedzieli na antenie Eurosportu 1 oraz w Eurosport Player. Więcej informacji oraz materiałów wideo w aplikacji Eurosportu oraz na stronie eurosport.interia.pl.

Plan transmisji w Eurosporcie 1 i Eurosport Player:

 • 23 września, niedziela, 10:00, drużynowa jazda na czas kobiet
 • 23 września, niedziela, 14:30, drużynowa jazda na czas mężczyzn
 • 24 września, poniedziałek, 10:15, indywidualna jazda na czas juniorek
 • 24 września, poniedziałek, 14:45, indywidualna jazda na czas mężczyzn do lat 23
 • 25 września, wtorek, 10:00, indywidualna jazda na czas juniorów
 • 25 września, wtorek, 14:30, indywidualna jazda na czas elita kobiet
 • 26 września, środa, 14:00, indywidualna jazda na czas elita mężczyzn
 • 27 września, czwartek. 9:00, wyścig ze startu wspólnego – juniorki
 • 27 września, czwartek, 14:30, wyścig ze startu wspólnego
 • 28 września, piątek, 12:00, wyścig ze startu wspólnego – mężczyźni do lat 23
 • 29 września, sobota, 14:00, wyścig ze startu wspólnego – elita kobiet
 • 30 września, niedziela, 11;45, wyścig ze startu wspólnego – elita mężczyzn

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *