Mistrzostwa świata w Seefeld w TVP: Plan transmisji

Polscy skoczkowie przygotowują się do startu w mistrzostwach świata (20 lutego-3 marca). W Seefeld biało-czerwoni będą bronić tytułu w zawodach drużynowych. – Jest lekki stres przed mistrzostwami, ale musi być. Dzięki temu „coś” się dzieje – przyznał Piotr Żyła.

Dwa lata temu, podczas mistrzostw świata w Lahti, polscy skoczkowie okazali się najlepsi w konkursie drużynowym. Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła i Maciej Kot wyprzedzili wówczas Norwegów i Austriaków. Z brązowego medalu po konkursie indywidualnym na skoczni normalnej cieszył się Piotr Żyła. Polak musiał wówczas uznać wyższość Stefana Krafta i Andreasa Wellingera.

Prawdziwym królem skoków na mistrzostwach świata w narciarstwie klasycznym pozostaje Adam Małysz. Ma koncie cztery złote medale indywidualne – co jest absolutnym rekordem. Małysz ma też w dorobku najwięcej medali ogólnie – sześć (cztery złote oraz po srebrnym i brązowym).

Siedem medali mistrzostw globu na koncie ma natomiast Noriaki Kasai. 46-letni skoczek Japończyk nie będzie miał jednak okazji poprawić tego bilansu, bo nie znalazł się w kadrze powołanej przez trenera Hideharu Miyahirę. Tym samym po w imprezie tej rangi nie wystartuje po raz pierwszy od… 22 lat.

W składzie Japończyków znalazł się za to oczywiście lider Pucharu Świata – Ryoyu Kobayashi. Będzie on oczywiście jednym z faworytów do zwycięstwa. W roli obrońcy tytułu do zmagań przystąpi Austriak Stefan Kraft. Wśród kandydatów do medali są też na pewno: Stoch, Żyła i Kubacki.

O czwarte miejsce będą walczyć Jakub Wolny i Stefan Hula. Do Seefeld nie pojedzie Maciej Kot, który w tym sezonie nie może odnaleźć formy z poprzednich lat. Trener Stefan Horngacher podał skład na mistrzostwa świata po konkursie Pucharu Świata w Willingen.

W biegach narciarskich po raz ostatni cieszyliśmy się z medalu w 2013 roku. Sylwia Jaśkowiec i Justyna Kowalczyk zajęły trzecie miejsce w sprincie drużynowym. Był to ostatni medal wielkiej imprezy Kowalczyk, która na mistrzostwach świata zdobyła ich aż osiem (dwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe). Jej następczynie dopiero aspirują do miejsc w czołówce, ale mają już pierwsze sukcesy. Przed kilkoma tygodniami wicemistrzynią świata juniorek w sprincie została Monika Skinder, a dwukrotnie o podium otarła się Izabela Marcisz.

Plan transmisji mistrzostw świata w Seefeld na żywo, gdzie oglądać

Środa, 20 lutego

19:30-20:55 – Meldunek – wejście podczas studia Ligi Mistrzów TVP Sport

Czwartek, 21 lutego

14:00-16:25 – Biegi narciarskie – sprint kobiet i mężczyzn transmisja w TVP Sport

Sobota, 23 lutego

13:25-17:15 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny HS130 transmisja w TVP Sport

14:20-16:50 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny HS130 transmisja w TVP 1

Niedziela, 24 lutego

11:30-12:20 – Skoki narciarskie – meldunek

13:25-17:15 – Skoki narciarskie – konkurs drużynowy HS130 transmisja w TVP Sport

14:35-16:50 – Skoki narciarskie – konkurs drużynowy HS130 transmisja w TVP 1

Wtorek, 26 lutego

13:15-14:50 – Biegi narciarskie – 10 km klas. kobiet transmisja w TVP Sport

Czwartek, 28 lutego

12:50-14:15 – Biegi narciarskie – sztafeta 4x5km kobiet transmisja w TVP Sport

Piątek, 1 marca

15:10-18:25 – Skoki narciarskie – konkurs indywidualny HS108 transmisja TVP Sport

Skoki narciarskie – konkurs indywidualny HS108 transmisja TVP 1

Sobota, 2 marca

15:00-18:25 – Skoki narciarskie – konkurs mieszany HS108 transmisja TVP Sport

Skoki narciarskie – konkurs mieszany HS108 transmisja TVP 1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *