MMA – PFL 2021, walka Marcin Held – Natan Schulte w TVP Sport

Czas na debiut organizacji Professional Fighters League w Telewizji Polskiej. Już w nocy z piątku na sobotę zostanie przeprowadzona pierwsza impreza PFL w 2021 roku. Jedną z walk wieczoru będzie pojedynek Polaka Marcina Helda z Natanem Schulte.

 

Oferta TVP Sport dla fanów mieszanych sztuk walki jest coraz bogatsza. W tym miesiącu doszło do pierwszych dwóch transmisji z gal Bellatora. W tym tygodniu na naszej antenie zadebiutuje założona zaledwie przed trzema laty Professional Fighters League. Z powodu nietypowej formuły szybko stała się popularna wśród kibiców tej dyscypliny.

Format został zaczerpnięty z amerykańskich lig zespołowych, m.in. NBA. Zawodnicy najpierw toczą walki w sezonie regularnym (po dwie). Czterej najlepsi awansują do półfinałów. Zwycięzca w danej kategorii wagowej zdobędzie milion dolarów.

Za wygraną w pojedynku otrzymuje się trzy punkty, a za remis jeden. Dodatkowo zwycięzca zdobędzie dodatkowe punkty, jeśli okaże się lepszy przed czasem (za zakończenie walki w pierwszej rundzie trzy, w drugiej dwa, a w trzeciej jeden).

Już podczas pierwszej tegorocznej gali w PFL zadebiutuje Marcin Held (26-7). 29-letni Polak ma za sobą kilka lata startów w Bellatorze oraz trzy starcia w UFC. Wygrał cztery poprzednie walki, w tym ostatnią w czerwcu 2019 roku w Łodzi, przeciwko Diego Brandao.

Teraz czeka go trudne zadanie i kolejna potyczka z zawodnikiem z Brazylii. Natan Schulte (20-3-1) to dwukrotny mistrz wagi lekkiej PFL. W 2019 roku w finale pokonał Loika Radzhabova.

O której rozpocznie się transmisja pierwszej gali Professional Fighters League 2021? Start o godzinie 1:00 w nocy z piątku na sobotę (23/24 kwietnia). Najpierw odbędą się walki z karty wstępnej. Pojedynek z udziałem Helda jest przedostatni na liście karty głównej.

Po Polaku do oktagonu wyjdzie kolejny debiutant w tej organizacji. Anthony Pettis (24-10-0) to były mistrz wagi lekkiej UFC. Jego rywalem będzie Clay Collard (18-8-0).

– PFL przedstawiło świetną ofertę. Zaproponowali mi partnerstwo, co uznałem za bardzo fair. Nie widzieli we mnie pracownika, lecz partnera. Mówili „chcemy się rozwijać, ale też postawić cię w pozycji, która pomoże ci rozwinąć własną markę”. Za organizacją stoją bystrzy ludzie, którzy chcą uczynić z niej rozpoznawalną markę. Jestem podekscytowany mogąc być jej twarzą i przyciągnąć ludzi, którzy dotąd nie znali PFLpowiedział w wywiadzie z Patrykiem Prokulskiem, który razem z Maciejem Turskim skomentuje tę galę.

Gala zostanie przeprowadzona w Ocean Casino Resort w Atlantic City. Kolejna już 29 kwietnia (noc z czwartku na piątek). Transmisja również w TVP. W walce wieczoru Rory MacDonald zmierzy się z Curtisem Millenderem. Ten drugi zastąpił mającego problemy z sercem Davida Michauda.

Gala PFL 1 (sezon 2021). Szczegóły transmisji na żywo

Kiedy: noc z 23 na 24 kwietnia

Gdzie transmisja: od 1:00 w TVP Sport, TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej i TVP HBB

Kto skomentuje: Patryk Prokulski, Maciej Turski

Karta główna gali PFL 1

Anthony Pettis vs. Clay Collard

Natan Schulte vs. Marcin Held

Movlid Khaibulaev vs.Lazar Stojadinovic

Lance Palmer vs. Bubba Jenkins

Karta wstępna gali

Loik Radzhabov vs. Alexander Martinez

Joilton Lutterbach vs. Raush Manfio

Akhmet Aliev vs. Mikhail Odintsov

Chris Wade vs. Anthony Dizy

Sung Bin Jo vs. Tyler Diamond

Brendan Loughnane vs. Sheymon Moraes

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *